CNN Prima News Colours of Ostrava

Colours of Ostrava

Výpis příspěvků ke štítku „Colours of Ostrava“

Česko je světová špička v dopravě i obraně, chlubí se Fiala. Lidé ani odborníci nechápou

Premiér Petr Fiala (ODS) na fóru Meltingpot na festivalu Colours of Ostrava prohlásil, že jsme nejúspěšnější z postkomunistických zemí a patříme mezi světovou špičku v dopravě či obraně. Experti ani obyčejní občané takový výrok nechápou a poukazují například na Polsko, které masivně staví dálnice a buduje mocnou armádu. Výrok vzbudil rozruch také mezi běžnou veřejnosti, která upozorňuje na velké nedostatky například v tuzemské vlakové dopravě.

Prezident Petr Pavel rozvedl své názory na legalizaci konopí. Zvážil by i vyhlášení amnestie

Nejsem proti legalizaci konopí a vyhlášení amnestie pro lidi, kteří v této souvislosti budou aktuálně ve vězení, uvedl prezident Petr Pavel. V pátek to řekl v Ostravě, kde se účastnil festivalu Colours of Ostrava. V rámci diskusního fóra Meltingpot také vystoupil ve speciálním dílu podcastu Kecy & Politika Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose. Během hodinového rozhovoru rovněž potvrdil, že je připraven prosazovat elektronickou formu voleb. Podle něj je to způsob hlasování odpovídající 21. století.

Hudební festivaly v Česku PŘEHLEDNĚ: Kde vás letos roztančí domácí i zahraniční hvězdy?

Léto není obdobím pouze dovolených u moře, ale také hudebních festivalů, které se letos konečně obejdou bez jakýchkoliv koronavirových opatření. Jen v Česku si lidé mohou vybrat z několika desítek akcí. Na těch nejvyhlášenějších, jako je Rock for People nebo Colours of Ostrava, se dočkají i světově uznávaných hvězd. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled událostí včetně jejich zajímavostí.

Je to hra se symboly. Expert řekl, jak číst Babišovo Jezulátko a Pavlův úspěch v Ústí

Petr Pavel (61) obklopen příznivci v Ústí nad Labem versus Andrej Babiš (68) pokorně stojící ve frontě, aby mohl spatřit korunovační klenoty. To jsou dva momenty z kampaně obou kandidátů, které v úterý ovládly prostor na sociálních sítích. Jak tyto momenty číst a co oba muži chtějí sdělit voličům, vysvětlil odborník na politický marketing Karel Komínek z Institutu politického marketingu (IPM).

Jamiroquai, Weeknd či Depeche Mode. Podívejte se, jaké hvězdy zavítají v roce 2023 do Česka

V roce 2023 budou moci hudební fanoušci v České republice vyrazit na řadu světových hvězd. Lidé se mohou těšit například na legendární Depeche Mode, jednoho z nejposlouchanějších hudebníků současnosti The Weeknd či Grammy oceněnou americkou alternativu The War on Drugs. Hvězdným obsazením se mohou chlubit také některé festivaly. Na Metronome Prague zavítají slavní Jamiroquai.

Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog?

Již od konce června začali Češi utišovat svůj hlad po hudebních festivalech či venkovních divadelních scénách. Pandemii koronaviru mnozí strčili do pomyslné škatulky „neotvírat“ a rozhodli se užít si roky odkládané akce. Přesto se domů někteří vraceli s příznaky koronaviru. Ať už si byli návštěvníci rizika nákazy vědomi, nebo ne, prožitých chvil na eventech, které čítaly i desítky tisíc lidí, nelitují. Imunolog Václav Hořejší navíc míní, že si na vir ve společnosti musíme zvyknout.

Letní festivaly budou, věří pořadatelé. Připravují také menší a on-line varianty

Aktualizováno

Letošní letní festivalová sezóna by se mohla konat v tradičním duchu, věří tomu alespoň právě pořadatelé největších akcí, jako je například Colours of Ostrava či Rock for People. Přestože věří, že bude epidemiologická situace natolik příznivá, aby mohly festivaly proběhnout bez větších omezení, připravují si raději také záložní varianty.