CNN Prima News vandalismus

vandalismus

Výpis příspěvků ke štítku „vandalismus“

Já nakupuju, ty hlídáš. Češi jezdí do Polska kvůli obavám z propíchaných pneumatik v týmech

Češi nakupující za hranicemi se obávají vandalských útoků, mnozí z nich proto na parkovištích polských supermarketů hlídkují okolo svých aut. Na vozy s českými poznávacími značkami se totiž v posledních dnech zaměřoval neznámý pachatel, který jim propichoval pneumatiky. Hlídky u dotčených supermarketů posílila také polská policie. Více ale zatím udělat nemůže.

Sochu Hurvínka na náměstí v Plzni někdo připravil o hlavu. Barbarství, odsuzují čin místní

Socha ikonických loutek Spejbla a Hurvínka, která se nachází na plzeňském náměstí Republiky, byla v sobotních nočních hodinách poškozena vandaly. Výtržníci Hurvínka připravili o hlavu, po pachatelích pátrá policie. K odsouzeníhodnému činu zřejmě museli vyvinout velkou sílu. Hlava totiž váží zhruba 20 kilogramů, sdělil CNN Prima NEWS Roman Jurečko, zakladatel nadace, která nechala sousoší zhotovit.

OBRAZEM: Hořící auta, zničené domy a rabování. Záběry zkázy z Francie připomínají válku

Záběry z francouzských měst z posledních dní jsou na první pohled téměř nerozeznatelné od fotografií z Ukrajiny či některých konflikty zmítaných oblastí na Blízkém východě. Protestující davy již čtvrtou noc v řadě vyrazily do ulic, kam v reakci na nepokoje vláda nasadila téměř 50 tisíc policistů. Ti každým dnem zadrželi stovky lidí, kteří namísto pokojných protestů proti policejnímu zabití 17letého mladíka zvolili cestu násilí. V řadě míst v zemi jsou proto běžně k vidění ohořelá auta či popelnice, vyrabované obchody či zničené budovy.

Turista vyryl jména do zdi slavného Kolosea. Hrozí mu obří pokuta i pobyt ve vězení

Mladý turista se rozhodl zpestřit si návštěvu historického centra Říma. Během procházky u dominanty metropole, Kolosea, vzal do ruky ostrý nástroj a vyřezal do stěny památky jméno sebe a své údajné snoubenky. Jeho čin, který byl zaznamenán i na video, rozvířil emoce mezi místními i politiky. Tamní ministr kultury Gennaro Sangiuliano volá po tom, aby byl muž identifikován a potrestán. O neuctivém kousku informuje CNN Travel.

Propagace nacismu či hold padlým? Ruina kontroverzního kříže v Kořenově budí vášně

Vrátit zpátky, schovat a už nikdy neukazovat, nebo vystavit v muzeu? Lidé v Kořenově na Jablonecku řeší, co udělat se zbytky kamenného kříže, který kdosi shodil z podstavce a rozbil. Kontroverzní památka byla podle mnoha lidí symbolem nacismu. Zastánci naopak tvrdí, že šlo o připomínku tamních německých rodáků, kteří padli v druhé světové válce.

Spor o pomník Třetí říše v Jizerských horách „rozhodli“ vandalové. Historik popsal jejich omyl

Monumentální kamenný pomník v Jizerských horách u rozhledny Štěpánka měl tvar nacistického vyznamenání Železný kříž. Uprostřed kříže byly viditelné stopy po svastice. Už nestojí, o víkendu ho zničil neznámý pachatel. „Mám z toho pocit trapnosti, boření pomníků podle mě do jednadvacátého století nepatří,“ říká pro CNN Prima NEWS historik Jan B. Uhlíř, který s požehnáním úřadů opatřil kontroverzní kříž vysvětlující informační tabulí. Uhlíř je předním odborníkem na dějiny protektorátu a také soudním znalcem v kauzách spojených s neonacismem.