Děsivá neděle v Kalifornii. Po oslavě čínského nového roku se střílelo, zemřelo 10 lidí

Střelba v kalifornském městě Monterey Park, které se nachází východně od Los Angeles a kde žije početná asijská komunita, si vyžádala životy 10 lidí, píše agentura AP s odkazem na policii. Ve městě se dříve sešly tisíce lidí u příležitosti oslav čínského nového roku. Pachatel z místa činu uprchl a pátrá po něm policie.

Bob Boese z kanceláře losangeleského šerifa uvedl, že střelba vypukla v podniku na Garvey Avenue a policie obdržela hlášení v 07:22. Pachatelem je podle Boeseho muž.

V prvních několika hodinách po střelbě úřady o podrobnostech neinformovaly a na místě zasahovaly desítky policistů. Řada médií na sociálních sítích psala o nejméně deseti mrtvých a několika zraněných.

Monterey Park se nachází zhruba 16 kilometrů od centra Los Angeles a má přibližně 60 000 obyvatel, včetně početné asijské komunity, píše AP. Řada médií zároveň informuje, že se brzy očekává tisková konference, kde policie oznámí podrobnosti. Zda byl střelec zadržen, není v tuto chvíli jasné.

Střelba na diskotéce

Na místo bylo podle záběrů na sociálních sítích vysláno mnoho policistů, kteří místo činu uzavřeli žlutou páskou. Jedno z videí zachytilo, jak sanitky odvážejí zraněné do nemocnice. Řada z těchto lidí je patrně asijského původu. Další dosud nepotvrzené záběry zachycují lidi ležící na zemi v podniku, který vypadá jako taneční klub.

Majitel protější rybí restaurace Seung Won Choi citovaný listem Los Angeles Times hovořil o muži s poloautomatickou zbraní a domnívá se, že se střelba odehrála na diskotéce. Uvedl, že k němu do restaurace přiběhli tři lidé a řekli mu, aby zamkl. Řekli, že v oblasti se pohybuje ozbrojený muž, který má větší množství munice a opakovaně si nabil zbraň.

Tagy: