Do Česka dorazí sluníčko, v noci ale i mráz. Jak bude na Velikonoční pondělí?

O velikonoční svátky se teploty vyšplhají až k 13 °C, v neděli i pondělí by mělo být převážně polojasno. I přesto se slunečná obloha neobejde bez nárazových přeháněk. Meteorologové také varují před nočním mrazíkem, který může poškodit kvetoucí ovocné stromy.

sobotu bude zpočátku oblačno až zataženo, místy se objeví přeháňky, na horách by měly být četnější. „Nejnižší noční teploty klesnou k 7 až 3 °C, na severu až k nule. Nejvyšší denní teploty vyšplhají k 8 až 12 °C,“ informuje ČHMÚ na svém webu. V celém Česku hrozí v noci na neděli mrazy, které mohou poškodit zejména kvetoucí ovocné stromy.

Neděle by už měla být jasná až polojasná, během dne dojde ke zvětšené oblačnosti. Na severovýchodě se ojediněle objeví slabý déšť nebo přeháňky, nad 600 metrů srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 2 až -2 °C, nejvyšší denní teploty mezi 9 až 13 °C.

V pondělí by mělo být jasno až polojasno, zejména na severovýchodě a východě se ale objeví slabý déšť nebo přeháňky. „Nejnižší noční teploty klesnou k 2 až -2 °C, nejvyšší denní teploty dosáhnou až 9 až 13 °C,“ avizují meteorologové.

Také úterý bude polojasné, během dne se objeví slabý déšť nebo přeháňky. Podle ČHMÚ nejnižší noční teploty klesnou k 3 až -1 °C, při déletrvající malé oblačnosti kolem až -3 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 9 až 13 °C.

Ve středu by mělo být převážně oblačno, na severovýchodě i s deštěm. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty mezi 10 až 14 °C. I nadcházející dny bude převážně oblačno, ojediněle se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou k 4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty postupně dosáhnou až 19 °C.

Tagy: