reklama

Design, kvalita a komfort se nevylučují

Kvalita, pohodlí, atraktivní design a zdravotní přínosy – to byly pojmy, které se v minulosti při výrobě obuvi ne vždy setkávaly. Bylo to často buď, anebo. V posledních několika letech však módní aspekty nepatrně ustupují do pozadí a zákazníci čím dál více při rozhodování o nákupu upřednostňují garantovanou kvalitu, pohodlí a zdravotní benefity dané obuvi. V obuvi totiž trávíme většinu dne a to, v jak moc kvalitní obuvi ji trávíme, rozhoduje velmi výrazně o našem zdravotním stavu. Obuv však nemá vliv nejen na naše chodidla, ale i na celkové držení těla, stav páteře, působí na svalstvo celého pohybového aparátu.

reklama

Jak se ale na přesyceném trhu s obuví správně zorientovat, která obuv je ta opravdu kvalitní a pohodlná? Vodítkem může být ochranná známka „Komfortní obuv“ a „Česká kvalita“, kterou výrobcům obuvi uděluje Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) a Rada České republiky pro jakost. Značka Komfortní obuv je součástí projektu Česká kvalita od roku 2016. Aby vyrobená obuv mohla získat toto ocenění, tuto ochrannou známku, musí vyhovět přísným kritériím, která ověřuje nezávislá zkušebna.

Obuv, která je však označena touto ochrannou známkou, garantuje spotřebitelům, že výrobek, který si koupili, má správnou konstrukci, zajišťuje pohodlné nošení bez zdravotního rizika, je vysoce odolný, má dlouhou životnost, správné označení velikosti a splňuje řadu dalších kvalitativních parametrů (ortopedická nezávadnost, bezpečnost při používání, hygienická nezávadnost, pocit pohodlí při zkouškách nošením atd.). U veškeré obuvi jsou před udělením značky prováděny navíc i zkoušky nošením v délce 5-6 týdnů a obuv je znovu po zkouškách nošením hodnocena i na základě poznatků z dotazníků, které probandi nosící obuv vyplňují každý týden.

Značka obuvi BENNON

Jedním z výrobců obuvi, kteří toto kvalitativní ocenění, tj. ochrannou známku, v minulosti obdrželi a opětovně v letošním roce obhájili, je i zlínská společnost Z-STYLE CZ a. s., která již 12 let vyrábí pracovní, bezpečnostní a volnočasovou obuv značky BENNON.

Při výrobě klade důraz na kvalitu, funkčnost, dlouhou životnost i zajímavý design. Přidanou hodnotou jsou i pozitivní účinky na lidské zdraví vyplývající z nošení této obuvi. Firemní mottem je totiž: HEALTH FOR YOUR FEET – ZDRAVÍ PRO VAŠE CHODIDLA.

Hlavní znaky obuvi BENNON jsou kvalitní podešve, stélky se zdravotními a hygienickými benefity, pohodlný a prostorný vnitřek obuvi a mnohá funkční vylepšení. Poněvadž se firma hrdě hlásí k baťovské tradici, má vlastní výzkumný a vývojový tým specialistů, který obuv nejen navrhuje, ale i ve své moderně vybavené laboratoři důkladně testuje, analyzuje a dále vylepšuje.

Při svých testech a vývoji nových produktů vychází z požadavků platných norem, v mnoha ohledech se však snaží jít dále a limity běžných vlastností a norem překračovat. Neboť jak uvádí manažer vývoje Tibor Hrušecký: „Značka BENNON chce vyvíjet odolnější a kvalitnější produkty, chce být o krok napřed před konkurencí.“

V laboratoři se testuje, co se hlediska pocitů pohodlí při nošení dané obuvi týče, např.: dynamická a statická voděodolnost, paropropustnost (prodyšnost) materiálů, výška vodního sloupce u membránových materiálů atd. Testy a kontroly zaměřené na bezpečnost obuvi prověřují antistatické a ESD vlastnosti, materiálové složení bezpečnostních komponent. Požadovaná kvalita, odolnost a životnost je ověřována prostřednictvím testů, jako jsou: pevnost v tahu a dalším trhání, zkouška otěruvzdornosti, dynamické testování materiálů, zkouška stálobarevnosti atd.

Pracovní, bezpečnostní a volnočasová obuv s jedinečnými vlastnostmi a unikátním designem

Jak bylo uvedeno výše, v portfoliu obuvi značky BENNON oceněném ochrannou známkou Komfortní obuv a Česká kvalita je obuv pracovní, bezpečnostní i volnočasová.

Mezi zákazníky jsou velmi oblíbené pracovní a bezpečnostní boty, jež jsou jedinečné nejen svým inovativním vzhledem, ale i funkčními prvky.

