CNN Prima News pomník

pomník

Výpis příspěvků ke štítku „pomník“

REPORTÁŽ: Dunkerk, Irák, Krym. Britové válčili v celém světě, teď tři dny ctí veterány

13. listopadu 2022 07:35

Velká Británie si po celý víkend pompézně připomíná oběti válek a přeživší veterány. Reportér CNN Prima NEWS sledoval oslavy v jihoanglickém přístavu Portsmouth, odkud Královské námořnictvo (Royal Navy) po staletí vyráželo do bojů po celém světě. Do I. a II. světové války, do Iráku i na Falklandy. V Portsmouthu však řada pomníků připomíná i padlé britské koloniální námořníky v Africe či Asii, o kterých se nyní taktně mlčí. Pieta za oběti začala v pátek 11. listopadu a vrcholí 13. listopadu tradičními průvody na Vzpomínkovou neděli (Remembrance Sunday).

Ruští vojáci znovu kradli. Z Chersonu odvezli ostatky zakladatele města Potěmkina

28. října 2022 16:53

Ruští vojáci si v průběhu evakuace civilistů z Chersonu odnesli ostatky knížete Grigorije Potěmkina, zakladatele města. Údajně chtějí kosti ochránit před poškozením a plánují je vrátit. Ruský prezident je velkým obdivovatelem ikonického šlechtice. Podle historika Montefioreho však důležité postavě dějin nerozumí. Okupační síly již dříve z města odvezly několik pomníků.

Menzelová chtěla urnu s manželovým popelem uložit na Mallorce. Stala se však nečekaná věc

17. října 2021 20:44

Od smrti oscarového režiséra Jiřího Menzela uplynul více než rok. Ještě donedávna měla jeho manželka Olga urnu svého muže vystavenou doma v knihovně a na správnou chvíli a místo jejího uložení teprve čekala. „Je to úplně bizarní a ještě jsem to nikomu neřekla, ale Jirka si přál být na Mallorce, kde to milujeme a kam jsme léta jezdili,“ svěřila se Menzelová. Stala se však jedna nečekaná věc.

Černý den ČSA: Před 45 lety se u Bratislavy zřítilo letadlo. Zemřelo 76 lidí, přežili tři

28. července 2021 06:16

Když slunného letního rána 28. července 1976 do čtyřmotorového letadla Il-18B nastoupilo na pražském letišti v Ruzyni k letu ČSA do Bratislavy 79 lidí, nikdo nemohl tušit, že pro většinu jde o poslední cestu. Letoun se zřítil kousek od svého cíle – do jezera Zlaté písky u Bratislavy. Jedná se o druhou nejhorší leteckou katastrofu na území Slovenska.