CNN Prima News zpravodajství

zpravodajství

Výpis příspěvků ke štítku „zpravodajství“

Studie: ČR má nízké koncesionářské poplatky. Jejich zrušení ale nezávislost média moc neohrozí

Češi platí čtvrté nejnižší koncesionářské poplatky veřejnoprávním médiím mezi evropskými státy, kde se stále vybírají. S takovým zjištěním přišla společnost Datarun ve své studii pojmenované „Veřejnoprávní média v Evropě – inspirace změnou“. Podle spoluautorů Vladimíra Piskáčka a Michala Půra vnímají diváci debatu o této problematice stále zkresleně. Neplatí prý třeba, že pokud by se poplatky zrušily, výrazně by to ohrozilo nezávislost média. Dokument připomněl i další mýty. Upozornil, že ač se podmínky ve zpravodajství mění, zákony zůstávají od 90. let minulého století stejné.

Volby na CNN Prima NEWS u diváků bodovaly. Mimořádný úspěch zaznamenaly televize i web

Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS má za sebou nejrozsáhlejší volební vysílání ve své historii. Stanici CNN Prima NEWS si o víkendu alespoň na 3 minuty pustilo 1 727 000 dospělých diváků (CS15 +). Během sobotního sčítání hlasů dosahoval share stanice ve stejné cílové kategorii až na 11 %. Po 18. hodině byla CNN Prima NEWS krátkodobě nejsledovanější komerční stanicí v CS 15+. Divácky atraktivní sobotní volební studio vynikalo i pokročilými predikcemi od agentur STEM a STEM/MARK, díky kterým se lidé u obrazovek dozvěděli jméno nového prezidenta už 35 minut po uzavření volebních místností. Skvělý výsledek zaznamenal také web CNNPrima.cz, který měl za víkend 4 640 862 zobrazených stránek.

Neobvyklý fanoušek. Švýcarský fotbal proslavil zaměstnanec supermarketu ve Skotsku

Když mu v březnu 2022 zazvonil ráno telefon, nevěřil. Ozvali se mu reportéři britské televizní stanice Sky Sports a požádali ho o rozhovor před přípravným fotbalovým utkáním na londýnském stadionu Wembley mezi domácí Anglií a Švýcarskem. Craig King, zaměstnanec supermarketu ze skotského Glasgow, je mezi anglicky mluvícími fanoušky považovaný za experta na švýcarský fotbal.

Ruská média věnovala potopení křižníku Moskva 45 sekund. Lidé jsou ale zoufalí, říká Just

Potopení ruského křižníku Moskva nebylo pro ruská média zásadní zprávou. „Včera jsem se díval na zprávy. Této události bylo věnováno asi 45 sekund ve zpravodajském bloku,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS novinář Jiří Just, který žije v ruském hlavním městě. Podle bezpečnostního analytika Andora Šándora útoky, ke kterým došlo v noci na pátek, se zničením ruské lodi nesouvisejí.

Průzkum: Téměř polovina Čechů před volbami uvěřila dezinformacím, zejména o Pirátech

Celých 46 procent českých občanů věří alespoň jednomu z vymyšlených politických útoků, které v posledních měsících před volbami nabízely takzvané konspirační servery. Nejvíce se do povědomí dostaly nepravdivé útoky proti Pirátské straně spojené s tématem migrace. Některé nepravdy jsou u veřejnosti podobně známé a důvěryhodné jako vybrané zprávy skutečného zpravodajství. Vyplývá to z průzkumu, který vypracoval STEM ve spolupráci s Prague Security Studies Institute.

Generální ředitel skupiny Prima Marek Singer: Neříkáme vám jen to, co chcete slyšet

Udělali jsme všechno pro to, abychom spuštění CNN Prima NEWS měli co nejvíce okořeněné adrenalinem, říká v rozhovoru Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima, při vzpomínkách na spuštění zpravodajského kanálu, který 3. května slaví své první narozeniny. „Tu značku jsme postavili jako multiplatformu. Díky televizi a on-line kanálům máme v současnosti zásah až 7,7 milionu lidí,“ uvádí.