CNN Prima News cukrovka

cukrovka

Výpis příspěvků ke štítku „cukrovka“

Tichý zabiják, o kterém nemusíte vědět. Podívejte se na sedm příznaků cukrovky druhého typu

4. prosince 2022 07:25

Cukrovka je závažné onemocnění, které postihuje miliony lidí po celém světě. Ve většině případů se jedná o diabetes druhého typu, který se projevuje zvýšenou hladinou cukru v krvi. Neléčená cukrovka může mít až katastrofální následky. Lidé přitom v některých případech ani netuší, že ji mají. Odborníci z Exeterské univerzity proto doporučují, aby lidé ve věku 40 až 70 let podstoupili vyšetření.

Kvůli krádeži inzulinu zažil Dominik peklo. Vymodlený transport zaplatila sbírka

22. října 2022 16:24

Příběh, který bral za srdce, má optimistické pokračování. Šestadvacetiletý Slovák Dominik Gere odjel do Německa, aby si tam našel práci. Jenže na nádraží byl přepaden – přišel o doklady, a hlavně o pro něj coby diabetika životně důležitý inzulin. Omdlel, kolemjdoucí mu napřed nepomohli, protože se domnívali, že je opilý. Přes sedm týdnů ležel v bdělém kómatu v nemocnici. Teď mohl být díky finanční pomoci lidí konečně transportován na Slovensko.

Švandová a Vydra nedostanou peníze zpět. Producent, který dlužil miliony, spáchal sebevraždu

27. září 2022 14:28

Ve věku 46 let zemřel producent Jiří Jurtin. Mezi jeho projekty patřily muzikály Mamma Mia, Popelka nebo Rocky. Podílel se také na filmech Lída Baarová či Babovřesky. Podle informací webu Extra.cz měl známý umělec spáchat sebevraždu. Za sebou zanechal velké dluhy. Mezi jeho věřiteli byli například herci Jana Švandová a Václav Vydra.

Mám sondu v břichu a snažím se znovu chodit. Prezident prozradil detaily o svém zdraví

3. července 2022 11:47

Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prozradil podrobnosti o svém zdravotním stavu. Má prý žaludeční sondu, přes kterou dostává umělou výživu. Tu však podle svých slov nemá natrvalo. Ačkoliv je nyní upoután na vozíček, snaží se prý znovu vrátit k chůzi, kterou pravidelně trénuje. Hlava státu zároveň poznamenala, že se jí „vrátila cukrovka“.

Tříletý Kubík bojuje s obrnou a cukrovkou. Díky rehabilitacím se už dokáže postavit

29. června 2022 16:12

Tříletý Kubík se potýká s těžkým onemocněním, má mozkovou obrnu a navíc trpí i cukrovku. Rodiče dělají, co můžou, aby se jejich syn rozvíjel. Pro děti s tímto typem onemocnění je důležité, aby se co nejvíc dovedností naučily v první šesti letech života, proto chlapec dochází na řadu terapií. Většinu ale zatím zdravotní pojišťovny neproplácí.

Fernstädtová míří na ZOH do Pekingu: Dokáže se otřepat z čerstvě diagnostikované nemoci?

3. února 2022 09:05

Pokud není člověk sportovní fanoušek a zejména pak zimních disciplín, disciplína skeleton mu zřejmě mnoho neříká. Jenže v tomto tradičním sportu vyrostla Česku nadprůměrná závodnice s německými kořeny Anna Fernstädtová. V Pekingu se stane historicky teprve druhým českým olympijským reprezentantem ve skeletonu. Kvůli zdravotním potížím a úpadku formy ale nejede do Číny s konkrétním cílem.

Denisa po covidu balancovala na hraně smrti. Dočasně zavřela firmu, následky trpí dodnes

19. ledna 2022 11:42

Za pondělí testy v Česku odhalily 20 270 případů nákazy koronavirem. Oproti minulému týdnu je to o téměř 13 tisíc víc. Někteří se musí poprat i s těžkým průběhem nemoci, stejně jako podnikatelka Denisa Halašová ze Vsetínska. Loni si zažila peklo, několik týdnů se pohybovala na hranici života a smrti. Nakonec se ale dokázala vrátit zpátky do života.

Pro diabetiky je pes více než čtyřnohý přítel. Pozná, kdy mají špatnou hladinu cukru

12. prosince 2021 22:29

Rčení, že je pes nejlepším přítelem člověka, má pro některé lidi hlubší význam než pro jiné. Své o tom ví rodina Orságových, kterým ulehčuje život čtyřletá fena Eliška. Speciálně vycvičený signální australský ovčák pro diabetiky totiž dokáže u 12letého Tadeáška rozpoznat, kdy má příliš nízkou či vysokou hladinu cukru v krvi. Stejnou měrou hlídá i jeho mladšího bratra Štěpánka, který je též diabetik. Nedostatek i přebytek cukru přitom mohou kromě fyzických nežádoucích projevů silně ovlivnit vnímání a způsobit dokonce i bezvědomí či kóma se smrtelným následkem.