CNN Prima NEWS vezme diváky na velkolepou cestu Po Česku

Devět prázdninových týdnů a všech čtrnáct krajů po celém Česku. Tak bude vypadat letní zpravodajský seriál CNN Prima NEWS, který diváky vezme na ta nejkrásnější i nejzajímavější místa České republiky. Redaktoři budou mít široký záběr — od levných výletů přes památky a koupání až po luxusní odpočinek. Vše, co může zajímat řadu lidí, kteří se po pandemii nemoci COVID-19 rozhodli strávit dovolenou v Česku.

„Koronavirus letos překazil řadě lidí plány na dovolenou v zahraničí. Chtěli jsme jim tak ukázat zajímavosti u nás. Seriál Po Česku proto zavede naše diváky na známá i neznámá místa. Pomůže řadě lidí naplánovat rodinnou dovolenou i krátké výlety na víkend,“ říká ředitelka News Gathering CNN Prima NEWS Petra Benešová.

První týden startuje v Praze, která se po vylidnění zahraničními cestovateli způsobeném šířením koronaviru stává stále častěji i cílem českých turistů. Co kromě neobvykle nízkých cen může česká metropole nabídnout? Vodní sporty, parníky, rozhledny i koupání. To všechno čeká na diváky zpravodajství Primy a CNN Prima NEWS. Redaktoři budou po celý den vstupovat živě z terénu a připravovat užitečné reportáže. Ty najdou diváci i na zpravodajském webu CNNPrima.cz, kde se obsah seriálu Po Česku také objeví.

Na Prahu plynule naváže Středočeský kraj s pěší turistikou, výlety po rybnících, vojenských bunkrech či zajímavých městech. V dalších týdnech pak redaktoři CNN Prima NEWS zavítají třeba do Moravskoslezského, Olomouckého, Plzeňského či Jihomoravského kraje.

„CNN Prima NEWS využije svůj rozsáhlý tým reportérů, kteří nesídlí jen v pražské centrále, ale i v jednotlivých krajích. Věřím, že diváci produkčně náročný projekt ocení a využijí rady a tipy našich reportérů,“ říká ředitelka News Production CNN Prima NEWS Eliška Čeřovská.

Prima cestovatel a závod k moři

CNN Prima NEWS ale myslí i na ty, kteří se rozhodli vyjet za hranice do zemí, jež už zahraniční turisty přijímají. Jaké destinace jsou v současné době pro pohodlnou dovolenou vhodné? Kde potřebujete testy na koronavirus? Čekají vás prázdné pláže? A kolik peněz ušetříte v době nižší poptávky po ubytování? To všechno jsou otázky, na které odpovídají reportéři CNN Prima NEWS v destinacích jako Řecko nebo severní Itálie. Aktuálně se dvojice redaktorek chystá na závod do Chorvatska. Je rychlejší pohodlný vlakový spoj, nebo auto s výhodou větší svobody? Živé vstupy a reportáže z cest nabídne každý den CNN Prima NEWS v kontinuálním zpravodajství i v Hlavních zprávách společně s Primou a také web CNNPrima.cz a sociální sítě.

Tagy: