CNN Prima News reportáž

reportáž

Výpis příspěvků ke štítku „reportáž“

REPORTÁŽ: Za Babiše bychom dýchali a řvát jděte jinam. Tour v karavanu je plná hádek i potlesků

3. srpna 2022 06:06

Za Andreje Babiše bychom dýchali. Měli jsme se za něj lépe, ale nevíme proč. Chceme, aby se vrátil do čela vlády nebo aby byl prezidentem, říkají fanoušci bývalého premiéra a šéfa ANO. Ten v úterý pokračoval v kampani ve svém karavanu, tentokrát vyrazil do jižních Čech. Redakce CNN Prima NEWS byla u toho a vyzpovídala jak jeho podporovatele, tak odpůrce.

REPORTÁŽ: V obci Bída bídou netrpí. Krize vesnici nezasáhla, pivo zatím teče proudem

2. srpna 2022 07:32

Jak se žije v obci Bída v době krize, kdy meziroční inflace prudce stoupá a přehoupla se přes hranici 17 procent? V místní hospodě zatím točí jedno pivo za druhým a vesnice i nadále žije hlavně z turistického ruchu. „V historii tady bývala opravdová bída: kamenná políčka, hlad, životní úroveň sto let za Prahou,“ vysvětluje někdejší starosta obce Ivan Hořínek, proč zrovna tady vznikl místní název Bída.

REPORTÁŽ: Jak se žije s tureckou superinflací? Levný Istanbul láká turisty z celého světa

1. srpna 2022 06:27

Turecko aktuálně prožívá inflaci, která činí kolem 80 procent. Náš reportér navštívil Istanbulu, kde bedlivě sledoval, jak se reálně projevuje na cenách zboží či kurzech měn. „Město zůstává velmi levnou destinací, přičemž nízké ceny panují i v historickém a hojně navštěvovaném centru,“ popsal. Co by cestovatel v městě na pomezí Evropy a Asie určitě neměl minout?

Autem do Anglie a zpět. Bez stresů na letištích, zato s drahým benzinem a covidem

31. července 2022 07:08

Jak se vyhnout prázdninovému chaosu na letištích? Do Spojených států nedává cesta autem smysl, do Spojeného království už je to zajímavá alternativa. Aktuálně ji vyzkoušel reportér CNN Prima NEWS na trase Ostrava–Wrocław–Lipsko–Essen–Antverpy–Bruggy–Calais–Dover–Lewes–Portsmouth, která měří 1 726 km. Nejdražší benzin čepují v Anglii (58 Kč), nejlevnější v Polsku (39 Kč). Za trajekt přes kanál La Manche se sice platí více než za místo v letadle, auto je ovšem výhoda, když řidič dostane covid. Nemusí do izolace.

OBRAZEM: Spásná voda pro Hřensko. Ikonická letadla ji nabírala přímo z hladiny Milady

Téma: Očima reportéra
28. července 2022 22:06

Jezero Milada vzniklo v 90. letech minulého století v rámci rekultivace krajiny po těžbě hnědého uhlí v severozápadních Čechách. Vodní plocha dnes slouží převážně k rekreaci a je vyhledávaným cílem obyvatel z blízkého okolí, zejména Ústí nad Labem, Teplic a přilehlých obcí. Kdo by se však nadál, že Milada sehraje roli jednoho z klíčových faktorů při boji s požárem v národním parku České Švýcarsko. A že poslouží jako „pítko“ pro ocelové ptáky italských hasičů.

REPORTÁŽ: Nikdy neviděli moře ani Prahu aneb Dovolená ve vyloučené lokalitě

24. července 2022 05:56

V někdejší dělnické kolonii u nádraží v Bohumíně se o dovolené pouze sní. „My pojedeme na dovolenou do Egypta,“ tvrdí jeden z místních kluků. „Do Egypta bys chtěl? Tady máš Egypt,“ zpraží máma asi desetiletého syna, který celé letošní prázdniny stráví na ulici. Z vyloučené lokality u mezinárodního nádraží se na dovolenou nikam nejezdí, ačkoliv přímo kolem činžáků z neomítnutých cihel sviští po celý den rychlíky do půlky Evropy.

Emilku a Drahušku pohřbily domy z vepřovic, vzpomíná žena na sousedky z Troubek

10. července 2022 15:41

Na děsivé zvuky, které doprovázely zkázu hroutících se domů, vzpomínají v hanáckých Troubkách jako na „strašidelné džuchy“. Při povodni v červenci 1997 tady domky z nepálené hlíny padaly také v ulicích K Záložně a Vrbí. „Tam bydlela sousedka Emilka a vedle v domku Drahuška. A jak to bortilo, to byly teda džuchy,“ ukazuje do dvora 85letá Jarmila Smolková. Obě sousedky zahynuly v přívalové vlně pod troskami domů. Záplavy v Troubkách nepřežilo devět lidí, poslední oběť zemřela 10. července 1997.

Reportáž: Rok po tornádu u stejných rodin. Prožily peklo, i proto pomáhají Ukrajině

24. června 2022 06:08

Pomoc odplácí další pomocí. To je asi nejsilnější poznatek reportéra CNN Prima NEWS, který po roce znova navštívil oběti tornáda v moravské dědině Lužice. Živel tam udeřil zkraje večera 24. června 2021. „Podívejte se, tohle jsou záseky letícího skla a dalších předmětů. Jako gilotina,“ vyprávěl penzista Vojtěch Svoboda pro CNN Prima NEWS bezprostředně po tornádu. „Bylo to jako nálet. Proto si teď dokážeme lépe představit ty hrůzy na Ukrajině a posíláme tam peníze,“ říká po roce jeho manželka Dana.

Výhled ze vzducholodě i úchvatné muzeum. Závod 24 hodin Le Mans oslní nejen milovníky sportu

14. června 2022 11:37

Jeden z nejslavnějších motorových závodů 24 hodin Le Mans. Bitvu o věčnou slávu ve světě řvoucích motorů sleduje přímo na okruhu ve Francii okolo 250 tisíc lidí. Já jsem měl tu čest sledovat velkolepou záležitost, která se odehrávala jen pár centimetrů ode mě, a poznat tak na vlastní kůži, že i laik v tomto sportu si zde přijde na své. Redakce CNN Prima NEWS se pokusí vám přiblížit tu opojnou vůni oleje, spálených gum, ale i pocit nekonečné zábavy na celý víkend.

Zlaté české ručičky. Nový díl CNN Prima Gaming zamíří na konferenci tuzemských tvůrců her

9. června 2022 07:32

Jak se daří českému hernímu průmyslu? Už roky válcuje z hlediska obratů tuzemskou filmovou a seriálovou scénu a jak se zdá, v raketovém růstu nepolevuje. To ostatně naznačil i letošní ročník herní konference Game Access, kde se sešli čeští i zahraniční tvůrci videoher. A redakce pořadu CNN Prima Gaming u toho samozřejmě nemohla chybět. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS či na webových stránkách cnnprima.cz.