reklama

Při pádu z okna kladenské školy zemřela dívka. Okolnosti vyšetřuje policie

Návrat do školy skončil v Kladně tragédií. Z okna školní budovy tam v pondělí ráno vypadla žákyně devátého ročníku. Záchranářům se ji přes veškerou snahu nepodařilo oživit. Případ už řeší kriminalisté. Podle spolužáků měla dívka z okna vyskočit, policie ale nechce podrobnosti komentovat.

reklama

Pro některé školáky kladenské základky to měl být den, kdy se po delší pauze v poklidu vrátí znovu do lavic. Jenže už ráno při příchodu míjeli záchranáře, policejní auta a otřesené kamarády. O život přišla jejich spolužačka.

K tématu

„My jsme šli přes zahradu zadním vchodem, ty prvňáčky vzali zvlášť. Tady stáli policajti všude, takže nás sem ani nepustili,“ popsal jeden z rodičů.

Dívka vypadla ze čtvrtého patra školní budovy, tragédie se stala po sedmé hodině ráno. Na místo dorazily sanitky, jejich posádky se snažily těžce zraněnou žačku zachránit. Zdravotníci ji desítky minut oživovali.

„Přes veškerou snahu záchranářů a zasahující lékařky dívka podlehla svým rozsáhlým zraněním,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Smrt spolužačky některé děti zasáhla natolik, že pro ně ještě během dopoledne přicházeli jejich rodiče a odváděli je. „Dceru jsem vyzvedla teď, jde se ségrou domů, snad to zvládne, padlo to na ni. Je to těžké,“ sdělila jedna z maminek.

Proč dívka z okna vypadla a co dělala ve škole tak brzy?

Všichni si teď pokládají řadu otázek. Například co dívka ve škole dělala už v sedm hodin ráno, když se budova oficiálně otevírá až po půl osmé. V úvahu připadá, že patřila do přípravného kurzu na přijímací zkoušky na střední školu, který údajně začíná hodinu před vyučováním.

To nejpodstatnější ale je, proč dívka z okna vypadla. Mezi žáky se povídá, že sama vyskočila. Tuto informaci nám ale oficiálně nikdo nepotvrdil. „Prošetřujeme pád dívky ze čtvrtého patra základní školy. Vzhledem k tomu, že se jedná o dítě, nebudeme poskytovat bližší informace,“ odmítla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Redakce CNN Prima NEWS kontaktovala vedení školy, ředitelka se o události ale bavit nechtěla. Citlivým případem se kriminalisté dál zabývají. Zjišťují veškeré okolnosti a vyslýchají svědky.

K tématu

Tagy: dívka škola okno Kladno pád z okna Policie ČR úmrtí mladistvá

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

Prodělali jste COVID-19 a chtěli byste se vrátit co nejrychleji zpět do formy? Podle expertů koronavirus poškozuje hlavně plíce, lékaři tak doporučují jejich rehabilitaci. Shodují se, že mimo to pomůže například i pohyb nebo přestat kouřit. Přispět k uzdravení po nemoci by ale mělo i ovoce, zelenina či bylinky. Podívejte se na přehled toho, co podle odborníků pomůže.

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem
Kauza lihového bosse Březiny opět u soudu. Začal proces s příbuznými a zaměstnanci
Slovensko od pondělí rozvolňuje. Otevřou všechny obchody, služby či hotely
Ze stovky měl málem miliony. O štědrý jackpot sázkaře připravil teatrální Son a VAR
reklama
reklama
Prymula: Opatření musíme vydržet ještě dva měsíce, pak epidemie začne ustupovat

Nový den

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Hazard a nezodpovědnost. Opozice kritizuje zmatky s obsazením postu ministra zahraničí
Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě
PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům
Další články
reklama
reklama