reklama

CNN Prima NEWS dosáhla na rekordní share přes 1,5 procenta. Web má za sebou nejlepší měsíc

Historicky nejlepší výsledek má za sebou televizní program CNN Prima NEWS, který uplynulou neděli zaznamenal rekordní celodenní share 1,52 procenta v cílové skupině 15+. A úspěch slaví také web, který se díky únorovému rekordu poprvé zařadil v měsíční návštěvnosti mezi pět nejlepších zpravodajských webů v Česku.

reklama

Televize CNN Prima NEWS zaznamenala rekordní celý osmý týden, kdy stanice průměrně dosáhla share 0,81 procenta v cílové skupině 15+. V neděli byla nejúspěšnějším pořadem Partie Terezie Tománkové, která se tak stala nejsledovanějším diskusním pořadem dne. V její první části vystoupil prezident Miloš Zeman, ve druhé hodině pak premiér Andrej Babiš (ANO) a ve třetí hodině byl hostem předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Celkový reach na hlavním kanálu Prima a CNN Prima NEWS byl 1 058 926 diváků v CS 15+.

První hodinu Partie Terezie Tománkové sledovalo od 11:00 na Primě a CNN Prima NEWS 434 000 diváků (share 21,78 %) v CS 15+. Druhou hodinu si na stejných stanicích nenechalo ujít 566 000 diváků (share 25,69 %). Třetí hodinu vysílanou pouze na CNN Prima NEWS sledovalo 108 000 diváků (share 4,99 %). Pořad Partie Terezie Tománkové měl v minulém týdnu na webu CNNPrima.cz 102 060 přehrání.

Rekordní úspěch pro web CNNPrima.cz

Nejlepší měsíc za dobu svého působení od května minulého roku má za sebou web CNNPrima.cz, který v únoru zaznamenal návštěvnost 3 374 315 reálných uživatelů. Za necelý rok od svého startu se tak dostal mezi pět nejsledovanějších českých zpravodajských webů. Vedle toho web CNN Prima NEWS zaznamenal v únoru rekordních 10 192 449 video views.

Skupina webů iPrima.cz se stala v únoru pátou nejnavštěvovanější doménou v Česku.

„Klíčové bude ještě dále posilovat větší propojení obsahu webu s televizní produkcí, abychom co nejvíce vytěžili obsah, který pro multiplatformu CNN Prima NEWS připravujeme,“ říká Tomáš Večeřa, ředitel on-line zpravodajství a zástupce šéfredaktora CNN Prima NEWS. „Zaměříme se také více na speciální formáty přímo pro on-line,“ dodává.

Skupina webů iPrima.cz se stala v únoru pátou nejnavštěvovanější doménou v Česku s výsledkem 4 877 745 reálných uživatelů, návštěvnost výrazně navýšil i web Prima ŽENY, který dosáhl na 1 487 300 reálných uživatelů.

Další programové novinky na CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS od 1. března rozšiřuje zpravodajskou relaci o Zprávy+ v pozdních večerních hodinách. Televizní stanice tím pokračuje v posilování zpravodajských relací se zaměřením na aktuální dění a celospolečenská témata.

„Večerní zprávy budou trvat 30 minut včetně počasí. Nebude to jen zpravodajský souhrn, budeme pro diváky zprostředkovávat aktuální vývoj klíčových událostí, o které není nouze ani v pozdních večerních hodinách a které mají možnost sledovat na CNN Prima NEWS v průběhu celého dne. A chybět nebudou ani nejdůležitější očekávané události a novinky nadcházejícího dne,“ říká šéfredaktor CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Změny se nedávno dočkaly i Zprávy v dopoledním vysílacím čase. Zpravodajský blok se rozšířil o dopolední relace, ke kterým přibyly i Zprávy+ v 10:30 a 11:30. Ty vedle tradičního přehledu nejdůležitějších informací dne nabízí i rozhovory o aktuálních tématech s hosty z řad politiků, komentátorů a lidí z veřejného dění.

Zprávy+ nám umožňují detailně rozebrat nejzásadnější události dne, o kterých se diváci dozvěděli už ráno v Novém dni. Témata pak sledujeme v průběhu celého dne až do pozdních večerních hodin, a nabízíme tak divákům komplexní zpravodajský servis včetně analýz a živých vstupů z terénu,“ přibližuje Pavel Štrunc.

Více informací o regionech, více publicistiky

Odpolední vysílání od začátku února posílily Zprávy z regionů s moderátorkou Markétou Fialovou. Pořad zaměřený na lokální dění se snaží být blíže divákům v jednotlivých regionech. A to jak výběrem témat, která se jich týkají, tak i fyzicky. Diváci se navíc můžou stát součástí vysílání díky staronové platformě Budu na Primě, přes kterou můžou posílat svá videa do redakce a čekat, až se objeví na obrazovce.

Vedle obsahové části se rozšiřuje i zpravodajský tým. „Na novinky máme pozitivní ohlasy, i proto budeme zpravodajský obsah v našem vysílání posilovat. Pro diváky máme v tomto směru připravené další změny, které postupně představíme,“ doplňuje šéfredaktor Pavel Štrunc.

Jednou z dílčích programových změn je prohození vysílacích časů pořadů Interview a K věci. Diskusní pořad s podrobným rozborem aktuálních událostí a témat s významnými postavami veřejného života K věci začíná ve 12:30. Zajímavé příběhy a lidé v pořadu Interview startují v 17:30.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice
Domácí

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice

Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropské unii, ta se proto znovu před volbami stávají zásadním politickým tématem. Premiér Andrej Babiš již mnohokrát řekl, že levnější data jsou pro jeho vládu prioritou, v minulosti kvůli nim například odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Aktuálně se chlubí, že se skutečně dosáhlo nižších cen. Opozice však upozorňuje, že data nadále zůstávají nejen mezi nejdražšími v Evropě, ale také na celém světě.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Burka, nikáb, burkiny, čádor či hidžáb. Jak poznat rozdíly v oděvech muslimek?

Odívání muslimských žen prošlo nejen v evropském prostředí sérií bouřlivých diskuzí. Nyní se téma vrátilo na stůl především v souvislosti s děním v Afghánistánu. Společně s tím se nicméně vrátil také zmatek v pojmech. V muslimském světě totiž existuje hned několik forem zahalování, které se v evropském prostředí navzájem zaměňují. Jak poznat rozdíly mezi burkou, nikábem, čádorem a hidžábem?

Chřipka bude letos řádit jako před covidem, varuje lékař. Češi podceňují důsledky

Zatímco v loňském roce chřipka prakticky vymizela, někteří odborníci předvídají, že letos se může objevit stejně jako v předchozích letech. Podobně jako u covidu je nejlepší ochranou před nákazou očkování. Které skupiny obyvatel by se měly nechat proti chřipce naočkovat, kdy je na to nejvhodnější doba a má to vůbec smysl? Na otázky CNN Prima NEWS odpovídá praktický lékař Michal Holásek.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

reklama

Domácí zpravodajství

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

V Česku za sobotu přibylo 301 případů covidu. Počet hospitalizovaných klesl

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 více než před týdnem. Více pozitivních testů za víkendový den evidovalo ministerstvo zdravotnictví naposledy 22. května. V nemocnicích bylo v sobotu 146 lidí s onemocněním COVID-19, oproti pátku jejich počet klesl o 23. Ve vážném stavu je v posledních dnech kolem 30 lidí. Tzv. incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů covidu za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, stagnuje třetím dnem na 28 případech. Reprodukční číslo kleslo na 1,11.

reklama