Hrůzný detail nehody pěti kamarádů: Oběti u vraku auta identifikovaly zdrcené matky

Otřesný detail vyplynul z vyšetřování nehody pěti kamarádů, k níž došlo v sobotu 4. března v britském Cardiffu. Jak se ukázalo, tři oběti havárie – 24letého Rafela Jeannea a 21leté Darcy Rossovou a Eve Smithovou – přímo na místě identifikovaly jejich zdrcené matky. Zbývající dva přeživší skončili v kritickém stavu v nemocnici, kde dosud bojují o život. Pozůstalí a dobrovolníci nadále viní policisty z laxního přístupu při pátrání po skupině, která byla nalezena až 46 hodin po nehodě.

Nejhorší noční můru si prožili rodiče tří mladých kamarádů – Rafela, Darcy a Eve. Poté, co po svých milovaných úpěnlivé pátrali, se jejich naděje doslova před očima změnily ve zdrcující realitu. Dlouhých 46 hodin trvalo, než se dobrovolníkům a policistům podařilo vypátrat vrak vozidla, které sjelo ze silnice v Cardiffu, připomíná web Sky News.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hrozivá nehoda stála život „malého andílka“. Tříletého chlapce otec přejel sekačkou

Jak vyplynulo z vyšetřování, byly to právě matky tří mladých lidí, které musely své potomky identifikovat: a pomoci je prohlásit za mrtvé. V havarovaném vozidle značky Volkswagen Tiguan v době nehody seděli také 20letá Sophie Russonová – která úpěnlivě volala o pomoc – a 32letý Shane Loughlin. Jako zázrakem přežili takřka dva dny ve vraku auta, jejich zdravotní stav byl však kritický.

Dvojice byla převezena do nemocnice, kde se podle informací webu Mirror dosud nachází. Shane brzy po převozu nabyl vědomí a musel čelit kruté realitě: tři jeho kamarádi nehodu nepřežili. „Právě jsem zjistil, co se stalo. Chci jen říci – všem se omlouvám, a zároveň děkuji těm, kteří pomáhali s mým nalezením. RIP Rafele, Eve a Darcy. Nemohu tomu uvěřit. Svým srdcem jsem s pozůstalými a přáteli těch, kteří zemřeli,“ napsal na Facebooku.

Vyšetřovatelé dokázali s přesností na minuty určit, kdy auto havarovalo. Stalo se tak v sobotu 4. března ve 2:03. Právě v tento moment pětice přátel vyjela ze silnice. Jen o chvíli dříve skupina vysadila šestého člena posádky, kamaráda Joela, u jeho domu. Nadále není jasné, co přesně bylo příčinou smrti tří kamarádů. Stále se čeká na histologické a toxikologické zprávy.

Pozůstalí, dobrovolníci a kamarádi však mají v jedné věci jasno: policisté mohli svým laxním přístupem při pátrání po skupině mladých lidí mít podíl na smrti tří z nich. Oficiální pátrání totiž vyhlásili pouhých pár hodin před tím, než se vrak vozu – s oběťmi a přeživšími stále uvnitř – podařilo nalézt. Jejich počínání nyní vyšetřuje Nezávislý úřad pro policejní chování.

Tagy: