reklama

Co nejméně lidí na horách. Zpřísní se služební cesty a zavřou lanovky, rozhodla vláda

Vláda zpřísní služební cesty, omezení pohybu na počet kilometrů kolem domu zatím neplánuje. Zároveň dojde i k uzavření lanovek pro pěší. Ty mohly být dosud otevřené. CNN Prima NEWS to potvrdil zdroj z jednání.

reklama

„Služební cesty se nezruší, ale budete s sebou muset mít potvrzení a nemít s sebou rodinu,“ uvedl pro CNN Prima NEWS zdroj z jednání.

Omezení cest potvrdil redakci i druhý zdroj. Od kdy se tak stane a zda budou platit ještě nějaká další omezení vláda stále řeší.

Služební cesty jsou dnes povolené, ale řada lidí je zneužívala k tomu, že vyrážela na hory i s rodinami. Podle epidemiologů je právě velké srocení lidí na sjezdovkách nebezpečné a nákaza se může šířit.

Podle ministra Tomáše Petříčka zároveň vláda rozhodla o úplném uzavření lanovek. Vláda i z toho důvodu zatím nepočítá s otevřením vleků a sjezdovek.

Velmi diskutovaný zákaz pohybu dále od domu kabinet Andreje Babiše zatím neschválil. V Německu je například pohyb omezen pouze na 15 kilometrů od místa bydliště.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Přesvědčí ČSSD ministry za ANO o uzavření podniků? Vláda jedná o dalším zpřísnění

Sledujte ŽIVĚ: Přesvědčí ČSSD ministry za ANO o uzavření podniků? Vláda jedná o dalším zpřísnění

Kabinet Andreje Babiše má před sebou další jednání vlády. Na něm by se měli ministři opět bavit ještě o tvrdších opatřeních, než jaká platí dnes. Podle ČSSD je třeba omezit a částečně i uzavřít podniky, jinak současná už tak tvrdá opatření nezaberou a za tři týdny budeme tam, kde jsme nyní. Na jednání se bude opět řešit i vyšší nemocenská a testování ve firmách. Tiskovou konferenci po jednání vlády, která je zatím plánována na 17:00, sledujte na CNN Prima NEWS živě.

Peníze pro strádající umělce? Na kulturní kompenzace jen tak někdo nedosáhne
Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům
Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Praktičtí lékaři: Pokud se chcete nechat očkovat u svého lékaře, hlaste se přímo u něj
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Další články
reklama
reklama