CNN Prima News dávky v nezaměstnanosti

dávky v nezaměstnanosti

Výpis příspěvků ke štítku „dávky v nezaměstnanosti“

Chudoba seniorů bude narůstat, stále víc jich nedosáhne na penzi, varuje ombudsman

7. října 2020 15:21

Kvůli současnému nastavení důchodového systému bude přibývat seniorů bez nároku na starobní důchod, upozornil ombudsman Stanislav Křeček. Podmínku minimální doby pojištění, která činí 35 let, považuje Křeček za velmi přísnou. Na problém dlouhé doby pojištění pro nárok na penzi poukazuje i Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Ministerstvo práce žádá vládu navíc o 3,65 miliardy korun na podpory v nezaměstnanosti

5. září 2020 09:12

Ministerstvo práce žádá o posílení svého rozpočtu kvůli vyšším výdajům na podpory v nezaměstnanosti. Z vládní rozpočtové rezervy navíc požaduje 3,65 miliardy korun. V pondělí by to měla projednat vláda. Loni na podporách resort vyplatil 8,11 miliardy korun. Letos na ně má ve svém schváleném rozpočtu 7,6 miliardy. Z toho k 20. srpnu vydal už 7,04 miliardy, tedy 93 procent letošní sumy.

Trumpovi dochází s demokraty trpělivost. Kongres chce obejít vlastním nařízením

8. srpna 2020 08:30

Vyjednávání mezi demokraty a Bílým domem o dalším stimulu americké ekonomiky uvízlo na mrtvém bodě. Podle prezidenta Donalda Trumpa chtějí demokraté peníze použít zvláště pro svá „uboze vedená města a státy“ unie. Pokud ze svých podmínek neustoupí, tak je Trump připraven podepsat do konce týdne zvláštní nařízení. To by například umožnilo prodloužit dávky v nezaměstnanosti do konce tohoto roku. Zatímco se obě strany dohadují, je přes 12 milionu Američanů stále kvůli COVID-19 bez práce.