reklama

Manželce řekl, že jde na ryby, pak sekerou zmasakroval příbuzné. Proč muž v Tišnově útočil?

Svědci prozradili detaily brutálního útoku na rodinné příbuzné v Tišnově na Brněnsku. Agresor zranil šest lidí, z toho pět vážně. Mezi oběťmi je i dítě, jeden z chlapců dokázal z místa utéct a není vyloučeno, že odvážný čin mu zachránil život. Útočníkovi hrozí doživotí.

reklama

Policisté i záchranáři se o události dozvěděli krátce po sedmé hodině večer. Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek, sanitky a vzlétl i záchranářský vrtulník. „Kouříš, piješ, díváš se na telku a najednou vrtulník, co nám letí nad střechou. Jedno auto s majáky, druhý hned vedle, pak sanitka,“ popsal jeden ze svědků události.

„V jenom z rodinných domů v Tišnově došlo k násilnému trestnému činu, zůstalo šest zraněných osob,“ řekl policejní mluvčí David Chaloupka. Mluvčí záchranářů Michaela Bothová doplnila, že pět lidí utrpělo těžká zranění. „Pokud bych měla zranění charakterizovat, byla sečná, bodná a řezná,“ podotkla.

Podle zdrojů obeznámených s vyšetřováním měl na své příbuzné útočit švagr. Těhotné manželce tvrdil, že jede na ryby. Proč o chvíli později na příbuzné (ženu, jejího manžela, dva malé chlapce a babičku s dědou) brutálně zaútočil, zatím není jasné. Spekuluje se o rodinných a finančních neshodách. Vyloučit se nedají ani psychické potíže agresora, který podle orientačních testů nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

Jeden z hochů stačil utéct

Jisté je, že pět lidí skončilo v brněnských nemocnicích. Všichni mají vážná mnohočetná poranění na celém těle, žena je už mimo ohrožení života. Útočník nešetřil ani malého chlapce, kterého podle informací Krimi zpráv třikrát sekl do hlavy. Druhý z hochů stačil z domu utéct a možná si tím zachránil život. Před šíleným řáděním se pak prý schoval v nedaleké restauraci, odkud personál zavolal pomoc.

Starosta Tišnova Jiří Dospíšil řekl, že zaopatření tohoto chlapce řešil tišnovský OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí) ve spolupráci se zdravotníky a že je o něj postaráno. „Je to politováníhodná událost. Přejeme všem zraněným, aby se brzy uzdravili,“ uvedl starosta.

„Bylo to hnusný. Klučina přiběhl k nám do práce. Co to je za magora, když pobodal děti?“ ptal se kuchař z nedaleké restaurace. Policisté v úterý odpoledne útočníka obvinili z pokusu o několikanásobnou vraždu. Hrozí mu výjimečný trest, ve hře je i doživotí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy
Koronavirus

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny
Vláda

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

Flegr: Hromadné akce se měly dávno omezit. Máme výhodu, že Češi jsou bonzáci

Je potřeba co nejvíce testovat. Jde o alternativu k lockdownům a ostatním protikoronavirovým opatřením. CNN Prima NEWS to řekl evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něho není problém provést stovky tisíc PCR testů denně. Zároveň Flegr uvedl, že počet účastníků na hromadných akcích se měl dávno omezit. Výhodou podle něj je, že Češi jsou „bonzáci“, kteří rádi spolupracovníky porušující opatření nahlásí.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Mezi Českou Třebovou a Pardubicemi v pondělí nejezdily vlaky. Kvůli stavbě mostu

Na železničním koridoru mezi Pardubicemi a Českou Třebovou u Uherska na Pardubicku byl asi na 2,5 hodiny preventivně zastaven provoz vlaků kvůli komplikacím při stavbě tamního silničního mostu. Jeho konstrukce při betonáži poklesla. O dočasné zastavení provozu proto Správu železnic požádalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na Twitteru to uvedl jeho mluvčí Jan Rýdl.

reklama