CNN Prima News dálnice D5

dálnice D5

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice D5“

Ohnivá spoušť na D5. Požár autobusu na půl hodiny uzavřel dálnici u Loděnice

Dálnici D5 u obce Loděnice na Berounsku v pátek dopoledne uzavřel požár autobusu, který vezla odtahová služba. Směr na Prahu byl více než půl hodiny neprůjezdný, vytvořila se dlouhá kolona, uvedly mluvčí středočeské policie Michaela Richterová a hasičů Veronika Švorcová Mocová. Řidič podle prvních zpráv skončil v péči záchranářů. Podle vyjádření mluvčí krajské záchranné služby Moniky Novákové ale neměl žádné zranění.

Přívaly sněhu zasáhly Moravu. D1 je průjezdná, tisíce domácností bez proudu

Intenzivní sněžení se v neděli přesunulo z Čech na Moravu. Dálnice D1 je už na Vysočině plně průjezdná, kamiony mají problémy na některých silnicích nižších tříd, protože se místy tvoří sněhové jazyky. Na jihu Čech je stále více než dva tisíce domácností bez proudu. Sníh zaměstnává také hasiče, kteří si během soboty připsali přes tisíc výjezdů. Například v Praze na Štvanici zasahovali u zborcené části konstrukce nafukovací haly.

MAPA: Podívejte se, kde jsou největší kalamity na silnicích. Přívaly sněhu ochromily republiku

Aktualizováno

Na dálnici D5 u Mýta na Rokycansku havaroval v podvečer kamion. Dálnice je kvůli nehodě dočasně ve směru na Prahu uzavřená. Přes den několikrát stála i dálnice D1. Stále se na ní tvoří fronty, například v úseku mezi Kojetínem a Mořicemi v Olomouckém kraji nebo mezi 41. až 78. kilometrem směrem na Brno. Problémy spojené s intenzivním sněžením ochromily dopravu po celé zemi.

Tragédie v Plzni. Motorkář se spolujezdkyní po nárazu přerazili značku, žena na místě zemřela

Aktualizováno

Tragédií skončila nehoda motorkáře, která se stala v pátek večer v Plzni. Čtyřicetiletý motorkář, který vezl spolujezdkyni, narazil v pravotočivé zatáčce do svodidel. Oba pak letěli několik metrů přes svodidla. Spolujezdkyně na místě zemřela. Řidiče převezli záchranáři v kritickém stavu do Fakultní nemocnice v Plzni.

Tři oběti včetně dětí na D5: Dalo se nehodě zabránit? Experti mluví o možné příčině

Policie stále vyšetřuje středeční dopravní nehodu kamionu, který na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku prorazil svodidla a vjel do protisměru. Následná srážka s osobním autem si vyžádala tři oběti včetně dvou dětí. Příčinou náhlé změny směru v jízdě mohla být prasklá pneumatika. Tragická událost však odstartovala i diskusi o stavu svodidel na českých dálnicích. Měly nefungující zábrany na rozsahu nehody svůj podíl?

Tragickou srážku na D5 nepřežili dvě děti a jeden dospělý. Kamion vjel do protisměru

Aktualizováno

Tři oběti včetně dvou dětí si ve středu odpoledne vyžádala nehoda kamionu s osobním vozem na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku. Další dva lidé se zranili. Kamion prorazil svodidla a vjel do protisměru. Dálnice byla v obou směrech zavřená a tvořily se tam kolony. Jeden směr se podařilo zprůjezdnit kolem 23. hodiny, druhý kolem jedné hodiny ráno. Nyní je tak dálnice plně průjezdná.

Začátek bude nejhorší, řekl Rýdl k Barrandovskému mostu. Kde dál se bude opravovat?

Už příští pondělí začne dlouho očekáváná rekonstrukce Barrandovského mostu. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS přiznal, že nejhorších bude prvních 110 dní oprav. Následně řidiče uklidňoval: „Dva roky dopředu jsme připravili kroky, abychom zbytečně – paralelně s Barrandovským mostem – nekomplikovali dopravu.“ Přiblížil, které další silnice čekají opravy a naruší tak provoz během letních měsíců.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.