CNN Prima News Cleveland

Cleveland

Výpis příspěvků ke štítku „Cleveland“

Viagrou proti demenci. Kromě podpory erekce snižuje riziko Alzheimerovy choroby, míní vědci

9. prosince 2021 05:51

Viagra, lék používaný na zlepšení erekce, možná snižuje riziko propuknutí Alzheimerovy choroby. Zjistili to v nové studii vědci z amerického Clevelandu, kteří zkoumali statistická data sedmi milionů pacientů a došli k závěru, že u uživatelů viagry existuje o 69 procent nižší riziko demence. Podle autorů studie jsou výsledky slibné, možný účinek viagry ale musí potvrdit klinické testy.

Žena si vzala muže, který byl odsouzen za vraždu jejího bratra. Opravdu ho miluji, říká

12. srpna 2021 08:39

Crystal Strausová z Ohia se během skromného svatebního obřadu provdala o víkendu za muže, který byl odsouzen za vraždu jejího nevlastního bratra. Zamilovaní si své ano řekli v době, kdy se její novopečený manžel John Tiedjen nachází v domácím vězení a čeká na obnovení soudního procesu. „Opravdu ho miluji. Kdybych ho nemilovala, nebyla bych s ním,“ uvedla podle webu New York Post Strausová.

Měnící se Amerika. Clevelandští Indiáni už nebudou indiáni, na vině je rasismus

14. prosince 2020 17:59

Po více než sto letech upustí slavný americký baseballový tým od své přezdívky Clevelandských indiánů. Změnou jména se snaží tým vyjít vstříc některým fanouškům, sponzorům a indiánským skupinám, kteří název považovali za nevhodný a rasistický. O vypuštění indiánů se začalo intenzivně jednat už během protestů spojených se smrtí George Floyda. Podle současného amerického prezidenta Donalda Trumpa jde o součást kampaně za „rušení kultury.“

Zkusí Trump kandidovat v roce 2024? Koupí média a hned začne s kampaní, míní experti

7. listopadu 2020 11:51

Ačkoliv bude Donald Trump kopat na všechny strany, odvolávat se k soudům a kritizovat zkorumpovanost prezidentských voleb, je velmi pravděpodobné, že se bude nakonec muset z Bílého domu odstěhovat. Jeho funkci v křesle Oválné pracovny nejspíše nově zastane demokrat Joe Biden – vítěz letošního prezidentského klání. Trump ale může zkusit zabojovat o druhý mandát ve volbách v roce 2024.

Můžeš už sklapnout? Biden s Trumpem se předháněli v osobních útocích a okřikování

30. září 2020 06:36

První debata mezi současným prezidentem Donaldem Trumpem a jeho protikandidátem Joem Bidenem zobrazila Ameriku přesně takovou, jaká momentálně je – zcela rozdělenou. Moderátor Chris Wallace se marně snažil usměrnit Trumpa, který od začátku ignoroval pravidla debaty a agresivně napadal svého soka. „Sklapni, chlape,” nevydržel po chvíli výpady prezidenta Biden. Za chvíli se i on nechal zavléci do víru urážek a nazval Trumpa „klaunem” a „lhářem.”

První afroamerický boss v NFL. Přichází do klubu, který kvůli rasismu změnil název

18. srpna 2020 16:06

Mezi smetánkou amerického fotbalu byli po dlouhá desetiletí známí jako Washington Redskins. Označení „Rudokožci“ mnozí vnímali jako nekorektní a po nedávných rozsáhlých protestech v USA proti rasismu bylo změněno. V NFL tak bude tým z metropole od nadcházející sezony působit jako Washington Football Team. A teď je jasné, že i s novým prezidentem. Jason Wright se stane prvním Afroameričanem na tak vysoké pozici v historii soutěže.