CNN Prima News publicistika

publicistika

Výpis příspěvků ke štítku „publicistika“

Maďaři jsou jiní. S Rusy je spojuje pocit křivdy, Beneš je pro ně démon, říká publicistka

Maďarsko je od nás jen pár kilometrů, na první pohled ale vypadá jako úplně jiný svět. V nedávných volbách projevilo obrovskou podporu autoritáři Viktoru Orbánovi, k Ukrajině sužované ruskou agresí se chová až překvapivě zdrženlivě. Kde se tohle bere v národě, který má do jisté míry podobné historické zkušenosti jako my? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to vysvětluje publicistka Lucie Sulovská, která se Maďarsku dlouhodobě věnuje, mluví i tamním jazykem.

Byl u startu Apolla 11, psal o kosmonautice i špionáži. Zemřel publicista Karel Pacner

Ve středu ve věku 85 let zemřel známý publicista Karel Pacner. Napsal desítky knih o vesmíru, kosmonautice, vědě, ale i o nejnovějších dějinách a špionáži. V roce 1969 na mysu Canaveral na Floridě sledoval vypuštění prvních Američanů na Měsíc či o 20 let později navštívil kosmodrom Bajkonur. Zprávu o jeho smrti potvrdil webu Aktuálně.cz zdroj blízký rodině.

Co vás pálí: Spory o děti!

Spory rodičů při rozvodovém řízení připomínají často válečný stav. Obviňování ze sexuálního zneužívání dětí nebo z psychických onemocnění není nic neobvyklého. A k tomu přetahovaná o děti. Ty bohužel trpí nejvíce!