Chorvati mají nůž na krku i nejstarší mužstvo. Podle Panenky ale máme i my své kvality

„Chorvati mají nůž na krku i starší tým, a tak by mladé mužstvo českého týmu mohlo mít výhodu“, zhodnotil v pořadu Co Čech, to trenér! Antonín Panenka, bývalá fotbalová hvězda. Hostem vysílání byl i bývalý reprezentant Martin Fenin, který výkon českého fotbalisty Patrika Schicka pochválil.

„Jednoznačně je to pro Chorvaty důležitější zápas, mají nůž na krku. Díval jsem se na sestavy a ročníky narození. Mají nejstarší mužstvo, jsou tam zkušenosti. Běžecké nasazení mají ale zase ti mladší, to pro nás může být výhoda,“ zhodnotil nejlepší aktér pokutových kopů v dějinách Antonín Panenka.

Ale nervy to budou i pro diváky. „Věřím však, že to zvládneme. Dám si pivo, tím se trochu vyklidním,“ doplnila brankářka národního týmu a Slavie Praha Bára Votíková. Všichni včetně českých fanoušků tak doufají, že se opět bude na co dívat.

Fenin: To se nedá naučit

„Patrik prostě věděl, že brankář byl venku, to se nedá naučit,“ okomentoval legendární gól fotbalisty Patrika Schicka bývalý rebel fotbalových trávníků Martin Fenin.

Komentátoři se tak obávají, aby Schick nebyl až moc sebevědomý, toho se však Votíková nebojí. „Myslím si, že Schick je dost velký profesionál na to, aby zpychl.“ Jeho gól je přitom nejdelším od roku 1980. „Míč letěl přibližně stejně dlouho, jako ten můj tenkrát. Patrik prokázal předvídavost a uměl to provést. Bude to gól tohoto mistrovství,“ doplnil Panenka

Schick bude mít osobního strážce

Díky tomu, jak se Schick naposledy předvedl, si ho chorvatský tým pohlídá. „Dostane osobního strážce a bude to mít těžší. Je potřeba, aby ho podpořili další hráči,“ okomentoval Panenka.

Čeští fotbalisté v pátek nastoupí v Glasgow proti Chorvatsku ke druhému utkání v základní skupině D na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého v pondělí na úvod porazili Skotsko 2:0, a pokud znovu vyhrají, s předstihem si zajistí postup do vyřazovací fáze. Chorvatští vicemistři světa z roku 2018 budou po nedělní porážce 0:1 s Anglií usilovat o první body.

Oba soupeři si zopakují souboj z minulého Eura před pěti lety, kdy se rovněž v druhém utkání skupiny rozešli smírně 2:2. Český tým tehdy dotáhl v poslední čtvrthodině dvoubrankovou ztrátu, ale do vyřazovací části poté nepostoupil.

Tagy: