CNN Prima News Darkov

Darkov

Výpis příspěvků ke štítku „Darkov“

Mezi havíři Dolu Darkov: Nakazila mě šachta. COVID-19 se mě držel měsíc a půl

3. července 2020 05:57

Horník Dolu Darkov Tomáš Siuda se obávanou infekční nemocí COVID-19 nakazil v půlce května. A ze svých drápů ho pustila až tento týden, zatím však zůstává na nemocenské. Když má ukázat na viníka, uleví si slovíčkem, které havíři ani nepovažují za sprosté: „Zaje***ý Darkov, tam jsem to chytil.“ Léčba prý byla chaotická: „Co mám říkat, prostě úplný maras. Na testy mě posílali z Karviné do Ostravy, na výsledky jsem čekal i šest dnů.“ Podle horníka měla být těžba v OKD zastavena již počátkem května, pak by se dnes Karviná nemusela obávat, že bude uvržena do izolace. Těžaři k zastavení těžby v celém revíru nakonec přikročili až od 3. července.

Plošné rozvolňování opatření se Karvinska týkat nebude, uvedl Adam Vojtěch

25. června 2020 15:40
Aktualizováno

I přes rostoucí počet nakažených koronavirem bude rozvolňování opatření od 1. července pokračovat na většině území v Česku podle plánu. Výjimkou jsou pouze lokální ohniska jako Praha, Frýdecko-Místecko nebo Karvinsko. Zde se situace v posledních dnech zhoršuje nejvíce a o tom, jaká tam budou platit nadále pravidla, informuje vláda nejpozději v pondělí.

Zastavte těžbu, žádali havíři. Důl Darkov hlásí další nakažené koronavirem

21. května 2020 13:09

Na středeční odpolední směnu přicházeli zaměstnanci Dolu Darkov na Karvinsku hodně rozladění. „Těžba by se měla zastavit, vždyť celá ranní směna u nás na čelbě je nakažená,“ svěřil se CNN Prima NEWS horník před odpolední šichtou. „Stalo se to, co si nikdo nepřál,“ komentuje nové ohnisko nákazy moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Těžební firma OKD zpřísňuje hygienická opatření. O víkendu má být otestováno dalších asi 1000 lidi.