CNN Prima News zpravodajství

zpravodajství

Výpis příspěvků ke štítku „zpravodajství“

Neobvyklý fanoušek. Švýcarský fotbal proslavil zaměstnanec supermarketu ve Skotsku

2. června 2022 19:11

Když mu v březnu 2022 zazvonil ráno telefon, nevěřil. Ozvali se mu reportéři britské televizní stanice Sky Sports a požádali ho o rozhovor před přípravným fotbalovým utkáním na londýnském stadionu Wembley mezi domácí Anglií a Švýcarskem. Craig King, zaměstnanec supermarketu ze skotského Glasgow, je mezi anglicky mluvícími fanoušky považovaný za experta na švýcarský fotbal.

Ruská média věnovala potopení křižníku Moskva 45 sekund. Lidé jsou ale zoufalí, říká Just

15. dubna 2022 19:58

Potopení ruského křižníku Moskva nebylo pro ruská média zásadní zprávou. „Včera jsem se díval na zprávy. Této události bylo věnováno asi 45 sekund ve zpravodajském bloku,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS novinář Jiří Just, který žije v ruském hlavním městě. Podle bezpečnostního analytika Andora Šándora útoky, ke kterým došlo v noci na pátek, se zničením ruské lodi nesouvisejí.

Průzkum: Téměř polovina Čechů před volbami uvěřila dezinformacím, zejména o Pirátech

16. prosince 2021 17:16

Celých 46 procent českých občanů věří alespoň jednomu z vymyšlených politických útoků, které v posledních měsících před volbami nabízely takzvané konspirační servery. Nejvíce se do povědomí dostaly nepravdivé útoky proti Pirátské straně spojené s tématem migrace. Některé nepravdy jsou u veřejnosti podobně známé a důvěryhodné jako vybrané zprávy skutečného zpravodajství. Vyplývá to z průzkumu, který vypracoval STEM ve spolupráci s Prague Security Studies Institute.

Generální ředitel skupiny Prima Marek Singer: Neříkáme vám jen to, co chcete slyšet

2. května 2021 09:43

Udělali jsme všechno pro to, abychom spuštění CNN Prima NEWS měli co nejvíce okořeněné adrenalinem, říká v rozhovoru Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima, při vzpomínkách na spuštění zpravodajského kanálu, který 3. května slaví své první narozeniny. „Tu značku jsme postavili jako multiplatformu. Díky televizi a on-line kanálům máme v současnosti zásah až 7,7 milionu lidí,“ uvádí.