reklama
CNN Prima News církev

církev

Výpis příspěvků ke štítku „církev“

Držte půst a čtyřicet dnů před volbami se modlete, vyzývají biskupové věřící

Čeští a moravští biskupové vyzvali lidi, aby v nadcházejících sněmovních volbách podpořili ty subjekty, které své jednání staví na hodnotách pravdy a svobody. Uvedli to ve svých dvou prohlášeních přijatých na setkání na Velehradě, která v pondělí zveřejnili. Jedno je určené široké veřejnosti a druhé věřícím. Věřící by se měli 40 dnů před volbami modlit a první pátek v měsíci držet půst.

Kněz zaútočil na biskupy kyselinou. Chtěli ho vyloučit z církve kvůli drogám

Sedm vysoce postavených členů řecké pravoslavné církve, jeden policista a dva právníci byli ve středu večer hospitalizováni s popáleninami po napadení žíravinou. K útoku došlo bezprostředně po disciplinárním řízení s knězem, který je také pravděpodobným útočníkem. V noci na čtvrtek tři členové církve a jeden policista zůstávali v péči lékařů. O napadení s odvoláním na místní policii informovaly agentury AFP a AP.

Duka: Netvrdím, že tu Číňani házeli biologické zbraně. Opatření trvají příliš dlouho

Podle kardinála a arcibiskupa pražského Dominika Duky trvají současná opatření příliš dlouho. Uvedl to v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Podle Duky si musíme přiznat, že období, v němž budou platit různá omezení, je dlouhodobé. „Vyčítáme vládě i médiím, že se příliš věnují číslům a někteří lidé jsou úzkostliví a bojí se. A to není správně. Stres a strach nás zbavují imunity,“ podotkl Duka.

Duka: Kázání o koronaviru jako biologické zbrani bylo nadsázkou, ale mohu mít pravdu

Kardinál Dominik Duka při svém kázání zamýšlel označení „čínská biologická zbraň“, když mluvil o koronaviru, jako nadsázku. Uvedl to ve čtvrtek ve svém otevřeném dopise zaslaném imunologovi Václavu Hořejšímu, který patřil k nejhlasitějším kritikům jeho vyjádření. Duka uvedl, že nekázal primárně o koronaviru, ale o upevnění postoje pomoci, postoje být k dispozici lidem, kteří trpí a jsou sužováni existencionálními obavami či obavou ze smrti. Na jeho slova ve středu ostře reagovala čínská ambasáda v Praze a chtěla, aby je odvolal.

Boží hod je pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Papež pronese tradiční poselství

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Věřící si v tento den připomínají narození Ježíše Krista. V kostelích se stavějí betlémy, tradiční jsou i vánoční hry, připravované většinou jako pásmo scén z příběhu o Ježíšově narození a koled. Boží hod vánoční patří spolu s Božím hodem velikonočním neboli Zmrtvýchvstáním Páně k největším svátkům liturgického roku.

reklama