Čtyři mladíci v Praze přepadli 18letého muže. Sebrali mu peníze, další musel jít vybrat

Policisté vyšetřují případ vydírání skupinkou čtyř mladíků

Policisté vyšetřují případ vydírání skupinkou čtyř mladíků. Ti si svou oběť vybrali v parku Přátelství na pražském Proseku. Osmnáctiletého muže pak donutili, aby jim dal peníze. Pomůžete je dopadnout?

Osmnáctiletý mladík se v polovině června vracel večer domů z tréninku. Chtěl si trochu zkrátit cestu, a tak to vzal parkem. „Zastavili ho čtyři pachatelé, nějací mladí kluci a sebrali mu telefon a peněženku s doklady,“ popsal loupež otec poškozeného.

Mladíci drželi svou oběť v parku Přátelství asi hodinu. Chtěli po něm, ať jim vydá veškeré peníze, a to včetně těch, které měl na svém bankovním účtu.

Mladý muž měl obavu, aby mu neublížili, a tak souhlasil. Domluvili se, že dojedou autobusem k bankomatu. Doprovázela dvojice pachatelů, mladík toho chtěl využít a při nástupu jim zmizet. To se mu ale nepovedlo. Musel tedy přistoupit na to, že k bankomatu dojdou pěšky.

„Dal jim to, co chtěli, pak mu vrátili peněženku s doklady a mobil,“ dodal otec. O svém nepříjemném zážitku se mladík svěřil až další den ráno otci, který pak šel hned na policii. „Jsem rodič a nechci, aby se něco podobného stalo i někomu jinému, proto jsem souhlasil s tím, že půjdu i do televize,“ řekl otec.

Čtveřice mladíků je podezřelá hned z několika trestných činů, nejzávažnějším z nich je vydírání. Pokud jste incident viděli nebo možná někoho z hledaných poznáváte na kamerových záznamech, pomůžete kriminalistům vyřešit případ, který by jinak museli odložit. Můžete zavolat na linku 158 nebo napsat do redakce Krimi zpráv.

Tagy: