reklama

SOLODOOR si zakládá na kvalitě svých produktů a odpovědném přístupu k životnímu prostředí

SOLODOOR a.s. patří mezi největší české firmy zabývající se výrobou interiérových dveří a obložkových zárubní. Společnost vznikla před 24 lety, přičemž její kořeny sahají hlouběji do historie dřevařského průmyslu v Sušici, která se celosvětově proslavila výrobou sirek. S více než 220 zaměstnanci patří mezi největší zaměstnavatele v regionu.

reklama

Společnost si zakládá na propracované strategii v oblasti kvality a environmentu a díky tomu je držitelem osvědčení „CZECH MADE“ a označení „Ekologicky šetrný výrobek“. Obě tyto značky jsou součástí Programu Česká kvalita spadajícího do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. „Osvědčení a označení, která zohledňují požadavky ochrany životního prostředí a trvale udržitelného rozvoje považuji za velmi přínosné především pro zákazníky, kterým pomáhají zorientovat se na trhu a vybrat si kvalitní výrobky a služby. Jsem hrdý na to, že naše společnost patří mezi jejich nositele,“ říká Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR a.s.

CZECH MADE je značkou kvality s nejdelší tradicí v České republice. Vznikla s cílem usnadnit spotřebitelům orientaci ve výrobcích a službách dostupných na českém trhu. Značka je platná dva roky, po vypršení této lhůty se znovu posuzují kritéria a hodnotí se, zda společnosti může být opětovně udělena. Společnost SOLODOOR se tímto oceněním může pyšnit již od roku 2012, kdy se do programu přihlásila.

„Za kvalitou našich produktů si stojíme, proto na všechny naše dveře a zárubně nabízíme nestandardní pětiletou záruku. Jsme moc rádi, že nám byla opakovaně udělena značka CZECH MADE, která je naší konkurenční výhodou - odlišuje nás od jiných výrobců a zároveň poskytuje zákazníkům jasnou informaci, že se jedná o kvalitní produkt, který je vyráběný v České republice českou firmou,“ popisuje Martin Dozrál.

Otázka ochrany životního prostředí je dnes zcela oprávněně v popředí zájmu. Ukazuje se, že zákazníci se čím dál více přiklánějí k výrobkům, jejichž výroba je šetrná k přírodě. V některých, ne zcela ojedinělých případech, se již ekologická odpovědnost firmy stává rozhodujícím faktorem při výběru společnosti, od které si zákazník výrobek koupí. A podíl zákazníků, kteří tento aspekt zohledňují, nebo dokonce vyžadují, nepochybně dále poroste. Označení Ekologicky šetrný výrobek dává spotřebitelům možnost dobrovolně při nákupu preferovat výrobky zohledňující požadavky ochrany životního prostředí a trvale udržitelného rozvoje. Výrobky s tímto označením jsou v průběhu celého životního cyklu prokazatelně šetrnější nejen k životnímu prostředí, ale i ke zdraví spotřebitele. Společnost SOLODOOR získala certifikát Ekologicky šetrný výrobek v roce 2019 s platností do roku 2022.

„Nejen proto, že sídlíme na okraji CHKO Šumava a Národního parku Šumava, věnujeme dlouhodobě vlivům provozu společnosti na životní prostředí zvýšenou pozornost. Udělení ekoznačky je pro nás jasnou známkou toho, že děláme věci správně. Chtěli bychom šířit osvětu v oblasti ekologické odpovědnosti firem a motivovat další společnosti, aby nebyly lhostejné k dopadům jejich výroby na životní prostředí,“ uzavírá M. Dozrál.

Sledujte seriál Českou kvalitu nenahradíš

Program Česká kvalita je národním programem podpory prodeje kvalitních výrobků a poskytování kvalitních služeb. Program je v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a zastřešuje 23 spotřebitelských značek pokrývajících různé segmenty trhu.

Cílem programu je usnadnit spotřebitelům orientaci při nákupu a ujistit je o tom, že výrobky a služby označené některou ze značek v programu jsou nezávisle kontrolovány, je u nich ověřována spokojenost zákazníků a kvalita výrobků a služeb je dlouhodobě kontrolována. Na objektivitu programu dohlíží Řídicí výbor složený z vládních, nevládních i spotřebitelských organizací. Celý seriál v rámci webu CNN Prima NEWS sledujte ZDE.

Tagy:
Česká kvalita Českou kvalitu nenahradíš

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor
360°

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama