CNN Prima News dálniční známka

dálniční známka

Výpis příspěvků ke štítku „dálniční známka“

Řidiči mají poslední šanci ušetřit na dálniční známce. Od března její nákup významně prodraží

Lidé mají poslední možnost výrazně ušetřit při nákupu dálniční známky. Od prvního března roku 2024 si motoristé za vjezd na rychlostní komunikaci připlatí několik set korun, a to včetně hybridních aut, která byla dosud od poplatku osvobozena. Vedle motocyklů a přípojných vozidel budou moci dálnici bezplatně využívat už jen elektromobily. Ostatní mají aktuálně možnost na známce pro příští rok ušetřit 800 korun.

Přihlášky na SŠ: Systém vznikl na koleně, zní z ANO. Zajíčková kontrovala dálniční známkou

Vláda v oblasti digitalizace předvádí amatérismus. Takto se na účet nefunkčního elektronického systému přihlášek na střední školy ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS vyjádřila poslankyně hnutí ANO Jana Berkovcová. Zdůraznila, že je rozzlobená a velmi zklamaná. Systém, který má uchovávat data statisíců dětí se podle ní nemůže tvořit na koleně. Za vládu, Cermat i ministra školství se postavila poslankyně ODS Renáta Zajíčková. Připomněla problémy s elektronizací nákupu dálničních známek před čtyřmi lety.

Do Chorvatska autem: Kolik zaplatíte, jaké vás čekají nástrahy a popis tří nejlepších tras

Cesta do Chorvatska je letos jednodušší než kdy dřív. Nemusíte řešit problémy se směňováním jinde nepoužitelných kun a hlavně odpadly nekonečné hraniční kontroly díky vstupu země do Schengenského prostoru. Náklady na cestu se ale stejně příliš nezmenší. Přechod na euro vyvolal všeobecné zdražení, vážit je důležité také trasu nebo místa tankování. V průjezdních zemích se liší ceny paliva i dálničních známek stejně jako hustota provozu.

Dálnice jako tankodrom, tak zdražíme známky. Nejapnost, bouří se Češi proti vyšším cenám

Dálniční známky pro osobní vozidla figurují mezi položkami, které se vláda premiéra Petra Fialy (ODS) rozhodla v rámci svého konsolidačního balíčku podražit. Mnohé Čechy tento krok naštval. Stěžují si, že mají mít nejdražší dálniční známky v porovnání se sousedními zeměmi a přitom kvalita tuzemských cest mnohdy připomíná tankodrom. Našli se však i zastánci nového opatření.