reklama

Děsivá smrt Češky v Kolumbii. Rodina poprvé promluvila

Dvě kulky do hlavy zřejmě usmrtily pětadvacetiletou Annu T. Web Publimetro informoval, že její tělo bylo nalezeno díky světlu baterky, kterou oběť držela v ruce. Vyšetřování vraždy mladé Češky stále pokračuje. Annu někdo zastřelil v noci na sobotu v kolumbijské provincii Antioquia, když se vracela do hotelu. Do země přicestovala se svým britským přítelem. Ten nahlásil její zmizení, když se mu dlouho neozvala. Redakci CNN Prima NEWS se podařilo získat vyjádření Anina bratrance.

reklama

„Celou rodinu to velice zasáhlo a je nám to všem moc líto. Více se k této záležitosti nechci vyjadřovat,“ sdělil bratranec zesnulé Lukáš Tintěra.

Podle kolumbijského policejního velitele Gustava Franka byl kvůli vyšetřování vytvořen speciální tým. „Provádí všechny postupy – zkoumá oblast, hledá videa, byly provedeny některé výslechy a probíhá vyšetřování, které nám umožní zjistit, kdo je pachatelem,“ sdělil Franko.

„Příčinu smrti neznáme, ale už jsme zaslali oficiální žádost na soudní lékařství, aby zjistili příčinu smrti,“ dodal William Yeffer Vivas, zástupce Medellínu, hlavního města regionu Antioquia, kde byla Češka nalezena.

Vystudovala lékařství

Anna T., která vystudovala lékařství v Británii, přijela do Kolumbie spolu se svým přítelem před dvěma týdny a údajně se chystala v zemi usadit natrvalo. Její přítel tam měl dostat stálou pracovní nabídku, uvedla jedna z jejích kamarádek pro CNN Prima NEWS. „S Aničkou jsme se poznali letos. Byla to hodná čistá duše. Jela do Kolumbie, aby tam dobrovolničila a byla tam se svým přítelem,“ řekla.

Poté, co cestovali po Kolumbii, se pár ubytoval na farmě La Camelia v Jardínu. Podle úřadů Češka před cestou kontaktovala facebookovou skupinu cestovatelů, kde žádala o radu při nákupu zboží, jelikož neovládala dobře španělštinu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch zaútočil na neočkované. Kdybyste šli na vakcínu, opatření už by nebyla
Koronavirus

Vojtěch zaútočil na neočkované. Kdybyste šli na vakcínu, opatření už by nebyla

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) je přesvědčen, že by žádných protiepidemických opatření nebylo potřeba, kdyby se proočkovanost v České republice blížila 90 procentům, jako je tomu v některých jiných evropských zemích. „Kdybychom zvýšili proočkovanost, mohli bychom zítra zrušit všechna protiepidemická opatření,“ řekl Vojtěch v úterý během tiskové konference. Vzhledem k tomu, že nakažených rychle přibývá, to naopak vypadá, že Česko čekají další proticovidové restrikce.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Kalousek: Piráti musí do vlády. Pokud chtějí být věčně protestní stranou, jsou zbyteční

Mají jít Piráti do vlády, nebo mají zůstat společně s ANO a SPD v opozici? Otázka, která se poslední dny řeší uvnitř Pirátské strany i mezi novináři. Podle expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který strávil v politice dlouhých třicet let, by se měla partaj Ivana Bartoše zachovat státotvorně, ukázat politickou dospělost a do vlády určitě jít. Pokud zůstanou věčně protestní stranou, jsou podle něj občanům České republiky k ničemu. Kalousek to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Žádný „český Floyd“. Muž v Teplicích nezemřel kvůli policejnímu zákroku, vyplývá z pitvy

Mezi červnovým zákrokem policistů a úmrtím muže v Teplicích neexistuje žádná souvislost, vyplývá ze závěrečné pitevní zprávy, kterou dostalo ústecké krajské ředitelství policie. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. Muž zemřel krátce po zákroku policie. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: STAN přes palubu Piráty nehodí. Ti loví kádry na ministry mimo zvolené poslance

Pokud se Piráti sami nerozhodnou do vlády nejít, STAN je přes palubu nehodí. A to i přes to, že se Piráti zatím podle informací CNN Prima NEWS ve vyjednávání občas chovají jako nerozhodní nováčci, kteří často mění své požadavky. Důvody jsou hned dva. Zaprvé je to společná cesta deklarovaná už v koaliční smlouvě. Zadruhé vše stojí na osobě Víta Rakušana, který si za dlouhou dobu spolupráce s Ivanem Bartošem vypěstoval silné až přátelské pouto a je připraven sliby a plány dodržet a splnit.

Pobodal čtrnáctiletého chlapce a jeho matku v Dolních Chabrech. Policie případ odložila

Aktualizováno

Za dubnový pokus o vraždu v pražských Dolních Chabrech policie nikoho neobviní. Případ odložila, protože kvůli nízkému věku pachatele nebylo možné zahájit trestní stíhání. V úterý to sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. V souvislosti s útokem na matku a jejího syna pátrali policisté po čtrnáctiletém chlapci.

Rozhoupávám se k tomu stát se mluvčí špatných matek, říká herečka Doležalová

Herečka Marie Doležalová se proslavila nejen v kinematografii, ale i svým blogem Kafe a cigárko, které vydala dokonce knižně. Svým fanouškům prozradila, že by se ráda pustila i do dalšího projektu. V pořadu Interview přiblížila, o co by se jednalo. „Chci psát o mateřství a mám slinu přiznávat mateřské věci. Rozhoupávám se k tomu,“ prozradila s tím, že by se ráda stala mluvčí „špatných matek“.

reklama