CNN Prima News delfín

delfín

Výpis příspěvků ke štítku „delfín“

Vzácný moment: Delfíni plavali centrem Benátek. Zpátky jim pomohli záchranáři

23. března 2021 23:37

Obyvatele italských Benátek měli v pondělí nevšední zážitek. Až na okraj Velkého kanálu, který je hlavní dopravní tepnou tohoto města na laguně, připlul párek delfínů. Informovala o tom agentura ANSA i další média. Podle nich sice delfíni v benátské laguně nejsou úplnou novinkou, dosud ale nebyli spatřeni tak blízko centra. Podle místních médií se párek delfínů v tomto romantickém městě objevil až u muzea Punta della Dogana. Zpátky na otevřené moře jim museli pomoci záchranáři.

Hledá se Fungie. Milovaný delfín z Irska po 37 letech záhadně zmizel

26. října 2020 05:54

Irsko zřejmě v době koronavirové pandemie přišlo o jednu ze svých největších zvířecích celebrit. Po 37 letech z přístavu Dingle ležícím na jihozápadě země zmizel čtyřicetiletý delfín Fungie. Ten bavil návštěvníky výletních lodí nepřetržitě od roku 1983 a podle tamních pracovníků se do této chvíle vzdálil maximálně na pár hodin. Jenže nyní se pohřešuje již více než týden.

Delfinoterapie: Jak snadno ospravedlnit týrání zvířat a ještě na tom vydělat

20. února 2020 15:00

Není novinkou, že blízkost k jiným zvířecím druhům a přírodě v nás lidech může vzbuzovat pocity štěstí a úlevy od našich trápení. I proto se těší takové oblibě canisterapie či hipoterapie. A nejde jen o psy či koně – úsměvy na tváři a úlevu od fyzického trápení dokáží vykouzlit i další domestikovaná zvířata, třeba ovečky či slepice. V mnoha zemích jsou však k terapiím využívána i zvířata, která jsou divoká a v zajetí, jež je k takovým procedurám zapotřebí, těžce strádají. Jde například o delfíny.