reklama

Politická kampaň zblízka: Neřešíme zmrzlinu, ale problémy, hlásal Hamáček na jihu Čech

Reportéři CNN Prima NEWS strávili v rámci předvolebního seriálu jeden den se šéfem ČSSD Janem Hamáčkem. Ten měl šňůru po jižních Čechách, navštívil České Budějovice nebo Písek. Voliče přesvědčoval tím, že sociální demokracie řeší konkrétní problémy a že jejich strana je jediná, která pracuje pro lidi. Během dne se šel pozdravit i s politickou konkurencí.

reklama

„Věřím, že sociální demokraté tady uspějí, protože to mají v genech,“ hlásal v Českých Budějovicích Jan Hamáček. Sociální demokraté totiž letos bojují o přízeň voličů více než kdy jindy. Volební průzkumy jim přisuzují méně než pět procent. Pokud se přes tuto hranici nevyšplhají, nedostanou se do Sněmovny. „Zatímco naši konkurenti řeší zmrzlinu, sociální demokracie řeší konkrétní problémy,“ přesvědčoval ministr vnitra voliče.

Projev na louce, kde publikum z většiny tvořili spolustraníci, nejspíš Jana Hamáčka motivoval navštívit akci na českobudějovickém výstavišti, aby se pozdravil s voliči a s podnikateli. Narazil ale i na svou konkurenci.

Téměř to vypadá, jako by si politici lezli ve svých kampaních trochu do zelí. Podle Hamáčka to prý byla náhoda. „Těšilo mě, že jsem mohl potkat některé své kolegy jako Petra Bendla, Vojtěcha Filipa nebo Miroslava Tomana. Šlo o to se projít, pozdravit klíčové aktéry,“ vysvětloval.

Nikdo jiný než ČSSD tu pro vás není

V Písku spolu s lídrem kandidátky v kraji Ondřejem Veselým zahájil Hamáček koncert v místním parku a očekával debatu s občany. Lidé byli ale spíš zdrženliví. Kromě jednoho fanouška, který si šel rovnou pro fotku.

Hamáček ale sází na to, že je asi 40 procent lidí, kteří neví, koho volit. To CNN Prima NEWS potvrdilo hned několik lidí, kteří akci navštívili. „Budeme se jim snažit vysvětlit, že nikdo jiný než sociální demokracie tu pro ně není,“ zdůraznil. ČSSD se netají, že by za určitých okolností do vlády s hnutím ANO opět šla. Zda jí to pomůže získat dostatek hlasů, bude jasné už 9. října.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Protest proti změnám svlékáním. Bývalé letušky překvapily turisty v centru Říma

V posledních dnech se v italském letectví odehrály velké změny. Po 75 letech skončily národní aerolinie Alitalia a část této společnosti přešla pod nově vzniklého dopravce ITA Airways. To způsobilo, že řada letušek přišla o zaměstnání. A právě bývalé stevardky vyrazily do centra Říma protestovat tak, že se začaly vysvlékat z uniforem, ve kterých léta brázdily nebe.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama