Zdrcená matka našla Davidův hrob rozkopaný: Kdo se mstí na mrtvém klukovi?

Těžko pochopitelný čin řeší policisté v jižních Čechách. Neznámý vandal tam rozkopal pomník, který vybudovali rodiče pro svého 18letého syna. Mladík zahynul při tragické nehodě jako spolujezdec. Policie případ zatím vyšetřuje jako přestupek, není ale vyloučeno, že ho překvalifikuje na trestný čin.

Rozkopaný pomník, převrácené a rozbité lucerny. Jako by se vandal mstil a vyléval si zlost. Právě tak vypadal v sobotu odpoledne pomníček Davida Červenky u silnice nedaleko jihočeské obce Paštiky. „Něco to řádění přežilo, takže jsme to sem vrátili. Strašně mě to mrzí i kvůli těm lidem, kteří teď nevidí, co Davídkovi přinesli. Vzpomíná na něj spousta lidí,“ popsala na místě tragédie pro CNN Prima NEWS matka zesnulého mladíka Jiřina Červenková.

ČTĚTE TAKÉ: Brutální mučení a smrt, tělo se ale nenašlo. Policie hledá svědky z domu hrůzy na Svitavsku

Stopy podle ní nasvědčují tomu, že se pachatel mohl na místě ohánět sekyrou. „Fotky, které tady na stromě Davídek měl, byly posekané. Všechno to bylo rozmlácené, takže moje první reakce byla, že se pojedu podívat na hřbitov,“ dodala zdrcená matka.

Hrob, kam chodí Jiřina Červenková na svého syna denně vzpomínat, byl také rozdupaný a poničený. Podle rodiny to byla určitě msta. „Přímo v tu chvíli se mi chtělo úplně zvracet,“ poznamenala matka.

Neznámý pachatel měl podle policie na místech útočit v sobotu 11. března mezi čtvrt na čtyři a půl pátou odpoledne. Neodradil ho ani fakt, že ho za bílého dne mohl kdokoliv vidět.

Policie žádá o pomoc

„Tímto bychom se chtěli obrátit na případné svědky. Je možné, že místem projížděli řidiči, kteří mohli na kameru nahrát záznam pohybu osoby, která ničí pietní místo. A tento záznam by nám velice pomohl při vyšetřování,“ informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Rodina zemřelého Davida teď chce jediné – dopadnout viníka. „Jde nám o to usvědčit toho vandala z činu, který udělal, a toho, že byl schopný se mstít na mrtvém klukovi a na věcech, které nám ho nějakým způsobem všem připomínají,“ prohlásila Červenková.

Policisté zatím případ řeší jako přestupek. „Ale není vyloučeno, že bude překvalifikován na trestný čin,“ dodala policejní mluvčí. Pokud vyšetřovatelé přestupek přehodnotí na trestný čin výtržnictví a pachateli vinu prokážou, může strávit až dva roky za mřížemi.

Tagy: