reklama

Čtyři mladíci v Praze přepadli 18letého muže. Sebrali mu peníze, další musel jít vybrat

Policisté vyšetřují případ vydírání skupinkou čtyř mladíků. Ti si svou oběť vybrali v parku Přátelství na pražském Proseku. Osmnáctiletého muže pak donutili, aby jim dal peníze. Pomůžete je dopadnout?

reklama

Osmnáctiletý mladík se v polovině června vracel večer domů z tréninku. Chtěl si trochu zkrátit cestu, a tak to vzal parkem. „Zastavili ho čtyři pachatelé, nějací mladí kluci a sebrali mu telefon a peněženku s doklady,“ popsal loupež otec poškozeného.

Mladíci drželi svou oběť v parku Přátelství asi hodinu. Chtěli po něm, ať jim vydá veškeré peníze, a to včetně těch, které měl na svém bankovním účtu.

Mladý muž měl obavu, aby mu neublížili, a tak souhlasil. Domluvili se, že dojedou autobusem k bankomatu. Doprovázela dvojice pachatelů, mladík toho chtěl využít a při nástupu jim zmizet. To se mu ale nepovedlo. Musel tedy přistoupit na to, že k bankomatu dojdou pěšky.

„Dal jim to, co chtěli, pak mu vrátili peněženku s doklady a mobil,“ dodal otec. O svém nepříjemném zážitku se mladík svěřil až další den ráno otci, který pak šel hned na policii. „Jsem rodič a nechci, aby se něco podobného stalo i někomu jinému, proto jsem souhlasil s tím, že půjdu i do televize,“ řekl otec.

Čtveřice mladíků je podezřelá hned z několika trestných činů, nejzávažnějším z nich je vydírání. Pokud jste incident viděli nebo možná někoho z hledaných poznáváte na kamerových záznamech, pomůžete kriminalistům vyřešit případ, který by jinak museli odložit. Můžete zavolat na linku 158 nebo napsat do redakce Krimi zpráv.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama