reklama

Cílem virtuální sestry je ulevit telefonům, říká lékař. Co všechno Emmy umí?

Přetížené nejsou v době koronavirové jenom nemocnice, ale i praktičtí lékaři. Právě jim by ale mohla usnadnit práci takzvaná virtuální sestra. Jmenuje se Emmy, vyřídí prvotní komunikaci s pacienty, zjistí potřebné informace a pomůže s administrativou. Skupina českých praktických lékařů spustí revoluční systém 7. prosince.

reklama

„Asi největším nedostatkem je, že zatím neumí uvařit kávu,“ zavtipkoval na úvod v pořadu Nový den CNN Prima NEWS spoluzakladatel a vedoucí lékař projektu Ondřej Sobotka.

K tématu

„Jinak toho umí docela dost. Umí si ověřit, s kým komunikuje. Zjistí, jestli pacient je skutečně z naší ordinace a vyptá se ho přesně na ty otázky, na které bych se ho zeptal já, protože jsem to tak naprogramoval,“ vysvětlil Sobotka.

„A ty informace od pacienta bezpečně přenese do naší ordinace. Rozdělí je, jestli je ten požadavek na sestru, nebo na lékaře. Umožní nám předávat si ten požadavek. Pacientovi umožní objednat se, tak jak my mu to dovolíme, nebo nedovolíme. Některé věci se lékař rozhodne vyřešit na dálku, na některé potřebuje pacienta pozvat do ordinace.“

Emmy neruší telefony do ordinace, naopak

Spojení pacienta s lékařem má podle Sobotky probíhat skrze aplikaci na webu sestraemmy.cz. „Tam si pacient vytvoří přístup do aplikace. K tomu potřebuje znát jen své rodné číslo nebo číslo pojištěnce. Potřebuje svoji e-mailovou adresu a svoje telefonní číslo,“ uvedl vedoucí projektu.

Co starší pacienti a technologie? „Předsudek o tom, že staří lidé neumí fungovat s technologiemi, není úplně na místě,“ odmítl obavy, zda budou i senioři schopni v on-line systému pracovat, duchovní otec projektu projektu Timothy Young. K dobru dal ještě zkušenost s vlastní maminkou, která v požehnaném věku používá Skype a podobné aplikace.

„Emmy neruší telefony. To v žádném případě. Cílem Emmy je skutečně ulevit telefonům, aby se právě do ordinace dalo dovolat v situaci, kdy je to nezbytně nutné,“ vyzdvihl jeden z hlavních cílů Sobotka.

Další hlavní zprávy

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Koronavirus

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb osob ani jejich počet, napsala Policie ČR na Twitter. Podle strážců zákona se opatření váže pouze k hromadným akcím. Policisté se tak obrátili proti nařízení nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Ten v pondělí na základě pandemického zákona omezil setkávání více než dvou lidí.

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama