reklama
CNN Prima News cukrovka

cukrovka

Výpis příspěvků ke štítku „cukrovka“

Jak si vybudovat odolnost vůči covidu? Neurolog prozradil pět jednoduchých rad

14. listopadu 2021 14:17

Neurolog a ředitel Victoria's Mind Body Brain Performance Paul Taylor se podělil o seznam pěti kroků, které vám pomohou „vybudovat si odolnost“ proti nákaze COVID-19. Zatímco dvojí očkování je první možností ochrany před smrtelným respiračním onemocněním, existují podle odborníka i další způsoby, jak posílit svůj imunitní systém zevnitř.

Má vaše dítě neustálou žízeň a počůrává se? Může jít o důsledek cukrovky

12. září 2021 20:21

Pětileté Aničce byla před necelým rokem diagnostikovaná cukrovka prvního typu. Tento typ diabetu se v naprosté většině objevuje v dětském věku. Jedná se o nevyléčitelné onemocnění, kvůli kterému jsou pacienti celoživotně závislí na inzulinu. Jak se diabetes u dětí projevuje a s jakým omezením musí nemocní žít? Přečtěte si příběh malé Aničky, který vypráví její maminka, a rozhovor s lékařkou z diabetologické ambulance.

COVID-19 byl loni základní příčinou úmrtí u 10,5 tisíce lidí, říkají statistici

30. června 2021 10:28

COVID-19 byl podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) loni druhou nejčastější základní příčinou úmrtí. Podlehlo mu 10 539 lidí, tedy více než osm procent zemřelých. Dalším lidem významně zhoršil zdravotní stav a přispěl k jejich dřívějšímu úmrtí, řekl ve středu novinářům předseda ČSÚ Marek Rojíček. První základní příčinou smrti zůstala ischemická choroba srdeční, které podlehlo 19 171 osob, třetí cévní nemoci mozku (4 196).

Indii kromě pandemie covidu trápí i černá plíseň. Můžete přijít o oko a kus čelisti

22. května 2021 12:40

Začátkem května začali lékaři v Indii panikařit kvůli nárůstu výskytu tzv. mukormykózy – vzácné a potenciálně smrtelné infekce známé také jako černá plíseň. Mnoho nakažených jsou pacienti s COVID-19 nebo ti, kteří teprve nedávno nákazu prodělali. V posledních několika týdnech byly po celé zemi hlášeny tisíce případů černé plísně, stovky lidí byly hospitalizovány a nejméně 90 jich zemřelo. Ústřední vláda mukormykózu zařadila mezi nemoci podléhající oznamovací povinnosti.

Strach z covidu vyhnal třetinu diabetiků z ordinací. Lékaři varují před zanedbáním péče

4. května 2021 07:40

Během pandemie ubylo v ordinacích diabetologů až 30 procent pacientů. Z velké části kvůli strachu z nákazy. Lékaři ale ubezpečují, že ordinace jsou bezpečné a díky osobní kontrole dokážou včas odhalit zhoršení nemoci a zakročit. Odkládání návštěv je podle nich větším rizikem než koronavirus. Řada pacientů „bez dozoru“ především kvůli nedostatku pohybu během lockdownu přibrala osm a více kilogramů.

PŘEHLEDNĚ: Je tu další vlna očkování proti covidu. Kdo na něj má nárok a jak se hlásit?

24. března 2021 05:11

Nechat se naočkovat proti covidu od středy můžou i chronicky nemocní pacienti. Podle jakého klíče se budou lidé ve frontě na vakcínu řadit? A „jak moc nemocní“ musíte být, abyste měli na očkování nárok? Pokud máte například „jen“ lehkou cukrovku, můžete se s brzkým očkováním rozloučit. A dokonce ne každá chronická choroba je jasnou poukázkou na vakcinaci.

reklama