Bratr Micka Jaggera vystoupí v Praze. Zazpívá slavné hity a chystá se na Elvisovy pohyby

Chris Jagger má Prahu rád

Pražské Výstaviště v Holešovicích čeká v příštích dnech hudební festival Metronome. Ten se vrací po dvouleté pauze způsobené koronavirem. Během čtyř dnů tam vystoupí například australský zpěvák Nick Cave nebo britský hudebník Chris Jagger, mladší bratr frontmana kapely The Rolling Stones Micka Jaggera. Na pódiu zahraje staré rock and rollové písničky.

Není to poprvé, co Chris Jagger dorazil do Prahy. „Hrál jsem tu v 90. letech se svou kapelou v jednom starém divadle. Pak jsem se několikrát vrátil. Byl jsem tu v prosinci s malou kapelou a teď jsem tu sám, takže se zdá, že se mnou jezdí stále méně lidí,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Chris Jagger.

Na festivalu Metronome ve středu zahraje se svou kapelou několik písniček. „Rozhodl jsem se zahrát pár starých rock and rollových písniček. Chtěli, abych přijel a bylo by nezdvořilé to odmítnout,“ sdělil Jagger s tím, že v úterý si s kapelou zahráli v klubu a bylo to fajn.

Festival Metronome se vrací po dvouleté pauze, kterou způsobil koronavirus. „Je to velká úleva po těch letech, co se to přesouvalo. Program běží od čtvrtka do soboty, Nick Cave si zarezervoval dvě a půl hodiny na hlavním pódiu, bude to velký start,“ popsal ředitel festivalu David Gaydečka.

Chris Jagger vydal novou desku. „Je to takové více jazzové, není to úplně rock and roll. Mám v kapele houslistu, je to takové přízemní, nepoužívám počítače, preferuji nástroje,“ vysvětlil Jagger, který minulý rok nahrál se svým bratrem píseň s názvem „Anyone Seen My Heart?“.

„Název odkazuje na slova takového neúspěšného básníka z 19. století, jmenuje se Thomas Beddoes. Přečetl jsem si jeho básně a použil některé texty, protože jsem si říkal, že je čas vytáhnout je na světlo Boží,“ líčil Jagger a dodal, že skladba se týká lásky a emocionálních záležitostí.

Novou desku nahrával před covidem, vokály ale dodělával během pandemie. „Nahrával jsem je sám, ale potřeboval jsem jednoho člověka, který by tam ještě zazpíval, a tak jsem požádal bratra,“ vyprávěl Jagger. Zpívání s bratrem je prý příjemné. „Navíc mu nemusíte platit, to je super,“ vtipkoval zpěvák.

Období pandemie pro Jaggera prý nebylo náročné a moc ho neovlivnilo. „Žiji blízko Glastonbury, zajímají mě bažiny, vzal jsem své štěně a šel jsem na procházku, je tam hodně zajímavých druhů hmyzu,“ popsal britský zpěvák s tím, že je venkovan a má rád přírodu.

Chris Jagger se svou kapelou podle programu vystoupí ve středu kolem půlnoci. „Zahrajeme staré rock and rollové kousky. Například Elvise, v podstatě první věc, kterou nahrál. Včera jsem si říkal, že se musím naučit jeho pohyby,“ zakončil Jagger.

Tagy: