reklama
CNN Prima News diplomat

diplomat

Výpis příspěvků ke štítku „diplomat“

Diplomat Kolář: Hamáček nás vyhandloval pro svůj prospěch. Připomíná mi to soudruhy

4. května 2021 13:38

„Připomíná mi to staré a temné doby, kdy si soudruzi jezdili do Moskvy pro požehnání,“ sdělil ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý velvyslanec v Rusku a USA Petr Kolář. Vyjádřil se tak k plánované cestě vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy, na níž chtěl podle webu Seznam Zprávy „vyměnit kauzu Vrbětice za milion dávek vakcíny Sputnik V a summit USA a Ruska v ČR“. „Ani milion vakcín není vyšší záměr,“ dodal Kolář.

Portugalský Schindler aneb Jak diplomat Mendes zachránil tisíce Židů

21. června 2020 06:13

Zachránil tisíce lidí před nacisty, portugalská vláda se chlubila jeho zásluhami, jeho samotného ale zbavila možnosti obživy. Před 80 lety stál portugalský diplomat středního věku Aristides de Sousa Mendes před těžkou volbou. Poslechnout úřady, nebo svědomí? Mendes přišel o kariéru i důchod, avšak potomci těch, které zachránila jím udělená víza, na něj vzpomínají jako na hrdinu.

Kauza „ricin“ ukazuje na krajní neprofesionalitu Rusů, míní bývalý náměstek Drulák

18. června 2020 21:05

Pokud je pravdivá finální verze, kterou nám předkládá Bezpečnostní informační služba, tak to vypadá, že se tu ruští zástupci chovali s krajní neprofesionalitou, a je to především špatná vizitka Ruska. Tak komentoval Petr Drulák, přední odborník na mezinárodní vztahy a bývalý náměstek ministra zahraničí, završení „kauzy ricin“ v pořadu Silný hlas Markéty Fialové v televizi CNN Prima NEWS.

reklama