reklama

dron

Výpis příspěvků ke štítku „dron“

Vyhublí psi uvěznění v troskách domů na La Palmě dostávají krmení pomocí dronů

18. října 2021 00:02

Krmení psů za pomoci dronů. K takovému způsobu záchrany se museli uchýlit obyvatelé Kanárského ostrova La Palma. Několik domácích mazlíčků tam totiž zůstalo uvězněno v troskách domů a nemají přístup k potravě. Záchranáři ani helikoptéra se za nimi kvůli tekoucí lávě momentálně nemohou dostat. Sopka na La Palmě se probudila k životu 19. září a podle odborníků není jasné, kdy její vulkanická činnost ustane.

Kábulem znovu otřásl silný výbuch. USA provedly nálet na sebevražedné atentátníky

29. srpna 2021 15:05

Americká armáda provedla v Kábulu cílený letecký útok, jehož terčem byli sebevražední atentátníci z teroristické organizace Islámský stát (IS). Ti seděli v autě a chtěli se odpálit u letiště, uvedla agentura AP. Krátce předtím informovala afghánská policie o výbuchu nedaleko letiště, při kterém mělo zemřít dítě. Zda spolu oba incidenty souvisí, není zatím jasné.

Odveta za atentát u letiště: USA útočily v Afghánistánu. Cíl byl zabit, hlásí Pentagon

28. srpna 2021 05:26

Spojené státy v sobotu na východě Afghánistánu s pomocí dronu podnikly útok na údajného „plánovače“ organizace Islámský stát –⁠ Chorásán. Podle agentury DPA jde o reakci na teroristický útok, při němž ve čtvrtek u kábulského letiště přišlo o život nejméně 169 Afghánců a 13 amerických vojáků. Cíl byl podle prvních údajů zabit, informoval v noci na sobotu Pentagon. Prohlášení neuvádí, zda se cíl přímo podílel na čtvrtečním útoku u bran letiště.

reklama