CNN Prima News reportáž

reportáž

Výpis příspěvků ke štítku „reportáž“

Nejzajímavější hry podzimu? V pořadu Enter vybíráme tituly, které by vám neměly uniknout

Letošní podzim bude ve znamení velkých videoherních žní. Po kterých kouscích ale sáhnout? V herním a technologickém pořadu Enter jsme vybrali pětici nejzajímavějších titulů, které jsme si mohli s předstihem vyzkoušet, než vůbec dorazí na trh. Dotkneme se také nepříliš slavného výkonu českých esportovců a v novinkovém přehledu prozradíme, který klíčový program brzy navždy zmizí z operačních systémů Windows. Herní a technologický pořad Enter můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu cnnprima.cz. Na reprízy se můžete pak těšit každé úterý ve 23:40.

REPORTÁŽ: Touha Ukrajinek po normálu, žádný strach z vraha i korupce a myšlenky na útěk

Patří do války právo na normální život? „Když jedni umírají na frontě, tak se druzí nemůžou bavit na diskotékách,“ myslí si 33letý Orest z ukrajinského Lvova. „Nesouhlasím. Od války si musí každý odpočinout, prostě na chvíli přepnout na normál,“ oponuje 44letá Olena, která do Lvova přijela i s dcerou z Kyjevské oblasti. Jako turistka, za památkami a zábavou.

Kundera, kdo to je? Diví se v bývalém kině, ve kterém se zamiloval hrdina románu Žert

„Kundera? Toho neznám,“ říká Tomáš Vjačka mezi sádrokartony, asfaltovými pásy na střechy a míchačkami. Škoda. Stavební firma Vjačka totiž sídlí v někdejším kině v ostravských Petřkovicích, kde se odehrává jedna z klíčových scén Kunderova slavného románu Žert. Díla, které odstartovalo autorovu globální slávu a bylo přeloženo do desítek jazyků včetně hebrejštiny, japonštiny či katalánštiny. O petřkovickém kině si tak četl, a pořád i čte, doslova celý svět.

REPORTÁŽ: Ruské raketové budíčky, nuzná penze a kočičí starosta aneb Život ve válečném Lvově

Z Českého Těšína je to do Prahy 396 kilometrů a do ukrajinského Lvova 436 kilometrů, to je minimální rozdíl. Jak se žije ve válečném Lvově, zjišťoval reportér CNN Prima NEWS. Na město padají ruské rakety, jen tento čtvrtek zabily deset lidí. „Před třetí ráno jsem slyšel silné rány, rakety spadly 500 metrů od mého bytu. Všude rozbitá okna, kamarádovi to urvalo střechu na jeho bytovém domě. A bohužel mrtví, celé město je smutné,“ líčí Jirka Kovář z Opavy, který na Ukrajině žije od počátku devadesátých let. Lvov je město plné smutku, v ulicích i na radnici. Smutný pohled má též kocour Levčik, který společně se starostou vítá každou návštěvu.

Nenechte se ve Varech natáhnout. Stačí pár kroků a za jídlo ušetříte stovky korun, radí místní

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary začal v tradičním prázdninovém termínu. Pokud se na akci chystáte, máme pro vás několik užitečných rad ohledně lístků, ubytování, ale třeba i jídla. Chcete-li se například levněji najíst, vyplatí se popojít z centra festivalového dění. Totéž se týká například piva. Zatímco u Thermalu dáte za půllitr 64 korun, o kus dál vám bude stačit již padesátikoruna.

Ostřelované město pod vodou. Putin chtěl Cherson pro sebe, po ztrátě jej hodlá zničit

Všudypřítomná voda na ulicích i v domech a k tomu neustálé ostřelování dělostřelectvem. Tak aktuálně vypadá chmurný a extrémně drsný život, či lépe řečeno přežívání, v ukrajinském městě Cherson a přilehlém okolí. Region je po odpálení hráze Kachovské přehrady pod vodou. Místní obyvatelé se pokouší evakuovat, což jim ale značně ztěžuje palba z ruských děl. Deník The Washington Post přinesl reportáž přímo z místa.

Stát hrozí vyvlastněním kvůli vojenské základně. Nejsme agenti Moskvy, háji se odpůrci

Výstavbě ostravského letiště v Mošnově padla v roce 1956 za oběť vesnice Harty. Jenže v roce 2023 hrozí další vyvlastňování. „Děda měl na Hartech statek a kovárnu. Kvůli letišti o všechno přišel a rodině zůstalo jen několik polí u zbourané vesnice. Teď nám chtějí vyvlastnit i ta pole,“ stěžuje si soukromý zemědělec Vladan Veřmiřovský. Na místě má stát Logistické centrum Armády České republiky Mošnov.