CNN Prima News covidový semafor

covidový semafor

Výpis příspěvků ke štítku „covidový semafor“

Komplikace pro neočkované. Návrat z Dánska, Islandu a Norska se od pondělí ztíží

29. října 2021 13:52

Neočkovaní Češi budou mít od pondělí složitější návrat z Dánska, Islandu, Norska a Lichtenštejnska. Všechny čtyři země se na covidovém semaforu přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Naopak z Kypru bude návrat jednodušší. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cesty do Ruska a Tuniska. Na mušce je i Británie

29. června 2021 20:02

Ministerstvo zdravotnictví lidem z ČR zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska a od příštího týdne také do Tuniska. Důvodem je šíření mutací koronaviru. Česko také zvažuje, že na tzv. černý seznam, tedy mezi extrémně rizikové země, zařadí Velkou Británii. V posledních týdnech se tam totiž velmi rozmáhá indická mutace koronaviru zvaná Delta.

Proč jsou stejná opatření na Vysočině i v Praze? PES může být v budoucnu regionální

6. prosince 2020 07:04

Epidemiologická situace z posledních týdnů stále jasněji ukazuje na rozdíly mezi jednotlivými regiony. Zatímco Praha se blíží svými hodnotami úrovni druhého stupně systému PES, například okres Havlíčkův Brod by měl patřit dokonce do pátého, tedy nejhoršího stupně. Přesto platí stejná opatření pro všechny regiony. Nabízí se tedy otázka, zda by jednotlivé úrovně PES neměly platit regionálně, jako tomu bylo při takzvaném semaforu.

Covid se šíří nejrychleji na Pelhřimovsku. Praha je nyní nejbezpečnější

10. listopadu 2020 18:11

Praha byla po většinu času koronavirové epidemie považována za nejnebezpečnější město v České republice. Během probíhající druhé vlny šíření nemoci se však situace obrátila. V hlavním městě je nyní nejlepší situace v celé republice. Nejhůře je na tom naopak Pelhřimovsko, o kterém se přitom během první vlny mluvilo jako o „oáze bez koronaviru.“

Jak bude vypadat nový epidemický model? Aktualizovaný semafor a pět úrovní pohotovosti

8. listopadu 2020 22:02

Nový model ministerstva zdravotnictví, podle kterého bude rozvolňovat nebo zpřísňovat opatření, zahrnuje aktualizovaný semafor epidemické situace, rizikové skóre a pět úrovní pohotovosti. Odvíjet se bude podle aktuální míry rizika, kterou si bude moci každý vypočítat sám. Ústav zdravotnických informací a statistiky slibuje jednoduché výpočty.