Monstrum z oceánu vyděsilo lidi na pláži. Tvor s trčícími kostmi překvapil i experty

Návštěvníci pláže v Jižní Karolíně objevili na první pohled děsivé monstrum, které vyvrhlo moře. Podle expertů šlo o zvláštním způsobem mumifikovaného delfína, jehož ostatky na slunci vybledly, ale unikly mrchožroutům. Web Live Science informoval, že nešlo o jediný podivný nález v oblasti amerického pobřeží.

Lastury, malé rybky nebo krabi, ty by nejspíš člověk na pláži očekával. Návštěvníky pobřeží v oblasti města Hilton Head Island ale překvapilo něco docela jiného – „monstrum z oceánu“.

Výjev zprvu překvapil i přivolané vědce. Web Live Science však nakonec napsal, že moře vyvrhlo na pláž s největší pravděpodobností obyčejného delfína skákavého. Tvor se ovšem nacházel ve fázi rozkladu, což způsobilo, že na první pohled vypadal savec děsivě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dvě vulvy a šest nohou. Postiženou fenku majitel odhodil, lidé se složili na její operaci

„Dne 14. ledna obdržela síť Lowcountry Marine Mammal Network oznámení o mumifikovaném delfínovi poblíž ostrova Hilton Head Island,“ uvedla nezisková organizace, která nález řešila.

Charakteristickou šedou barvu delfína v případě „monstra“ vystřídala barva bílá. Mrtvola tlela, ale zároveň zůstávala v zachovalém stavu. Z ostatků vystupovaly kosti.

Odborníci se domnívají, že nezvyklou bílou barvu tvor získal, jelikož byly jeho ostatky nejspíše delší dobu na jednom místě a pod paprsky slunce vybledly. Delfín byl údajně mrtvý několik týdnů, možná několik měsíců.

K procesu tlení ale muselo dojít na jiném místě, než na jakém lidé tvora našli. To rozvířilo debaty, zda někdo delfína na pláž nenastrčil.

Zvláštní také je, že ostatky byly prakticky netknuté a nepřilákaly žádné mrchožrouty. V rozmezí dvou dnů řešili odborníci v oblasti Jižní Karolíny ještě jeden podobný nález.

⚠This weekend our team responded to two dolphin strandings!⚠ The first was reported the evening of Thursday (1/11/2024)...

Posted by Lowcountry Marine Mammal Network on Tuesday, January 16, 2024

„Dobrovolníci LMMN byli přivoláni k dalšímu tělu delfína skákavého poblíž Botany Bay na ostrově Edisto. Zdálo se, že toto tělo je podobně rozložené, ale bylo již silně dotčené mrchožrouty,“ napsal web Live Science.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Luxusní výletní loď Ikona Moří vyplula. Podívejte se na reportáž

Tagy: