reklama

Další pochybný zákrok. Policista srazil autem neozbrojeného muže, pak ho zmlátil

Mediální pozornost si získává další policejní zásah v USA. Tentokrát jde o incident ve městě St. Louis, který se odehrál na začátku června. Jeden z policistů tehdy neoznačeným autem srazil prchajícího neozbrojeného muže. To vedlo k několika protestům před místní policejní stanicí. Policista u sboru skončil, po zveřejnění nového videa mu navíc hrozí i trestní stíhání.

reklama

Inkriminovaný okamžik policejního zásahu zachytilo několik kamer. Z nově zveřejněného videa je patrné, jak z jednoho auta vybíhají tři muži, přičemž jednoho z nich následně srazí vůz, z něhož vyskakují tři policisté. Jeden z nich běží ke sraženému muži, kterému ještě na zemi přidává několik ran.

Zákrok v už tak napjaté době vyvolal protesty před policejní stanicí ve čtvrti Florissant, kde se incident odehrál. Policista, který prchajícího muže srazil, dostal po pár dnech výpověď. Právníci poškozeného ale nyní zveřejnili další video, na jehož základě chtějí Smithe obvinit ze zatím blíže nespecifikovaných trestných činů.

K tématu

„Byl jsem zděšen, když jsem zhlédl druhé video, protože si myslím, že nám jasně ukazuje, jak ho policista Smith úmyslně trefil a použil auto jako zbraň,“ uvedl pro stanici KMOV právní zástupce sraženého muže Jerryl Christmas.

Bývalý policista ale skrze svého právníka trvá na tom, že šlo o nehodu, nikoliv úmysl.

Muž, kterého detektiv Smith srazil, skončil se zraněným kotníkem v nemocnici. Policisté vypověděli, že pátrali po autě, ve kterém měli ujíždět podezřelí z účasti v přestřelce. Jenže nikdo z trojice mužů, které policisté pronásledovali, nakonec nebyl obviněn.

Neoznačené auto, bez zapnutých světel i sirén

„Není je z čeho obvinit, protože neudělali nic špatného. To nejdůležitější je, že ti policisté jeli v neoznačeném vozidle a ani se neprokázali, že jsou od policie. Neměli zapnutá žádná světla, nepustili ani sirénu,“ vysvětlil další právní zástupce Jermaine Wooten. „Videa hrají klíčovou roli. Nejen v St. Louis, ale v celé zemi. Bez té nahrávky bychom nebyli v bodě, ve kterém jsme teď,“ dodal Chistmas.

Incident v St. Louis se už odehrál v době, kdy se po smrti černocha George Floyda na konci května upřela pozornost médií i veřejnosti ke kontroverzním a mnohdy i brutálním policejním zákrokům. Právě Floydova smrt vedla k několikatýdenním protestům proti rasismu, policejní brutalitě a rasové nerovnosti, které ale doprovázejí také násilnosti a rabování.

Další hlavní zprávy

Partie

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Za necelý rok se koronavirem u nás nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu asi 1500 pacientů. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale naše země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prozradil také, zda by se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Šéf Senátu: Jsou zde dva miliony lidí, kteří lezou po kolenou. Vláda pro ně nemá plán
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Další články
reklama
reklama