CNN Prima News diplomat

diplomat

Výpis příspěvků ke štítku „diplomat“

Havel mi chybí každý den. Dodnes mám pocit, že jsme spolu, říká jeho tajemník Žantovský

„Ze dne na den jsme se z restaurací čtvrté cenové skupiny ocitli na Pražském hradě. Ani jsme se tam nevyznali a několik týdnů bloudili,“ zavzpomínal na Václava Havla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS jeho bývalý poradce a mluvčí a poté diplomat Michael Žantovský. Popsal i jeden z nejsilnějších zážitků, který s někdejším prezidentem měl.

Žantovský zavzpomínal na setkání s Karlem III. i Alžbětou II. Popsal, čím ho překvapila

Bývalý velvyslanec v Británii Michael Žantovský si královny Alžběty II. nesmírně vážil a měl ji moc rád. Řekl to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Podle něj zesnulá panovnice nejenže uměla dát najevo svou velmi milou povahu, ale i říkala věci, které od ní člověk úplně nečekal. Diplomat také zavzpomínal na setkání s jejím synem králem Karlem III. a popsal, v čem spočívá kouzlo nadcházející korunovace.

Německo vyhostilo přes 20 ruských diplomatů, tvrdí Moskva. Přistoupila k odvetě

Aktualizováno

Rusko vyhostí přes 20 německých diplomatů, uvedla v sobotu agentura RIA Novosti s odvoláním na mluvčí ruské diplomacie Mariju Zacharovovou. Agentura dodala, že Berlín podle jejích informací předtím označil za nežádoucí osoby přes 20 ruských diplomatických pracovníků. Německé ministerstvo zahraničí mezitím podle agentury Reuters sdělilo, že je s Moskvou už několik týdnů kvůli personálnímu obsazení zahraničních zastoupení v zemi v kontaktu.

Babiš a diplomat? To mě rozesmálo. Měl by ubrat plyn, kritizuje Žantovský

Opravdu mě rozesmálo, jakým způsobem si Andrej Babiš představuje diplomacii, řekl ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zkušený diplomat Babiše ostře zkritizoval mimo jiné kvůli novým billboardům, na nichž šéf hnutí ANO tvrdí, že jako prezident „nezavleče Česko do války“. Podle Žantovského jde o čistý marketing, který nemá s diplomacií nic společného.

Nikdy jsem se nestyděl více. Ruský diplomat kvůli nesouhlasu s válkou odstoupil z OSN

Představitel ruské mise v Ženevě Boris Bondarev v pondělí složil svou funkci v OSN kvůli nesouhlasu s válkou na Ukrajině. Ve zdůvodňujícím dopise napsal, že se za svou zemi nikdy nestyděl více. Informovala o tom agentura AP. Bondarev je podle Rádia Svobodná Evropa patrně prvním ruským diplomatem, který se oficiálně vzdal funkce kvůli invazi. Ministerstvo zahraničí v Moskvě se k případu zatím nevyjádřilo.

Ruské tajné služby lanařily ke spolupráci českého diplomata. Když nereagoval, byl vyhoštěn

Českého diplomata Tomáše Harta, vyhoštěného tento týden z Ruska, se předtím neúspěšně pokusily získat ke spolupráci ruské úřady, uvedly v neděli weby Respekt.cz a Deník N. Kromě vypovězeného zástupce českého velvyslance v Moskvě podle nich ruské tajné služby kontaktovaly ještě jednu diplomatku, kterou se pokoušely zastrašit. Moskva vyhostila zástupce českého velvyslance ve středu v reakci na březnové vyhoštění zástupce jeho ruského protějšku z Česka.