Sledujte seriál Českou kvalitu nenahradíš

Program Česká kvalita je národním programem podpory prodeje kvalitních výrobků a poskytování kvalitních služeb. Program je v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a zastřešuje 23 spotřebitelských značek pokrývajících různé segmenty trhu.

Cílem programu je usnadnit spotřebitelům orientaci při nákupu a ujistit je o tom, že výrobky a služby označené některou ze značek v programu jsou nezávisle kontrolovány, je u nich ověřována spokojenost zákazníků a kvalita výrobků a služeb je dlouhodobě kontrolována. Na objektivitu programu dohlíží Řídicí výbor složený z vládních, nevládních i spotřebitelských organizací. Celý seriál v rámci webu CNN Prima NEWS sledujte ZDE.

Tagy:
obuv Českou kvalitu nenahradíš

Hlavní zprávy

První případ varianty omikron v Česku: Má jít o ženu, která letěla z Namibie přes JAR
Koronavirus

První případ varianty omikron v Česku: Má jít o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

 • Aktualizováno
 • České hygienické stanice odhalily první nákazu mutace koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. CNN Prima NEWS to potvrdil mluvčí rezortu zdravotnictví Daniel Köppl. Mělo by jít o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj, informoval na Twitteru premiér Andrej Babiš.

  Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn
  Rozhovor

  Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

  Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

  Maye Musk: Tohle je víc, než o čem jsem kdy snila, říká matka slavných synů

  Maye Musk je úspěšná podnikatelka, modelka a také máma tří úspěšných dětí včetně byznysmena a zakladatele společnosti SpaceX Elona Muska. Investice do jejich i svého vzdělání považuje za ty nejdůležitější. Velkým tématem je pro ni jako pro dietoložku také zdraví a zdravá strava. Pro Vogue CS se fotila v modelech DressX, značky digitální módy, se kterou spolupracuje – během své dlouhé modelingové kariéry zažila analogové focení, přechod na digitální přístroje a nyní i digitální oděvy. Jak sama říká, vše nové a futuristické ji baví, takže také sama inciovala focení, kdy svůj výsledný vzhled viděla až na samotných fotografiích.

  Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

  Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

  Válkovo kladivo na covid: Nařídit, poručit, pokutovat a cílená opatření místo plošných

  Dosavadní vláda bojovala s covidem prostřednictvím plošných opatření, jejichž dodržování ale nebyla dostatečně kontrolována. To se má s nástupem nového kabinetu změnit. „Cílená opatření jsou vždycky efektivnější než ta plošná,“ tvrdí designovaný ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v rozhovoru pro portál iDnes.cz. Jak chce zlepšit práci hygieniků a proč chce obnovit uznávání PCR testů?

  Alfa, beta, omikron. Která varianta koronaviru je nejvražednější a kdo vybírá jejich názvy

  Delta je mrtvá, ať žije omikron. Tak by se dal zjednodušeně popsat šok, který svět zažil poté, co se objevila nová varianta koronaviru na jihu Afriky. Už druhá „verze“ viru SARS-CoV-2 pocházející z této části světa je mnohem infekčnější, může být smrtnější a možná dokáže efektivně prolomit imunitu získanou očkováním. Takové jsou první odhady odborníků nejen Světové zdravotnické organizace.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

  Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

  Zazářila ve filmech Všichni dobří rodáci či Noc nevěsty. Oblíbená herečka zemřela

  V úterý 23. listopadu zasáhla nejen šumperské divadlo smutná zpráva. V 85 letech zemřela dlouholetá členka místní činohry Jaroslava Vysloužilová-Wanieková. Ačkoliv více než 40 let zasvětila právě Divadlu Šumperk, diváci si jí mohli všimnout i v řadě filmových rolí, například ve snímcích Všichni dobří rodáci nebo Noc nevěsty. O její smrti informovalo vedení divadla.

  Šmarda: Fialova vláda má nevhodné kandidáty. Bartoš je promarněná příležitost

  V budoucí vládě Petra Fialy (ODS) jsou nevhodní nominanti. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD). Zhodnotil k tomu nominaci šéfa Pirátů Ivana Bartoše na post ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Podle Šmardy by bylo lepší, kdyby na tomto postu byl starosta a člověk se zkušeností z komunální politiky.

  Co je to za šaškárnu? Lidi rozčílilo, že Zeman nemusí být v izolaci a potká se s Fialou

  Co to je za šaškárnu, reagují lidé na situaci kolem prezidenta Miloše Zemana. Ten se nakazil koronavirem, ve čtvrtek byl kvůli podání monoklonálních látek hospitalizován a v sobotu bude opět propuštěn z nemocnice. V neděli má jmenovat Petra Fialu premiérem na zámku v Lánech. Některé diskutující na sociálních sítích situace rozčílila. Nechápou, proč prezident nemusí být v izolaci.

  reklama