reklama

Na začátku června se spouští virtuální čekárna. Má šetřit čas pacientů i lékařů

Virtuální čekárna má propojit praktické lékaře s pacienty. Pacienti přes web napíší dotaz a připojí, kdy by měli čas na případnou návštěvu. Obratem dostanou buď odpověď, nebo pozvánku s konkrétním termínem. Mezi spoluautory se řadí i Tomáš Šebek, účastník misí Lékařů bez hranic.

reklama

„Kdokoliv má nějaký zdravotní problém, tak na portálu uLékaře najde odkaz na virtuální čekárnu, kde vyhledá svého praktického lékaře,“ popisoval projekt Šebek v pořadu Nový den. Pacienti mohou přiložit k dotazu jakoukoliv lékařskou dokumentaci.

„Například fotodokumentaci zranění, CT vyšetření, zkrátka cokoliv spojené se zdravotním problémem. Dále pacient přiloží digitální dotazník bezinfekčnosti,“ pokračoval Šebek. Lékař se následně rozhoduje, zda bude s pacientem řešit problém vzdáleně, nebo si ho pozve do ordinace.

Virtuální čekárna má prakticky šetřit čas jak lékařům, tak pacientům. Projekt bude fungovat od prvního června na portálu uLékaře.cz a chce oslovit asi tři a půl tisíce praktiků. „Pokud by pacient na portálu nevyhledal svého praktického lékaře, tak se nic neděje a i přesto dostane odpověď na svůj problém od jiného lékaře,“ uvedl Šebek v rozhovoru pro Nový den.

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Končí sčítání lidu. Chybí statisíce formulářů, nesečteným hrozí pokuta
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
Další články
reklama
reklama