Ester Ledecká musela na operaci. Zlomila si nos, uvedl její trenér kickboxu

Jediné české zlato na olympijských hrách v Pekingu získala Ester Ledecká.

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se v pondělí při tréninku zranila. Informovala o tom v tiskové zprávě s tím, že se jedná o zranění v horní části těla. Promotér MMA organizace I Am Fighter Petr Ondruš, u kterého Ledecká již několik let trénuje kickbox, v tomto týdnu na tiskové konferenci uvedl, že úspěšná lyžařka a snowboardistka má zlomený nos.

Ještě v pondělí večer Ledecká podstoupila operaci a ve středu byla propuštěna z nemocnice. Navzdory úrazu se za pár dnů chystá na lyžařské a snowboardové soustředění do Chile. „Díky úžasné práci pana doktora Ediba Jaganjace a celého traumatologického centra nemocnice v Motole i ortopedické kliniky jsem v pořádku, jen o trochu více vyztužená do nadcházející sezony. Už se těším na lyžařské a snowboardové soustředění v Chile, kam za pár dnů vyrážím,“ uvedla Ledecká ve zprávě.

Různé zdravotní potíže Ledeckou provázejí celou kariéru. Na olympiádu v Soči 2014 letěla s velkým sebezapřením kvůli bolestem zad. V roce 2021 se v den závodu odhlásila kvůli komplikacím z mistrovství světa na snowboardu v Rogle.

Velké problémy měla naposledy v únoru před kombinací na olympijských hrách v Pekingu, kde navzdory tomu obsadila čtvrté místo. Tehdy se jednalo o bolestivé zranění v dolní části těla. Více podrobností Ledecká ani její tým dlouhodobě nezveřejňují.

Tagy: