reklama

Ryzlink vlašský jako sekt? Hledejte rodinné BIO vinařství Cibulka v Mikulově

Město Mikulov nabízí nepřeberné množství zážitků. Pro mnohé je důvodem k návštěvě historie města. Pro milovníky přírody a aktivního odpočinku pak jedinečná příroda, kterou lze v okolí nalézt. A to není všechno. Věděli jste, že se pouhé dva kilometry od města nachází i jedno opravdu pohádkové místo? A to zaručeně stojí za návštěvu.

reklama

Rodina Cibulkových se rozhodla v roce 2005 založit vinařství VINO Cibulka. Jejich filozofie je založena na souznění s přírodou. Věří, že zdravá příroda, kterou člověk cíleně nepoškozuje, produkuje na oplátku ty nejkvalitnější plody. Jejich vína jsou proto přírodní, bez histaminu a vhodná i pro alergiky a vegany.

„Naše práce nás naplňuje a přináší nám radost. Děláme v pěkném prostředí něco, co nás baví. Pracujeme společně celá rodina a je skvělé, že jsme hodně v přírodě. Stále spjatí přímo s vínem,“ říká Petr Cibulka, zakladatel vinařství VINO Cibulka.

K založení vinařství ale vedla dlouhá cesta. Nejdříve manželé Cibulkovi provozovali hotel v Lednici a až postupem času se rozhodli věnovat naplno pouze vínu. Nyní jsou z nich jedni z největších producentů BIO vín v ČR.

Rodina se pyšní i několika oceněními a jejich vlajkovou lodí je červené víno Cabernet Sauvignon. Najít u nich můžete i sekty. „Rád bych představil třeba náš Ryzlink vlašský, který jsem si osobně dovolil vyrobit jako sekt. Základní víno zrálo v nových barikových sudech, kde leželo na kalech dalších pět měsíců, a následně zrálo v lahvi dalších patnáct,“ říká Petr Cibulka.

Letohrádek Portz Insel

Na Tichém ostrově u Mikulova se nachází lovecký zámek, který patří k méně známým objektům především proto, že se nachází na území bývalého přísně střeženého hraničního pásma. Rodina Cibulkových se z něj ale rozhodla udělat sídlo jejich vinařství. Manželé Cibulkovi letohrádek zrekonstruovali a vytvořili z něj místo odpočinku. Je určené pro všechny, kteří hledají možnost degustovat skvělá vína v absolutním klidu.

Tagy:
Víno Morava Mikulov Vinohrady vinice Petr Cibulka Portz Insel Micheala Cibulková Vinařství VINO Cibulka

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Jak na Divokém západě. Migranty zahánějí američtí pohraničníci na koních s bičem v ruce

Na hranicích mezi USA a Mexikem jsou stále tisíce migrantů převážně z Haiti, velký rozruch ale vyvolali pohraniční strážníci. V kloboucích, na koních a s bičem v ruce zahánějí zpátky všechny, kteří se přes řeku Rio Grande snaží dostat do Spojených států. Záběry pobouřily téměř celou Ameriku a vláda prezidenta Joea Bidena se dostává pod stále větší tlak. Důvodem je rozrůstající se tábor pod mostem, který spojuje texaské město Del Rio s mexickým Ciudad Acuña.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne měl v Lánech nabitý program

Prezident Miloš Zeman opustil ve středu dopoledne Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), ve které byl kvůli dehydrataci a vyčerpání hospitalizován od minulého úterý. Hlavu státu čekal odpoledne poměrně nabitý program. Měl totiž domluvené rovnou tři schůzky, a to s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) kvůli rozpočtu, se šéfem ODS Petrem Fialou a také s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou.

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama