chyba

Výpis příspěvků ke štítku „chyba“

Špatná gramatika i faktická chyba. Propagační video k předsednictví v EU se bude předělávat

16. června 2022 20:42

Poté, co novináři upozornili, že ve videoklipu, který má propagovat české předsednictví v Radě EU, je faktická chyba, rozhodl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (za STAN), že je třeba ji opravit. Nesprávně uvedený rok začátku druhé světové války ale není jediným přešlapem, který se při středečním slavnostním představení priorit přihodil. Objevila se totiž i gramatická chyba.

Русские повторяют те же ошибки. Их боевая мощь снизилась на пятую часть, заявил Пентагон

3. června 2022 14:48

Катастрофический провал в форсировании реки Северный Донец, бездействие ПВО или неэффективное продвижение ценой огромных потерь. Проблемы российской армии копятся и на востоке Украины, где в апреле Кремль начал масштабное наступление. Представители США говорят, что русские не извлекли уроки из ошибок, допущенных в битве за Киев.

Rusové opakují stále stejné chyby. Jejich bojová síla klesla o pětinu, zní z Pentagonu

2. června 2022 05:41

Katastrofální přechod přes řeku Severní Doněc, nečinnost protivzdušné obrany či neefektivní postup za cenu obrovských ztrát. Problémy ruské armády se kupí i na východě Ukrajiny, kde Kreml v dubnu zahájil masivní ofenzivu. Představitelé Spojených států uvádí, že se Rusové dostatečně nepoučili z chyb, které napáchali v bitvě o Kyjev.

Jsme ještě naživu, volaly zoufalé děti. Proč texaská policie nezasáhla proti střelci dřív?

1. června 2022 14:01

Americká média získala do rukou policejní nahrávky, které zachycují rozhovor zasahujících bezpečnostních složek a studentky při střelbě na základní škole v Uvalde. Z nahrávky vyplývá, že policie věděla, že střelec je ve stejné místnosti jako děti a že řada školáků stále žije. Přesto bezpečnostní složky čekaly nejméně 45 minut před školou.

Blokovat Trumpa na Twitteru bylo hloupé a chybné, řekl Musk. Trvalé zákazy odmítá

10. května 2022 20:45

Zakázat Donaldu Trumpovi psaní příspěvků na Twitter byla chyba a napříště by tato sociální síť neměla trvalé zákazy vydávat, řekl ve středu na konferenci listu Financial Times o budoucnosti aut Elon Musk, který se firmu chystá koupit. Blokování Trumpových příspěvků hodlá miliardář a šéf automobilky Tesla zrušit, protože bylo podle něj morálně chybné a hloupé.

Hrad zprávu o Vrběticích skartoval omylem, tvrdí Národní bezpečnostní úřad

21. března 2022 20:32

Kancelář prezidenta republiky skartovala tajnou zprávu o výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku omylem a porušila předpisy při práci s dalšími tajnými dokumenty. V pondělí to uvedl portál Aktuálně.cz na základě vyjádření ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Jaromíra Kadlece. NBÚ, který na Hradě spolu s ministerstvem vnitra prováděl prověrku, bude jako přestupek řešit chyby dvou pracovníků Hradu při evidenci a předávání utajovaných dokumentů.

Krym byla strašná chyba Západu. Johnson řekl, jak chce skoncovat s ruskou šikanou

15. března 2022 11:19

Západ udělal strašnou chybu, když nechal ruského prezidenta Vladimira Putina „vyváznout“ z anexe ukrajinského poloostrova Krymu v roce 2014. V deníku The Daily Telegraph to v úterý napsal britský premiér Boris Johnson. Podle něj je třeba, aby se západní země zbavily své závislosti na ruské ropě a plynu, a ukončily tak „šikanu“ ze strany Kremlu.

Ukrajina měla padnout do tří dnů, Putin se mýlil a přitvrdí. Proč se podobá carovi?

12. března 2022 05:42

Čím dál více analytiků se přiklání k názoru, že Rusko nemůže válku na Ukrajině v blízké době vyhrát. Přesto hrozí, že Vladimir Putin bude konflikt prodlužovat a sáhne k brutálnějším válečným prostředkům. Podle expertů se v Rusku prohraná válka vůdcům nepromíjí. Putinovi to může připomínat osud posledního ruského cara.