CNN Prima News dálnice D5

dálnice D5

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice D5“

Smrtelná nehoda na D5 u Heřmanovy Hutě. Jedna žena zemřela, druhá skončila v nemocnici

20. září 2022 17:29
Aktualizováno

Tragická nehoda na 103. kilometru dálnice D5 v úterý odpoledne zastavila na několik hodin provoz ve směru na Prahu. Osobní auto vyjelo z dálnice, jedna žena zemřela, druhá žena je zraněná. Na místě přistával vrtulník letecké záchranné služby. Podle policie se nehoda zřejmě stala na mokré vozovce při hustém lokálním dešti.

Tragédie v Plzni. Motorkář se spolujezdkyní po nárazu přerazili značku, žena na místě zemřela

3. září 2022 01:32
Aktualizováno

Tragédií skončila nehoda motorkáře, která se stala v pátek večer v Plzni. Čtyřicetiletý motorkář, který vezl spolujezdkyni, narazil v pravotočivé zatáčce do svodidel. Oba pak letěli několik metrů přes svodidla. Spolujezdkyně na místě zemřela. Řidiče převezli záchranáři v kritickém stavu do Fakultní nemocnice v Plzni.

Tři oběti včetně dětí na D5: Dalo se nehodě zabránit? Experti mluví o možné příčině

5. srpna 2022 15:12

Policie stále vyšetřuje středeční dopravní nehodu kamionu, který na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku prorazil svodidla a vjel do protisměru. Následná srážka s osobním autem si vyžádala tři oběti včetně dvou dětí. Příčinou náhlé změny směru v jízdě mohla být prasklá pneumatika. Tragická událost však odstartovala i diskusi o stavu svodidel na českých dálnicích. Měly nefungující zábrany na rozsahu nehody svůj podíl?

Tragickou srážku na D5 nepřežili dvě děti a jeden dospělý. Kamion vjel do protisměru

3. srpna 2022 17:25
Aktualizováno

Tři oběti včetně dvou dětí si ve středu odpoledne vyžádala nehoda kamionu s osobním vozem na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku. Další dva lidé se zranili. Kamion prorazil svodidla a vjel do protisměru. Dálnice byla v obou směrech zavřená a tvořily se tam kolony. Jeden směr se podařilo zprůjezdnit kolem 23. hodiny, druhý kolem jedné hodiny ráno. Nyní je tak dálnice plně průjezdná.

Začátek bude nejhorší, řekl Rýdl k Barrandovskému mostu. Kde dál se bude opravovat?

11. května 2022 12:23

Už příští pondělí začne dlouho očekáváná rekonstrukce Barrandovského mostu. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS přiznal, že nejhorších bude prvních 110 dní oprav. Následně řidiče uklidňoval: „Dva roky dopředu jsme připravili kroky, abychom zbytečně – paralelně s Barrandovským mostem – nekomplikovali dopravu.“ Přiblížil, které další silnice čekají opravy a naruší tak provoz během letních měsíců.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

22. ledna 2022 22:17

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

Havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Při nehodě u Žebráku vznikla škoda 11 milionů

21. ledna 2022 11:36

Při čtvrteční hromadné nehodě na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku vznikla škoda téměř 11 milionů korun. Auta nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky a povětrnostním podmínkám nebo nedodržovala bezpečnou vzdálenost, informovala v pátek policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Na dálnici před polednem ve směru na Prahu havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin.

Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič

20. ledna 2022 15:44
Aktualizováno

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo získat video z nehody 36 osobních a nákladních automobilů na dálnici D5 u Žebráku. Je na něm vidět, jak řidiči nemohli kvůli čerstvému sněhu na silnici kontrolovat své vozy a začali do sebe postupně najíždět. Šest lidí se zranilo, někteří z nich museli být transportováni vrtulníkem do Prahy. Provoz v obou pruzích byl obnoven až po 22. hodině.