Dálnice do pekla. Sebevražedný dron zlikvidoval ruské obrněnce i s vojáky, ukazuje video

Ukrajinská civilní kontrarozvědka zveřejnila další záběry z bojů. Bezpilotní letouny napěchované výbušninami na nich zasáhnou ruská obrněná vozidla. Z videa je patrné, že posádka neměla absolutně čas na reakci. O obětech se Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) nezmiňuje. Podobné záběry z bojů sdílí různé ukrajinské složky poměrně často, jejich pravost se ale v době trvání válečného konfliktu nedá vždy nezávisle ověřit.

„Speciální jednotky SBU poslaly posádku APC (obrněný transportér, pozn. red.) i s pěchotou do pekla,“ uvedla ke zveřejněnému videu ukrajinská civilní rozvědka. Záběry z útoku sebevražedných dronů autoři podbarvili známým hitem legendární rockové skupiny AC/DC „Highway to Hell“.

ČTĚTE TAKÉ: CNN: Sabotáže a strach na Krymu. Satelitní snímky odhalily strategii zneklidněných Rusů

Na záběrech, které byly pořízeny přímo z kamery na bezpilotním letounu, je vidět, jak se sebevražedný dron rychle přibližuje k jedoucímu vozidlu, na kterém se nachází minimálně tři ruští vojáci. Další pravděpodobně byli uvnitř obrněnce. Video končí v momentě, kdy dron do obrněného vozidla narazil a zřejmě explodoval.

Na druhém videu pak nastává podobná situace – ukrajinský dron se zaměřil na ruského obrněnce a naletěl přímo na něj. Další záběr z jiného bezpilotního letounu už ukazuje trosky obrněného transportéru. SBU neuvedla, kde a kdy byla videa pořízena.

Agentura Ukrinform s odkazem na ukrajinský generální štáb informovala, že jen během neděle přišli Rusové o šest obrněných vozidel a další těžkou techniku – například sedm dělostřeleckých systémů a jeden raketomet. Ukrajinci pak s odkazem na své statistiky také uvádí, že za neděli vyřadili z boje nebo přímo usmrtili 610 ruských okupantů. Moskva ani Kyjev údaje o ztrátách svých vojáků a techniky nezveřejňují.

Tagy:
válka dron Ukrajina výbuch exploze Rusko obrněné vozidlo Služba bezpečnosti Ukrajiny