CNN Prima News delfín

delfín

Výpis příspěvků ke štítku „delfín“

Vystresovaní delfíni šikanují plavce, zranili několik lidí. Nechoďte do vody, varují v Japonsku

Návštěvníci populární pláže v japonské prefektuře Fukui se musejí mít na pozoru před neobvyklým nebezpečím – útoky delfínů. Tito kytovci v jednom dni poranili čtyři lidi. Pobřežní stráž ale zároveň nevylučuje, že jde o jednoho agresivního jedince. Jeden z napadených mužů utrpěl vedle pokousání také zlomeniny žeber. Místní úřady proto plavce varují, aby v případě, že je uvidí, nechodili do vody.

Vzácný moment: Delfíni plavali centrem Benátek. Zpátky jim pomohli záchranáři

Obyvatele italských Benátek měli v pondělí nevšední zážitek. Až na okraj Velkého kanálu, který je hlavní dopravní tepnou tohoto města na laguně, připlul párek delfínů. Informovala o tom agentura ANSA i další média. Podle nich sice delfíni v benátské laguně nejsou úplnou novinkou, dosud ale nebyli spatřeni tak blízko centra. Podle místních médií se párek delfínů v tomto romantickém městě objevil až u muzea Punta della Dogana. Zpátky na otevřené moře jim museli pomoci záchranáři.

Hledá se Fungie. Milovaný delfín z Irska po 37 letech záhadně zmizel

Irsko zřejmě v době koronavirové pandemie přišlo o jednu ze svých největších zvířecích celebrit. Po 37 letech z přístavu Dingle ležícím na jihozápadě země zmizel čtyřicetiletý delfín Fungie. Ten bavil návštěvníky výletních lodí nepřetržitě od roku 1983 a podle tamních pracovníků se do této chvíle vzdálil maximálně na pár hodin. Jenže nyní se pohřešuje již více než týden.