Domů se mi vracela pokaždé jiná žena. Gott vzpomínal rád na Ivanino moderování na Primě

Chtěl mít Karel Gott z manželky Ivany ženu v domácnosti? Nebo ji naopak podporoval v kariéře? Jak se tvářil na to, že bude moderovat na TV Prima patnáctiminutový pořad o celebritách VIP zprávy? Jeho upřímná zpověď v knize Má cesta za štěstím mnohé možná překvapí.

Když TV Prima nabídla Ivaně Gottové, aby se stala moderátorkou VIP zpráv, Mistrova rodina byla zaskočena. „Trávili jsme zrovna doma klidné rodinné odpoledne, já se učil nové texty, má žena si hrála s dětmi, když zazvonil telefon. Pozorovat Ivanin výraz bylo zábavné. Nejprve si myslela, že si z ní někdo vystřelil, a když pochopila, že to není fór, úplně zkameněla. Naskytla se jí pracovní nabídka, jaká by ji ani ve snu nenapadla. Já jsem jí to moc přál, protože jsem věděl, že to býval její dřívější sen ještě z dob, kdy se občas setkávala s hlasatelkou Annou Wetlinskou. Tehdy, ve dvaceti letech, se viděla v České televizi jako hlasatelka. Pak jí ale osud zavedl na jinou cestu,“ vzpomínal v knize Karel Gott.

Přesto byl zvědav, jak na zajímavou nabídku zareaguje. Ivana v té době byla na mateřské, Charlotte Elle byly čtyři a Nelly Sofii dva roky. „Od momentu, co jí zavolali, nemluvila doma o ničem jiném. Dávala si dohromady všechna pro a proti. Dál váhá: ‚Co by tomu řekli lidi?‘ Je tak trochu ovlivněná soužitím se mnou, protože to je moje věta. Vždycky řeším, jak budou lidé reagovat, co je vhodné a co už méně, čím zaujmu a čím bych naopak mohl být nechtěně třeba i pro smích. ‚No, co by tak mohli říct? Maximálně, že ses do televize dostala, protože jsi Gottová,‘ dobíral jsem si ji. ‚To přežiješ. Neboj, z vlastní zkušenosti vím, že lidi si zvyknou na všechno,“ neodpustil jsem si poznámku, kterou jsem jí asi moc nepomohl,“ popisoval zpěvák.

Tušil jsem, že přijde i kritika

Napoprvé to prý Ivana odmítla s tím, že se necítí na to, aby od plotny odskočila rovnou do televize. Argumentovala, že holčičky jsou ještě malé a po večerech mámu potřebují nejvíce. Televize jí ovšem nabídla dostatek času na to se všechno řádně naučit a k tomu koučink, aby zvládla mluvený projev. „Viděl jsem, jak se v ní znovu probouzí její dávný sen. Zároveň ale byla láskyplná máma, která si chtěla co nejvíce užít svých dětí. Po dlouhém zvažování souhlasila, že tedy půjde na kamerové zkoušky a zkusí to, za pokus přece nic nedá... A ono to náhodou vyšlo. Takhle prozaický byl její nástup do televize,“ prozradil Karel Gott.

Ivana pořadem VIP zprávy na TV Prima provázela téměř pět let. Gott byl stálým a pozorným divákem. „Snažil jsem se ji obzvláště v začátcích podpořit, protože jsem věděl, že ji čeká spousta práce – naučit se správně artikulovat, umět dobře reagovat na kameru. Co si budeme povídat, od začátku jsem tušil, že se bude muset umět vypořádat i se spoustou kritických hlasů, které ji budou hodnotit přísně a nemilosrdně od účesu, přes výraz v obličeji až po zbytky moravského přízvuku,“ přiblížil Karel Gott.

Ivana se podle něj vrhla do práce s obrovským odhodláním. „Díval jsem se na ni s chutí a rád. Navíc se mi domů pokaždé vracela jiná žena. Jiný účes, jiný make-up, to jsem si pochvaloval. Nechala mě, abych si ji v rychlosti prohlédl, ale hned se běžela odlíčit, ta silná televizní vrstva make-upu jí vadila. Já sám ji měl taky vždycky nejraději přirozenou,“ dodal Karel Gott.

Tagy: