Další titul pro Krejčíkovou. Po singlu dobyla Roland Garros i v deblu se Siniakovou

Barbora Krejčíková definitivně vstoupila do historie pařížského grandslamu. Po sobotním triumfu ve dvouhře získala v neděli titul z Roland Garros i v deblu se svou parťačkou Kateřinou Siniakovou. Nad párem Bethanie Matteková-Sandsová, Iga Šwiateková zvítězily ve dvou setech 6:4 a 6:2

Tenistka Barbora Krejčíková je královnou letošního Roland Garros. Po triumfu ve dvouhře se stala na pařížské antuce i deblovou šampionkou. S Kateřinou Siniakovou prošly turnajem suverénně jako druhý nasazený pár, ve finále porazily americko-polskou dvojici Bethanie Matteková-Sandsová, Iga Šwiateková 6:4, 6:2 a slaví třetí společný grandslamový titul.

Krejčíková se stala po 21 letech první tenistkou, která na French Open vybojovala tituly ve dvouhře i čtyřhře. Naposledy to dokázala domácí Mary Pierceová v roce 2000. Předtím se to povedlo také legendám Martině Navrátilové (1982, 1984), Američankám Billie Jean Kingové (1972) a Chris Evertové (1974–1975), Australance Margaret Courtové (1973) a Rumunce Virginii Ruziciové (1978) .

Krejčíková se nyní stane podruhé v kariéře světovou deblovou jedničkou. V čele pořadí WTA ve čtyřhře už byly dvanáct týdnů se Siniakovou na konci roku 2018 a na začátku sezony 2019.

Krejčíková a Siniaková vyhrály debl v Paříži poprvé před třemi lety a druhý grandslamový titul přidaly ve stejném roce ve Wimbledonu.

Tagy: