Mrazivé detaily smrti 9letého Adámka: Bylo s ním i další dítě, spoluhráči projížděli kolem

Život devítiletého hokejisty Adama vyhasl cestou na zápas předčasně. Chlapec se stal obětí autonehody na dálnici D1. Mrazivý je i fakt, že kolem havárie osobního vozu a kamionu někteří jeho spoluhráči projížděli, aniž by tušili, že je v autě jejich brankář. Po nadaném sportovci truchlí nejbližší, hokejová komunita i spolužáci ve škole.

K tragédii došlo v sobotu dopoledne. Adam byl na cestě na hokejový zápas, do cílové destinace však už nedojel. Podle informací Olomouckého deníku se Adam stal obětí sobotní nehody na dálnici D1, kde došlo ke střetu osobního a nákladního auta.

Jakmile chlapec k utkání nedorazil, jeho spoluhráči tušili, že je něco špatně. Podle informací deníku dokonce někteří z nich kolem havárie projížděli. Na místo tragédie letěl vrtulník, Adam byl převezen do nemocnice. Druhý den však svůj boj o život prohrál. Ve voze kromě devítiletého chlapce jelo na zápas ještě další dítě. To mělo být v neděli propuštěno z nemocnice domů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hrůzný detail nehody pěti kamarádů: Oběti u vraku auta identifikovaly zdrcené matky

Smutnou zprávu následně v pondělí odpoledne zveřejnil hokejový klub HC Olomouc. „Vedení hokejového klubu oznamuje svým příznivcům, že kariéra jednoho našeho mladého hokejisty končí nejstrašnějším způsobem, který je možno si představit. Hráč našeho klubu Adam zahynul po sobotní tragické automobilové nehodě,“ informoval klub na sociálních sítích.

K černobílé fotografii nadaného hokejisty následně připojili i srdceryvný dovětek: „Ty, které jsme krátce drželi v náručí, držíme v srdci navždy.“ Památku mladého gólmana uctí hokejisté před úterním třetím zápasem čtvrtfinále play-off mezi Olomoucí a Pardubicemi.

Tragickou zprávu o skonu žáka 2.A základní školy v Olomouci sdělila dětem třídní učitelka v pondělí. „Psycholog stál v zádech. Bylo doporučeno, aby se to spolužáci dozvěděli od toho, koho dokonale znají. Paní psycholožka je u nás teprve měsíc,“ vysvětlila ředitelka školy Miluše Zatloukalová pro Olomoucký deník. Společně se jak pedagogové, tak žáci snaží se smrtí Adama vyrovnat. Ve škole i před její budovou vzniklo pietní místo.

Tagy: