CNN Prima News vandalismus

vandalismus

Výpis příspěvků ke štítku „vandalismus“

Vandalismus i povedený vtip. Češi za natření sochy rudoarmějce sklízí v zahraničí uznání

30. října 2022 20:36

Začátkem týdne neznámý pachatel poškodil sochu vojáka Rudé armády v Litoměřicích. Rudoarmějec byl potřísněn červenou barvou a nově se postavil na podstavec připomínající pračku. Není pochyb, že jde o narážku na běsnění ruské armády na Ukrajině. Okupanti kromě vraždění lidí v zemi často také rabují. Incident v Jiráskových sadech zaznamenala některá ukrajinská i další média. I když jde o vandalismus, Češi sklízejí pochvalu za specifický smysl pro humor a vynalézavost.

Zavřít, až zčerná. Lidé zuří kvůli muži, který v Praze provrtával kola ukrajinských aut

12. září 2022 10:44

Kriminalisté zadrželi muže, který vrtákem zničil 35 pneumatik u aut zaparkovaných v Praze 8 a 9. Informovala o tom Policie ČR s tím, že všechny vozy měly ukrajinské značky. Muže stíhají pro trestný čin poškození cizí věci spáchaný na věci někoho jiného pro jeho národnost, za což mu v krajním případě hrozí i několikaleté vězení.

Militantní odpůrci SUV mají novou zbraň. Vozy eliminují v provozu, majitelům nechávají vzkaz

7. září 2022 00:47

Klimatičtí aktivisté bojují proti rozšiřování údajně neekologických aut typu SUV už několik let, nyní ale přikročili k razantnějšími postupu. Evropskými státy se totiž nyní rychle šíří mor v podobě vypouštění kol vozů této kategorie. Za čelními skly nechávají aktivisté po úspěšném zákroku na pneumatice vzkaz poučující majitele o nesmyslnosti a amorálnosti jeho vozu. Možnosti postihu jsou mizivé.