reklama

chyba

Výpis příspěvků ke štítku „chyba“

Lidem se „zneplatnilo“ očkování v Tečce. Chyba zkomplikovala dovolenou i návštěvu akcí

22. listopadu 2021 09:21
Aktualizováno

Přestalo mi platit očkování, hlásili během uplynulého víkendu lidé na sociálních sítích. V mobilní aplikaci Tečka jim totiž „zčervenal“ certifikát o dokončené vakcinaci, mnohým se tak náhle zkomplikovala cesta na dovolenou či oběd v restauraci. Ještě dopoledne stačilo ručně aktualizovat nastavení přímo v aplikaci, aby se chyba opravila. Po úpravách na straně státu už ale Tečka ukazuje chybové hlášky. Tým Chytré karantény prosí veřejnost o trpělivost a pracuje na nápravě.

Adámek je po operaci mandlí v bdělém kómatu. Vše špatně, obvinila matka u soudu lékařku

21. září 2021 12:24
Aktualizováno

Mnoha chyb se podle matky chlapce, jenž zůstal po operaci mandlí v Pardubické nemocnici před čtyřmi lety kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu, dopustili zdravotníci nemocnice při zákroku i po něm. Matka v úterý vypovídala před pardubickým soudem, několikrát se neubránila slzám. Generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald už dřív řekl, že podle interního šetření případu nenastalo pochybení v léčebném postupu.

Chcete ve sledování primátů pokračovat? Facebook si uřízl ostudu s označením černochů

6. září 2021 11:49

Uživatelé Facebooku upozornili na automatickou výzvu, která je vybízela v pokračování sledování „videí o primátech“. Tato věta však byla použita u snímku, na němž byli Afroameričané ve střetu s bělochy a policisty. Představitelé sociální sítě se za chybu algoritmu omluvili a selhání umělé inteligence prý začali vyšetřovat.

Manažer Schumachera o osudné nehodě: Udělal jsem chybu, po které mě vymazali ze života

24. srpna 2021 15:23

Willi Weber, manažer legendy formule 1 Michaela Schumachera, po sedmi a půl letech od jeho úrazu při lyžování s tragickými následky přiznal, že tehdy udělal zásadní chybu. Tím, že neskočil do soukromého letadla a okamžitě nepřiletěl do francouzského Grenoblu, kde lékaři bojovali o život sedminásobného mistra světa, prý „zničil“ dvacetiletý vztah. A Schumacherova manželka Corinna s ním dodnes nepromluvila.

V Tatrách zahynul horolezec. Zemřel po pádu, když se ve 200 metrech odjistil

8. srpna 2021 19:29

Na slovenské straně Vysokých Tater zahynul 37letý polský horolezec, který se zřítil ze štítu Žabí kôň (Žabí kůň), považovaného za jeden z nejhůře dostupných tatranských štítů. S odvoláním na slovenskou horskou službu to v neděli oznámila polská tisková agentura PAP. Podle slovenské televize JOJ byla příčinou smrti fatální chyba, kterou horolezec udělal při slaňování, když se ve více než 200metrové výšce odjistil.

Očkované Čechy nepustila posádka do letadla. Po třech dnech uznal Ryanair chybu

14. července 2021 18:09

Letecký dopravce Ryanair uznal, že nevpuštění asi dvou desítek cestujících na palubu letadla nedělního letu z Prahy do Göteborgu kvůli chybějícímu potvrzení o negativním testu na koronavirus bylo chybou personálu. Postiženým cestujícím proto dopravce nabídl blíže nespecifikovanou pomoc a personál poučil o podmínkách pro jednotlivé cesty.

Chyba v aplikaci k očkování: Změňte datum a certifikát zezelená. Oprava se nechystá

13. července 2021 17:11

Aplikace Tečka od ministerstva zdravotnictví, která má usnadňovat zobrazení certifikátů o bezinfekčnosti, obsahuje kuriózní chybu. V systému totiž stačí změnit datum v mobilu a červený certifikát může rázem zezelenat. „Víme o tom, ale žádné systémové řešení neplánujeme,“ odpověděl na dotaz CNN Prima NEWS mluvčí Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) Lukáš Trnka. Problémem se však hodlá zabývat ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

reklama