CNN Prima News kamerový systém

kamerový systém

Výpis příspěvků ke štítku „kamerový systém“

Řidič Ferrari zaměnil okresku za závodní okruh. Policisté mu naměřili 199 km/h

11. července 2021 19:46

„Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod.“ Věta, kterou policisté a média omílají dennodenně neustále dokola. Přesto základní pravidlo silničního provozu i nadále porušuje až devadesát procent českých řidičů. Řada z nich má však štěstí a rukám zákona se zdárně vyhýbá. Jednoho dne ale může nečekaně spadnout klec. Své o tom ví sedmatřicetiletý řidič luxusně-sportovního Ferrari.

Bizarní spor kvůli venčení psa: bývalí manželé požadovali záběry z pouličních kamer

16. března 2021 20:13

Netradiční spor ohledně venčení domácího mazlíčka řešila městská policie v České Lípě. Starší exmanželé se hádali kvůli tomu, kdo z nich se psem tráví více času na čerstvém vzduchu. Muž proto kontaktoval strážníky a požádal o záběry z pouličních kamer, aby své bývalé partnerce dokázal, že se se zvířetem v inkriminovaný čas neprocházel.

Pravda o kamerách na semaforech. Jak fungují a kde se vyplatí včas zastavit?

29. ledna 2021 21:43

Křižovatka. Místo, kde se vzájemně střetávají proudy vozidel z různých směrů a kde zpravidla bývají nainstalovaná takzvaná světelná signalizační zařízení neboli semafory. Na správné dodržování pokynů dohlížejí náhodné policejní hlídky. V některých případech se lze setkat i s kamerovými systémy, které odhalí i průjezd na červenou. Dopustí-li se řidič přestupku vícekrát, hrozí mu i zákaz řízení.

V britské zoo se narodilo mládě vzácného černého nosorožce. Jméno vyberou návštěvníci

15. listopadu 2020 19:24

Samici černého (dvourohého) nosorožce Emě Else se ve čtvrtek v noci narodilo mládě. Jeho narození zachytil kamerový systém zoologické zahrady v anglickém Chesteru. Podle tamních lékařů by se měl porod oslavovat globálně. Tento druh totiž patří mezi kriticky ohrožené. Na planetě žije méně než tisíc nosorožců dvourohých východních.

Kamery místo zrcátek? Našli jsme výhody i nevýhody novodobého řešení

21. srpna 2020 16:32

Chytré digitální technologie si čím dál častěji nacházejí cestu do nových aut. K nelibosti velké části konzervativních řidičů. Jedním z nejvíce futuristických řešení jsou náhražky zpětných zrcátek kamerami. Testovali jsme je a zjistili jejich výhody a nevýhody. Digitální zpětná zrcátka jsou stylovější a lépe vidí za tmy. Stát však můžou až desetitisíce korun.