reklama

CNN Prima NEWS vezme diváky na velkolepou cestu Po Česku

Devět prázdninových týdnů a všech čtrnáct krajů po celém Česku. Tak bude vypadat letní zpravodajský seriál CNN Prima NEWS, který diváky vezme na ta nejkrásnější i nejzajímavější místa České republiky. Redaktoři budou mít široký záběr — od levných výletů přes památky a koupání až po luxusní odpočinek. Vše, co může zajímat řadu lidí, kteří se po pandemii nemoci COVID-19 rozhodli strávit dovolenou v Česku.

reklama

„Koronavirus letos překazil řadě lidí plány na dovolenou v zahraničí. Chtěli jsme jim tak ukázat zajímavosti u nás. Seriál Po Česku proto zavede naše diváky na známá i neznámá místa. Pomůže řadě lidí naplánovat rodinnou dovolenou i krátké výlety na víkend,“ říká ředitelka News Gathering CNN Prima NEWS Petra Benešová.

První týden startuje v Praze, která se po vylidnění zahraničními cestovateli způsobeném šířením koronaviru stává stále častěji i cílem českých turistů. Co kromě neobvykle nízkých cen může česká metropole nabídnout? Vodní sporty, parníky, rozhledny i koupání. To všechno čeká na diváky zpravodajství Primy a CNN Prima NEWS. Redaktoři budou po celý den vstupovat živě z terénu a připravovat užitečné reportáže. Ty najdou diváci i na zpravodajském webu CNNPrima.cz, kde se obsah seriálu Po Česku také objeví.

Na Prahu plynule naváže Středočeský kraj s pěší turistikou, výlety po rybnících, vojenských bunkrech či zajímavých městech. V dalších týdnech pak redaktoři CNN Prima NEWS zavítají třeba do Moravskoslezského, Olomouckého, Plzeňského či Jihomoravského kraje.

„CNN Prima NEWS využije svůj rozsáhlý tým reportérů, kteří nesídlí jen v pražské centrále, ale i v jednotlivých krajích. Věřím, že diváci produkčně náročný projekt ocení a využijí rady a tipy našich reportérů,“ říká ředitelka News Production CNN Prima NEWS Eliška Čeřovská.

Prima cestovatel a závod k moři

CNN Prima NEWS ale myslí i na ty, kteří se rozhodli vyjet za hranice do zemí, jež už zahraniční turisty přijímají. Jaké destinace jsou v současné době pro pohodlnou dovolenou vhodné? Kde potřebujete testy na koronavirus? Čekají vás prázdné pláže? A kolik peněz ušetříte v době nižší poptávky po ubytování? To všechno jsou otázky, na které odpovídají reportéři CNN Prima NEWS v destinacích jako Řecko nebo severní Itálie. Aktuálně se dvojice redaktorek chystá na závod do Chorvatska. Je rychlejší pohodlný vlakový spoj, nebo auto s výhodou větší svobody? Živé vstupy a reportáže z cest nabídne každý den CNN Prima NEWS v kontinuálním zpravodajství i v Hlavních zprávách společně s Primou a také web CNNPrima.cz a sociální sítě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Australané našli mezi dlaždicemi 450 kg heroinu. Zachránili jsme životy, raduje se policie
Krimi

Australané našli mezi dlaždicemi 450 kg heroinu. Zachránili jsme životy, raduje se policie

Australská policie zabavila dosud největší zásilku heroinu v historii země. V přístavu ve městě Melbourne úřady odhalily na 450 kilogramů drogy v hodnotě přibližně 140 milionů australských dolarů (téměř 2,3 miliardy korun). Informoval o tom server BBC News. Policisté v souvislosti s případem zatkli muže z Malajsie, za pašování a držení velkého množství narkotik mu hrozí až doživotní vězení.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Zemanovi jsem roky koukal pod ruce. Není to jeho podpis, má jasno bývalý spolupracovník

Návštěva předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta Miloše Zemana dala za vznik řadě spekulací. Ta nejprobíranější se týká podpisu hlavy státu na dokumentu, který svolává novou Sněmovnu. Veřejnost míní, že podpis nepatří Zemanovi. Tuto domněnku podporuje i prezidentův bývalý spolupracovník Wiliam Pešek. Webu Seznam Zprávy sdělil, že si je jistý, že se nejedná o jeho podpis.

Nečekaný následek Hry na oliheň: Dramaticky roste zájem naučit se korejsky

Nejsledovanější seriál streamovací služby Netflix má nejen pozitivní dopad na kasu svých tvůrců, ale dostává do povědomí diváků vše, co souvisí se zemí, kde se děj série odehrává. Výjimkou není ani jazyk, kterým protagonisté hovoří. Hra na oliheň je totiž k dispozici v původním korejském znění s titulky. A diváci v USA a Velké Británii to náležitě oceňují.

Babiš vysvětlil své záhadné chování v ÚVN: Sledovala mě CNN, tak jsem si dal dort

Sledovala mě americká televize CNN, tak jsem si dal kafe a dort s ochrankou, měl jsem čas, vysvětlil v pátek večer premiér Andrej Babiš (ANO) na Frekvenci 1 své neobvyklé chování v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde ve čtvrtek dostal třetí dávku vakcíny proti koronaviru. Místo toho, aby po tiskové konferenci odjel, tam ale zůstal a popíjel kávu. Spekulovalo se, že chtěl navštívit prezidenta Miloše Zemana nebo se sejít s jeho ošetřujícím lékařem a ředitelem nemocnice Miroslavem Zavoralem.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama