reklama

Při pádu z okna kladenské školy zemřela dívka. Okolnosti vyšetřuje policie

Návrat do školy skončil v Kladně tragédií. Z okna školní budovy tam v pondělí ráno vypadla žákyně devátého ročníku. Záchranářům se ji přes veškerou snahu nepodařilo oživit. Případ už řeší kriminalisté. Podle spolužáků měla dívka z okna vyskočit, policie ale nechce podrobnosti komentovat.

reklama

Pro některé školáky kladenské základky to měl být den, kdy se po delší pauze v poklidu vrátí znovu do lavic. Jenže už ráno při příchodu míjeli záchranáře, policejní auta a otřesené kamarády. O život přišla jejich spolužačka.

„My jsme šli přes zahradu zadním vchodem, ty prvňáčky vzali zvlášť. Tady stáli policajti všude, takže nás sem ani nepustili,“ popsal jeden z rodičů.

Dívka vypadla ze čtvrtého patra školní budovy, tragédie se stala po sedmé hodině ráno. Na místo dorazily sanitky, jejich posádky se snažily těžce zraněnou žačku zachránit. Zdravotníci ji desítky minut oživovali.

„Přes veškerou snahu záchranářů a zasahující lékařky dívka podlehla svým rozsáhlým zraněním,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Smrt spolužačky některé děti zasáhla natolik, že pro ně ještě během dopoledne přicházeli jejich rodiče a odváděli je. „Dceru jsem vyzvedla teď, jde se ségrou domů, snad to zvládne, padlo to na ni. Je to těžké,“ sdělila jedna z maminek.

Proč dívka z okna vypadla a co dělala ve škole tak brzy?

Všichni si teď pokládají řadu otázek. Například co dívka ve škole dělala už v sedm hodin ráno, když se budova oficiálně otevírá až po půl osmé. V úvahu připadá, že patřila do přípravného kurzu na přijímací zkoušky na střední školu, který údajně začíná hodinu před vyučováním.

To nejpodstatnější ale je, proč dívka z okna vypadla. Mezi žáky se povídá, že sama vyskočila. Tuto informaci nám ale oficiálně nikdo nepotvrdil. „Prošetřujeme pád dívky ze čtvrtého patra základní školy. Vzhledem k tomu, že se jedná o dítě, nebudeme poskytovat bližší informace,“ odmítla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Redakce CNN Prima NEWS kontaktovala vedení školy, ředitelka se o události ale bavit nechtěla. Citlivým případem se kriminalisté dál zabývají. Zjišťují veškeré okolnosti a vyslýchají svědky.

Tagy:
Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby
Slovensko

Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby

Ve slovenském hlavním městě se ve čtvrtek znovu protestuje proti očkovací strategii a testování na koronavirus, pandemickým opatřením, představitelům vlády a prezidentce Zuzaně Čaputové. Dav lidí na několik minut zablokoval hlavní bratislavské silnice. Rozhánět ho museli těžkooděnci. Jeden z policistů se zranil, stejně tak mladá aktivistka. Bratr předsedy krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby skončil v nemocnici. Akce se účastní stovky až jednotky tisíc lidí.

Čokoládová, nebo jahodová aneb souboj o zmrzlinu: Babiš nám přebírá PR, smějí se Piráti

„Udělám vše pro to, aby Piráti nezakázali vanilkovou a čokoládovou zmrzlinu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na sociální sítě a navíc lidi na točenou zmrzlinu zve. Piráti se brání, že žádnou zmrzlinu zakazovat nehodlají. Premiér navíc podle nich přebírá jejich PR, protože to byli právě oni, kteří jako první oznámili, že v rámci kampaně budou rozdávat jahodové nanuky. Mohlo by se tak zdát, že zmrzlina je zásadnějším tématem voleb než bydlení nebo důchodová reforma.

Je libo onigiri nebo vyžehlenou košili? Konbini jako nečekaný gastrohrdina olympiády

Zatímco svět bedlivě sleduje výkony svých sportovců, novináři v Tokiu objevili nečekaného hrdinu olympijských her – japonské nonstop obchody se smíšeným zbožím zvané „konbini“. Ty se ale vymykají všemu, na co jsou lidé zvyklí v Evropě nebo USA. Konbini totiž nabízí vše, co člověk potřebuje k přežití: teplé pokrmy, základní oblečení, toalety zdarma, internet, horkou vodu na nudle, bankomaty i poštovní služby. Navíc se nachází na každém rohu.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

reklama

Domácí zpravodajství

Praktičtí lékaři chtějí do ordinací ultrazvuky kvůli lepší diagnóze. Pojišťovny jsou proti

Praktičtí lékaři by rádi měli ve svých ordinacích ultrazvuky. S jejich pomocí by prý mohli zrychlit a zpřesnit diagnózu a tím urychlit léčbu pacientů. Takovému rozšíření vybavení ale brání pojišťovny, které vyšetření ultrazvukem praktickým lékařům neproplácí. Výhrady k masivnímu rozšíření takových přístrojů mají i ambulantní specialisté.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Dvacet cestujících po srážce vlaků odešlo. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života

Všech pět těžce zraněných lidí po středeční srážce vlaků na Domažlicku je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života, informovali mluvčí nemocnic. Bez vážných komplikací pokračuje také léčba pěti středně těžce zraněných. Srážka expresu a regionálního osobního vlaku si vyžádala tři mrtvé – dva strojvůdce a jednu cestující. Desítky dalších lidí se zranily.

reklama