dron

Výpis příspěvků ke štítku „dron“

Tvrdý úder fregaty Hessen, sestřelila dva letouny. Německá vláda hovoří o nejrizikovější akci

Loď německého námořnictva, nasazená před několika dny na ochranu lodní dopravy v Rudém moři v rámci mise EU Aspides, v úterý v oblasti sestřelila dva bezpilotní letouny. Podle agentury Reuters to ve středu oznámili představitelé německé vlády a doplnili, že jde zřejmě o nejrizikovější nasazení německé armády za dlouhou řadu let.

Český bojovník na Ukrajině: Víc než Rusů jsem se bál mámy, měl jsem strach zavolat domů

Na Ukrajině bojuje téměř od začátku ruské invaze a působí v průzkumné jednotce při mezinárodní legii. Vojenské zkušenosti si osvojil již v Česku, ale zkušenost ostrého konfliktu si odbyl až na ukrajinském území. Byl těžce zraněn šrapnely dělostřeleckého granátu v oblasti hlavy, v současné době je opět v boji. Muž s přezdívkou Arisu v podcastu Matyáše Zrna OFF RECORD otevřeně hovoří o tom, že boj s Rusy není snadný.

EU přitvrdila sankce vůči Rusku, zaměřila se na Putinovy věrné. Přidaly se i Spojené státy

Členské státy EU definitivně schválily třináctý balík sankcí proti Rusku, který obsahuje seznam 106 jednotlivců a 88 institucí či firem. Sankce jsou zaměřeny proti režimu prezidenta Vladimira Putina a proti těm, kdo ho podporují v jeho „nelegální, nevyprovokované a neoprávněné agresi“, uvedla v pátek Rada EU ve svém prohlášení. Vedle toho Bílý dům před výročím invaze na Ukrajinu oznámil přes 500 sankcí vůči Rusku.

Ničivý požár ve Valencii si vyžádal nejméně 10 životů. Plamenům pomohla i hořlavá fasáda

Aktualizováno

Nejméně deset lidí zahynulo při požáru, který ve čtvrtek zachvátil 14patrový bytový komplex ve Valencii na jihovýchodě Španělska. Místní média informují, že hasiči celou noc ochlazovali budovu, aby ji mohli prohledat. Stále se pohřešují další lidé, uvedla v pátek starostka města María Cataláová. Na místo neštěstí by měl dorazit i premiér Pedro Sánchez, uvedla televize RTVE.agoze.

Rusko zasáhlo čerpací stanici v Charkově. Útok si vyžádal sedm mrtvých, shořelo 15 domů

Aktualizováno

Ruský útok na Charkov si v pátek pozdě večer vyžádal sedm životů, včetně tří dětských. Napsaly to agentura AFP a ruskojazyčný server BBC s odvoláním na místní úřady. Ruské drony podle nich zasáhly čerpací stanici, což způsobilo rozsáhlý požár, který zničil 15 domů, kolem 50 lidí muselo být evakuováno. Drony v noci útočily také na Oděsu.

Katastrofální ruský útok na videu. Tanky se vyřadily navzájem, pak si obrněnce podaly drony

Ruská armáda má za sebou útok, který si rozhodně za rámeček nedá. Během jedné z operací na jihu od obce Novomychajlivka na Donbasu se pokazilo snad vše, co mohlo. Jak ukazují záběry ukrajinské armády, před dosažením bitevní fronty se ruské kolony zamotaly do sebe, výsledkem byla srážka dvojice tanků. Jeden z nich byl vyřazen z provozu úplně. Všechna válečná vozidla se téměř okamžitě stala potravou pro ukrajinské dělostřelectvo i sebevražedné drony. Okolnosti pořízení záběrů není v průběhu válečného konfliktu možné nezávisle ověřit.