reklama

Dacia spustí první „špiničku“ aut. Má v majitelích probudit dobrodružné pudy

Místo nekonečného umývání a leštění aut přišlo britské zastoupení Dacie s mnohem originálnějším nápadem. Nabízí linku, kde vám vůz dokonale ušpiní. Krásné nové vozidlo potom vypadá, jakoby se právě vrátilo z Dakaru nebo Camel Trophy.

reklama

Kvůli autům se zvýšeným podvozkem a často i pohonem obou náprav mohou dnes zákazníci prodejcům doslova utrhat ruce. Je to paradox, protože většina z nich plně výhod sportovně-užitkových modelů SUV nikdy nevyužije. Ukázal to také průzkum Dacie ve Velké Británii mezi majiteli SUV Duster. Až 40 % dotázaných přiznalo, že se svou „čtyřkolkou“ nikdy nenavštívilo terén a dalších 19 %, že s ní nikdy ani nesjelo z asfaltu. Největší výzvou jsou tak pro rumunské SUV městské obrubníky či retardéry na cestě do práce, do školy nebo na nákup.

Myčka naruby

Zato Britové si svá SUV hýčkají, jak jen to jde. Například 22 % majitelů jezdí s Dusterem do myčky minimálně jednou týdně. To je pro auto určené i pro pohyb mimo silnice téměř nedůstojné. A tak se britské zastoupení značky rozhodlo vyburcovat zákazníky k dobrodružnějšímu životnímu stylu.

Pozvalo je na neotřelou akci Adventure Ready Mud Wash. Jak vyplývá z názvu, zájemci se mohou dostavit do zastoupení Dacia London West, kde jim tým profesionálů ve speciální „umývárně“ zašpiní jejich vozidla kbelíky plnými bláta. Aby, je připravili na rok plný dobrodružství, jak říká Luke Broad, šéf Dacie za kanálem La Manche.

Vzhůru za dobrodružstvím

S originální akcí Adventure Ready Mud Wash totiž úzce souvisí další pozvání na zážitkové akce, například dobrodružné kempování s Dartmoore, lekce surfování na pláži Fistral Beach nebo jízda na kajaku v Severním Walesu. Špinička aut tak chce oslovit zejména 17 procent dotázaných, kteří se vyjádřili, že by měli zájem absolvovat se svými čtyřkolkami nějaké dobrodružství.

„Dacia Duster je perfektní terénní auto, které může dostat Brity do naší úžasné přírody. Národ potřebuje vyměnit televizi za holiny a vymanit se ze starých kolejí,“ vysvětluje důvody recesistické akce Broad. „Špinička“ aut má ovšem velmi omezenou kapacitu. Otevřená bude jen 18. ledna od 11:00 do 14:00 hodin ve zmiňované britské prodejně Dacie.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami
Školství

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Štastný: Lidi už opatření vůbec nechápou. Politici schválili protiepidemického parchanta

Pandemický zákon je „brutální politická chyba“. Politici pokračují ve vytváření protiepidemického parchanta, postěžoval si na vládní kroky bývalý poslanec za ODS a zdravotnický expert Boris Šťastný v pořadu 360°. Do studia CNN Prima NEWS si přinesl vytištěný soubor vládních opatření se slovy, že kdyby se pokusil vyzkoušet úředníka resortu zdravotnictví z platných restrikcí, nejspíše by se nedočkal správných odpovědí.

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

reklama