reklama

CNN Prima NEWS dosáhla na rekordní share přes 1,5 procenta. Web má za sebou nejlepší měsíc

Historicky nejlepší výsledek má za sebou televizní program CNN Prima NEWS, který uplynulou neděli zaznamenal rekordní celodenní share 1,52 procenta v cílové skupině 15+. A úspěch slaví také web, který se díky únorovému rekordu poprvé zařadil v měsíční návštěvnosti mezi pět nejlepších zpravodajských webů v Česku.

reklama

Televize CNN Prima NEWS zaznamenala rekordní celý osmý týden, kdy stanice průměrně dosáhla share 0,81 procenta v cílové skupině 15+. V neděli byla nejúspěšnějším pořadem Partie Terezie Tománkové, která se tak stala nejsledovanějším diskusním pořadem dne. V její první části vystoupil prezident Miloš Zeman, ve druhé hodině pak premiér Andrej Babiš (ANO) a ve třetí hodině byl hostem předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Celkový reach na hlavním kanálu Prima a CNN Prima NEWS byl 1 058 926 diváků v CS 15+.

První hodinu Partie Terezie Tománkové sledovalo od 11:00 na Primě a CNN Prima NEWS 434 000 diváků (share 21,78 %) v CS 15+. Druhou hodinu si na stejných stanicích nenechalo ujít 566 000 diváků (share 25,69 %). Třetí hodinu vysílanou pouze na CNN Prima NEWS sledovalo 108 000 diváků (share 4,99 %). Pořad Partie Terezie Tománkové měl v minulém týdnu na webu CNNPrima.cz 102 060 přehrání.

Rekordní úspěch pro web CNNPrima.cz

Nejlepší měsíc za dobu svého působení od května minulého roku má za sebou web CNNPrima.cz, který v únoru zaznamenal návštěvnost 3 374 315 reálných uživatelů. Za necelý rok od svého startu se tak dostal mezi pět nejsledovanějších českých zpravodajských webů. Vedle toho web CNN Prima NEWS zaznamenal v únoru rekordních 10 192 449 video views.

Skupina webů iPrima.cz se stala v únoru pátou nejnavštěvovanější doménou v Česku.

„Klíčové bude ještě dále posilovat větší propojení obsahu webu s televizní produkcí, abychom co nejvíce vytěžili obsah, který pro multiplatformu CNN Prima NEWS připravujeme,“ říká Tomáš Večeřa, ředitel on-line zpravodajství a zástupce šéfredaktora CNN Prima NEWS. „Zaměříme se také více na speciální formáty přímo pro on-line,“ dodává.

Skupina webů iPrima.cz se stala v únoru pátou nejnavštěvovanější doménou v Česku s výsledkem 4 877 745 reálných uživatelů, návštěvnost výrazně navýšil i web Prima ŽENY, který dosáhl na 1 487 300 reálných uživatelů.

Další programové novinky na CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS od 1. března rozšiřuje zpravodajskou relaci o Zprávy+ v pozdních večerních hodinách. Televizní stanice tím pokračuje v posilování zpravodajských relací se zaměřením na aktuální dění a celospolečenská témata.

„Večerní zprávy budou trvat 30 minut včetně počasí. Nebude to jen zpravodajský souhrn, budeme pro diváky zprostředkovávat aktuální vývoj klíčových událostí, o které není nouze ani v pozdních večerních hodinách a které mají možnost sledovat na CNN Prima NEWS v průběhu celého dne. A chybět nebudou ani nejdůležitější očekávané události a novinky nadcházejícího dne,“ říká šéfredaktor CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Změny se nedávno dočkaly i Zprávy v dopoledním vysílacím čase. Zpravodajský blok se rozšířil o dopolední relace, ke kterým přibyly i Zprávy+ v 10:30 a 11:30. Ty vedle tradičního přehledu nejdůležitějších informací dne nabízí i rozhovory o aktuálních tématech s hosty z řad politiků, komentátorů a lidí z veřejného dění.

Zprávy+ nám umožňují detailně rozebrat nejzásadnější události dne, o kterých se diváci dozvěděli už ráno v Novém dni. Témata pak sledujeme v průběhu celého dne až do pozdních večerních hodin, a nabízíme tak divákům komplexní zpravodajský servis včetně analýz a živých vstupů z terénu,“ přibližuje Pavel Štrunc.

Více informací o regionech, více publicistiky

Odpolední vysílání od začátku února posílily Zprávy z regionů s moderátorkou Markétou Fialovou. Pořad zaměřený na lokální dění se snaží být blíže divákům v jednotlivých regionech. A to jak výběrem témat, která se jich týkají, tak i fyzicky. Diváci se navíc můžou stát součástí vysílání díky staronové platformě Budu na Primě, přes kterou můžou posílat svá videa do redakce a čekat, až se objeví na obrazovce.

Vedle obsahové části se rozšiřuje i zpravodajský tým. „Na novinky máme pozitivní ohlasy, i proto budeme zpravodajský obsah v našem vysílání posilovat. Pro diváky máme v tomto směru připravené další změny, které postupně představíme,“ doplňuje šéfredaktor Pavel Štrunc.

Jednou z dílčích programových změn je prohození vysílacích časů pořadů Interview a K věci. Diskusní pořad s podrobným rozborem aktuálních událostí a témat s významnými postavami veřejného života K věci začíná ve 12:30. Zajímavé příběhy a lidé v pořadu Interview startují v 17:30.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama