reklama

Děsivá zpověď muže, kterého přepadli pražští policisté. Kriminalisté si mě spletli

Máme další informace k pondělní policejní střelbě na auto v pražských Vysočanech. Redakce CNN Prima NEWS mluvila s mužem, který seděl za jeho volantem. Podle něj šlo o chybu zasahujících kriminalistů, kteří si ho spletli se zlodějem aut. Případem už se zabývá policejní odbor vnitřní kontroly.

reklama

Na pondělní podvečer Martin Němec asi nikdy nezapomene. Do autoservisu si šel vyzvednout svůj vůz po opravě. „Sedl jsem do auta, připoutal sem se, zařadil zpátečku a už jem viděl ve zpětném zrcátku, jak se proti mně rozbíhají týpci se střelnou zbraní. Jeden stál přímo před autem, mířil mi na hlavu přes čelní okno,“ popsal ty nejhorší chvíle pan Němec.

Podle něj nebyl nikdo z policistů označen. Nevěděl tedy, co se děje, a měl obavu o svůj život. „Bál jsem se, že se bude jednat o přepadení nebo o krádež auta. Rozjel jsem se,“ vysvětlil dále.

V tu chvíli policisté použili své služební zbraně. Mysleli si, že jim ujíždí hledaný zloděj aut, jemuž měl být Martin Němec podobný. Zaznělo několik výstřelů, které mířily do pneumatik.

Řidič vůbec nechápal, co se děje

„V tu chvíli se za mnou rozjela civilní rozhoukaná oktávka. Pak jsem zastavil, z auta na mě vyšel policajt, opět s namířenou bouchačkou,“ podotkl Němec. Následoval rychlý zákrok, během kterého skončil v poutech.

Vůbec prý nechápal proč. „Pak došlo k výslechu, kde mi řekli, že jsem se ocitl v nevhodnou chvíli na nevhodném místě,“ dodal. Každopádně je teď podezřelý z útoku na úřední osobu. Když se totiž snažil z místa odjet, podle vyjádření policistů na ně měl najíždět.

„Nevím, jak by se kdokoliv zachoval, kdyby proti němu byla namířena zbraň. Snažil sem se prostě ujet, zachránit se,“ sdělil. I po dvou dnech od nepříjemného zážitku se celý třese a je psychicky zlomený. Přeje si potrestání zasahujících kriminalistů.

Pondělním zásahem policistů se zabývá odbor vnitřní kontroly pražské policie. Do skončení prověřování nebudeme poskytovat žádné bližší informace.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ projev Andreje Babiše: Co popřeje Čechům v den výročí vzniku republiky?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ projev Andreje Babiše: Co popřeje Čechům v den výročí vzniku republiky?

Sledujte živě projev premiéra Andreje Babiše (ANO) u příležitosti 103. výročí vzniku samostatného Československa. Co vzkáže Čechům na tento státní svátek? Přímý přenos začíná ve 20:15. Jeho slova na CNN Prima NEWS následně okomentují expředseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) či poslanec Jakub Michálek (Piráti). K politikům se připojí také bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt či historik Jaroslav Šebek.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství
Václav Klaus

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

Unikátní hrdina tří odbojů. Bojoval s císařem i nacisty, komunisti ho popravili

Lepšího hrdinu pro oslavy 28. října si snad ani nelze představit. „Příběh Petra Křivky je fascinující. Na konci první světové války bojoval za samostatné Československo. Posléze šel proti nacistům a ve Velké Británii dokonce patřil k vojenskému oddílu ochranky exilového prezidenta Edvarda Beneše,“ vypráví pro CNN Prima NEWS badatel a spisovatel Luděk Navara. Třetí odboj proti komunismu se ovšem Křivkovi stal osudný, v roce 1951 ho totalitní režim Klementa Gottwalda nechal popravit.

Zku*vená Plzeň, křičel Krmenčík o týmu, který ho vychoval. Limberského tím vytočil

Slavia Praha zvládla středeční dohrávku s Olomoucí výsledkem 1:0, čímž se naladila na nedělní šlágr s Viktorií Plzeň, která vede tabulku Fortuna ligy. To, že se blíží veledůležitá bitva, bylo patrné při pozápasové děkovačce v Edenu. Slávistický kotel na nadcházející utkání upozornil skandováním „zku*vená Plzeň“. A dole pod tribunou se kupodivu přidal i útočník Michael Krmenčík, kterého západočeský klub vychoval pro velký fotbal a který v něm zažil nejlepší období. Nad tímto okamžikem se podivoval i Krmenčíkův exparťák David Limberský.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Kalousek: Babišův mejdan skončil. Vyzve šéfa ANO v prezidentské volbě?

Bude Miroslav Kalousek usilovat v příštích prezidentských volbách o hlasy voličů? Otázka, která v posledních dnech hýbe politickými kuloáry. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by došlo na velmi pikantní souboj Kalousek vs. Babiš. Sám bývalý předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o tom možná začne uvažovat. Zhodnotil i skládání vlády Petra Fialy a apeloval na občany, aby byli trpěliví a nečekali, že s novou vládu se budou mít okamžitě lépe. Mejdan ale podle něj skončil.

Černochová se stane českou Merkelovou. Piráti budou opozicí ve vládě, myslí si politolog

Po volbách do Poslanecké sněmovny se koalice Pirátů a Starostů začíná hašteřit. Boj přišel zejména o ministerská křesla – první jmenovaní se čtyřmi křesly totiž požadují hned tři posty. Podle politologa Jana Kubáčka je pravděpodobné, že dosáhnou svého. „Nebude se ale hrát jen o počet, ale i typ resortu,“ podotkl v pořadu 360°. Dodal, že Piráti se po českém předsednictví EU stanou „opozicí ve vládě“.

reklama