CNN Prima News Daniel Landa

Daniel Landa

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Landa“

Landova výzva k zahlcení hygien nebyla trestný čin. Nemusel kvůli tomu ani na policii

2. února 2022 09:51

Loňská výzva iniciativy Zlatý špendlík zpěváka Daniela Landy k zahlcení krajských hygienických stanic žádostmi o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím nebyla trestným činem. Státní zástupce uvedl, že výzva sice nabádala k obstrukčnímu chování, ale nešlo o sabotáž, tedy ani o trestný čin, informoval ve středu server Seznam Zprávy s odkazem na rozhodnutí Vrchního státního zastupitelství v Praze.

V Praze demonstrovaly tisíce odpůrců covidových opatření. Z Václaváku pak táhli na Hrad

30. ledna 2022 14:55

V Praze proběhla demonstrace za svobodu a občanská práva. Na Václavské náměstí dorazili zástupci SPD, iniciativa Chcípl PES, zpěvák Daniel Landa, ale i právník Ondřej Dostál (Piráti) či senátorka Alena Dernerová (za STAN). Účastníci protestu se začali scházet krátce před 15. hodinou. Zhruba o tři hodiny později vyrazili na Pražský hrad, kde po zpěvu české i slovenské hymny akce před 19:30 oficiálně skončila. Na celý průběh se můžete podívat v naší on-line reportáži.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

25. ledna 2022 14:19

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Očkuj se i ty, nabádá na sítích „kouzelník Žito“. Internet si střílí z Daniela Landy

15. prosince 2021 00:05

Začalo to několika kolážemi, v nichž figuruje Daniel Landa, odpůrce očkování proti koronaviru. Zanedlouho se však na sociálních sítích strhla lavina dalších memů nejen se známým zpěvákem, ale i s Lubomírem Volným, Ilonou Csákovou nebo Lukášem Pollertem. Společným jmenovatelem je nabádání těchto osobností k očkování. Přestože se jedná o satiru, uživatelé sociálních sítí často tápou, zda u celebrit nedošlo k radikální změně názoru na vakcinaci.

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

2. prosince 2021 19:15

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.