CNN Prima News církev

církev

Výpis příspěvků ke štítku „církev“

Belgická církev měla po porodu ukrást děti 30 tisícům žen. Některé nuceně sterilizovala

Belgickou katolickou církví otřásá skandál. Deník HLN přinesl řadu nových svědectví žen, které v minulosti hledaly v klášterech útočiště. Zejména, když byly v těžké situaci a čekaly dítě. Tam jim potomky ale údajně odebrali a prodali k adopci. Nařčení se objevila již v minulých letech, HLN však nyní odhadl počet zasažených žen až na 30 tisíc. Jeptišky měly ženy donutit se legálně dětí vzdát, jiným namluvily, že miminko nepřežilo. Některé z rodiček údajně bez jejich souhlasu sterilizovaly. Církev se už dříve omluvila, žádá však rozsáhlejší šetření.

Paralela s holokaustem i Ukrajinou: Dukova slova o stejnopohlavních sňatcích budí vášně

Na kardinála Dominika Duku se snesla vlna kritiky kvůli vyjádření, ve kterém připodobnil „ohrožení“ dětí bez matky a otce k tomu, jemuž jsou vystaveni ukrajinští vojáci ve válce. Křesťané a židé jsou podle něj zároveň kvůli názorům na stejnopohlavní sňatky „opět jako za nacismu a komunismu pod tlakem“. Proti slovům bývalého pražského arcibiskupa se vymezila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) či kandidátka do europarlamentu Danuše Nerudová. Ostrými slovy nešetřili ani představitelé židovské komunity.

Manželství pro všechny? Zástupci církví přešli do protiútoku, vydali nesouhlasné prohlášení

Velké vášně vzbuzuje v české společnosti projednávání novely občanského zákoníku, která by stejnopohlavním párům umožňovala uzavřít manželský svazek. Nyní „přešlo do protiútoku“ hned několik zástupců českých církví. V otevřeném dopise hájí manželství striktně jako svazek mezi mužem a ženou. Rovněž jsou přesvědčeni, že takové označení nelze nikdy předefinovat.

Církevní žaloba? Ztrácí důležitost, i kdyby pro Taťánu svědčil sám papež, říká Brzobohatý

Celá církevní žaloba kvůli rozvodu zdánlivě působí jako seriózní dokument, ve finále to ale je cár papíru, který obsahuje jednu lež za druhou. Tak herec a hudebník Ondřej Brzobohatý zhodnotil žalobu, jejíž znění údajně předložila novinářům modelka Taťána Kuchařová. Podle něj na této skutečnosti nic nezmění ani renomovaní experti, kteří byli v kauze jeho exmanželkou údajně zneužiti.