reklama

Při pádu z okna kladenské školy zemřela dívka. Okolnosti vyšetřuje policie

Návrat do školy skončil v Kladně tragédií. Z okna školní budovy tam v pondělí ráno vypadla žákyně devátého ročníku. Záchranářům se ji přes veškerou snahu nepodařilo oživit. Případ už řeší kriminalisté. Podle spolužáků měla dívka z okna vyskočit, policie ale nechce podrobnosti komentovat.

reklama

Pro některé školáky kladenské základky to měl být den, kdy se po delší pauze v poklidu vrátí znovu do lavic. Jenže už ráno při příchodu míjeli záchranáře, policejní auta a otřesené kamarády. O život přišla jejich spolužačka.

„My jsme šli přes zahradu zadním vchodem, ty prvňáčky vzali zvlášť. Tady stáli policajti všude, takže nás sem ani nepustili,“ popsal jeden z rodičů.

Dívka vypadla ze čtvrtého patra školní budovy, tragédie se stala po sedmé hodině ráno. Na místo dorazily sanitky, jejich posádky se snažily těžce zraněnou žačku zachránit. Zdravotníci ji desítky minut oživovali.

„Přes veškerou snahu záchranářů a zasahující lékařky dívka podlehla svým rozsáhlým zraněním,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Smrt spolužačky některé děti zasáhla natolik, že pro ně ještě během dopoledne přicházeli jejich rodiče a odváděli je. „Dceru jsem vyzvedla teď, jde se ségrou domů, snad to zvládne, padlo to na ni. Je to těžké,“ sdělila jedna z maminek.

Proč dívka z okna vypadla a co dělala ve škole tak brzy?

Všichni si teď pokládají řadu otázek. Například co dívka ve škole dělala už v sedm hodin ráno, když se budova oficiálně otevírá až po půl osmé. V úvahu připadá, že patřila do přípravného kurzu na přijímací zkoušky na střední školu, který údajně začíná hodinu před vyučováním.

To nejpodstatnější ale je, proč dívka z okna vypadla. Mezi žáky se povídá, že sama vyskočila. Tuto informaci nám ale oficiálně nikdo nepotvrdil. „Prošetřujeme pád dívky ze čtvrtého patra základní školy. Vzhledem k tomu, že se jedná o dítě, nebudeme poskytovat bližší informace,“ odmítla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Redakce CNN Prima NEWS kontaktovala vedení školy, ředitelka se o události ale bavit nechtěla. Citlivým případem se kriminalisté dál zabývají. Zjišťují veškeré okolnosti a vyslýchají svědky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu
Koronavirus

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

Prymula se pustil do Babiše s Fialou: Naočkovat milion lidí za týden je hodně na hraně

Zvládnout podat milion dávek vakcíny za jeden týden je na hraně reálných možností, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Zapochyboval tak nad předpokladem iniciativy Lékaři pomáhají Česku, kterou podpořili nově jmenovaný premiér Petr Fiala (ODS) i jeho předchůdce Andrej Babiš. Ve vysílání CNN Prima NEWS zároveň upozornil na to, že novou variantu covidu omikron můžou Evropané snášet hůř než lidé v Africe.

Očkování proti covidu bude platit jen devět měsíců. Pak budete muset na třetí dávku

Ministerstvo vyzve SMS zprávou očkované jednodávkovou vakcínou Janssen, aby se přeočkovali mRNA vakcínou. Bude se to týkat lidí dva měsíce po očkování, oznámil ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj se od roku 2022 zkrátí i platnost očkovacích certifikátů, a to na devět měsíců. Lidem bez posilující dávky přestane certifikát platit.

Žádné Vánoce či oslovení dámy a pánové. Eurokomisařka s korektní příručkou tvrdě narazila

Velký poprask způsobila na půdě Evropské unie eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová se svou příručkou „pokynů pro inkluzivní komunikaci“. Pro představu: Dalliová například chtěla, aby řečníci nikdy neoslovovali publikum „dámy a pánové“ a o Vánocích mluvili jen opatrně, protože ne všichni jsou křesťané a slaví je stejně. Po kritice uvedla, že pokyny ještě nejsou dostatečně rozpracované.

Rozpočtová rada: Fialova vláda bude muset zvýšit daně, jen šetřením státní kasu nevyrovná

Národní rozpočtová rada kvituje ambici budoucí vlády Petra Fialy narovnat schodek veřejných rozpočtů. Nevěří ovšem, že si vystačí pouze se snižováním výdajů. Prý bude muset přistoupit ke zvýšení daní. „Je ale nutné věnovat pozornost i nerovnováze (veřejných financí) dlouhodobé,“ píše ve svém stanovisku úřad, jemuž předsedá Eva Zamrazilová.

reklama

Domácí zpravodajství

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

reklama