19 až 22 let. Tři mladí zemřeli při strašlivé nehodě, svědek popsal hrůzu na místě

K obrovskému neštěstí došlo v noci ze soboty na neděli v Liptovském Mikuláši na Slovensku. Při tragické autonehodě tam zemřeli tři mladí lidé, čtvrtá členka posádky skončila v nemocnici. K její záchraně výrazně přispěl svědek smutné události Samuel Pecha, který pracuje v blízkém zemědělském družstvu. Dívku vytáhl ze zničeného auta a přivolal záchrannou službu. Informoval o tom slovenský web Plus.

Tragická nehoda se odehrála v ulici Poľnohospodárské v Liptovském Mikuláši. Volkswagen Golf narazil do sloupu a v příkopu se převrátil na střechu. Na následky zranění zemřeli na místě dvě ženy a muž, 19letá dívka byla převezena do nemocnice. Všichni členové čtyřčlenné posádky byli ve věku 19 až 22 let, uvedla na Facebooku slovenská policie. Podle zpravodajského webu Topky.sk byly dvě oběti, muž a jedna z dívek, sourozenci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tragická smrt 14letého chlapce. Srazil ho rychle jedoucí vlak, policie připojila naléhavý vzkaz

„Když jsem krátce po třetí hodině ranní šel za krávami, tak jsem uslyšel silný náraz,“ vylíčil tragédii pro web Plus svědek Samuel Pecha. Následně bez váhání přeskočil plot a běžel na místo nehody. „Nevěděl jsem, co mám dělat. V tom stresu jsem nedokázal vytočit záchrannou službu. Byla tam těla. Muž u plotu zahrady ještě dýchal, ale těžko, chroptěl. První žena ležela na cestě mrtvá. Druhá byla na předním sedadle v autě. Nejdříve jsem si myslel, že je také mrtvá, což jsem ohlásil i operátorce záchranky,“ popsal dále.

Věřil však, že mladá dívka má stále šanci na přežití, a když se z vozu začalo kouřit, vytáhl ji. „Měla roztrhnuté čelo a strašně krvácela. Když se probrala, ptala se, co se stalo? Co se stalo? Padala, byla slabá a začala opakovat jména Erik a Kika. Třetí jméno nezmínila, a tak jsem si myslel, že v autě byli jen tři,“ řekl webu 25letý svědek s tím, že auto bylo převrácené v příkopě a další dívka, která nehodu nepřežila, tak nebyla vidět.

Muž se dusil krví

Na základě požadavku operátorky šel Pecha zkontrolovat tep dívce ležící na silnici. „Byla tma a po cestě jsem si tak posvítil telefonem. Byla to zkušenost, na kterou nikdy nezapomenu, dívka na silnici měla rozbitou celou hlavu, zatímco muž ležící opodál dýchal, chrchlal a dusil se krví. Na pomoc jsem zavolal kolegovi, který ihned přispěchal, a společně jsme muži drželi hlavu než přijeli záchranáři,“ dodal.

„V čase příjezdu sanitky na místo byly už dvě ženy mrtvé, muže se ještě pokoušeli oživit, ale bez úspěchu. Těžkým zraněním podlehl, vysvětlila mluvčí záchranářů Alena Krčová.

Příčiny nehody nejsou dosud známé a jsou předmětem policejního vyšetřování, včetně nařízené pitvy u zemřelých, uzavřela policie.

Tagy: