Do Hollywoodu se dostala zdrogovaná. Dveře k filmu otevřel Alleyové Star Trek

Kirstie Alleyová za sebou měla hvězdnou kariéru. Za roli v seriálu Na zdraví pak obdržela dokonce prestižní ocenění Emmy. Českému divákovi je ale známá hlavně ze třídílné komedie s Johnem Travoltou Kdopak to mluví. Americká herečka zemřela v pondělí 5. prosince, bylo jí 71 let.

Rodačka z Kansasu o filmové kariéře nesnila. Když vyrůstala, chtěla mít pojízdný salon pro zvířecí mazlíčky. Nakonec jí to ale připadalo příliš extravagantní. Nutno ale dodat, že jistou extravaganci měla Alleyová v krvi. Například její příchod do Hollywoodu byl velmi kontroverzní. „Byla jsem zdrogovaná kokainem, nasedla do auta a odjela do Kalifornie,“ uvedla podle webu Sedmička v jednom ze svých rozhovorů.

Krátce po stěhování ale drogy brát přestala. Za vydělané peníze si pak místo kokainu kupovala za odměnu květiny.

V Kalifornii se uchytila jako návrhářka interiérů. Jejím prvním filmem byl v roce 1982 sci-fi snímek Star Trek II: Khanův hněv. Tento film jí otevřel dveře na stříbrné plátno a v 80. letech se jí pracovní nabídky jen hrnuly.

Přátelství s Travoltou

Zazářila také v seriálu Sever a Jih, kde ztvárnila Virgilii Hazardovou. Za roli v americkém sitcomu Na zdraví pak získala i prestižní ocenění Emmy. Do paměti českých diváků se ale zapsala jako svobodná matka v třídílné komedii Kdopak to mluví, kde byl jejím filmovým partnerem John Travolta.

„Vztah s Kirstie byl jedním z nejvíce speciálních, který jsem kdy měl. Miluji tě, Kirstie. Vím, že se znovu setkáme,“ vzkázal zesnulé kolegyni, se kterou ho pojilo nejen dlouholeté přátelství, ale také víra, Travolta. Stejně jako on, byla i Alleyová členkou scientologické církve.

Podpora Donalda Trumpa

Ve druhé polovině 90. let pak její herecká kariéra pomalu uvadala. Po roce 2000 účinkovala v několika reality show, jako například v britské verzi Big Brother s celebritami. V roce 2011 se objevila také v soutěži taneční soutěži Dancing with the Stars, která je u nás známá jako StarDance… když hvězdy tančí. Posledním snímkem, ve kterém se objevila, byl televizní film Neber mi mou dceru z roku 2020.

Kirstie Alleyová byla v showbyznysu známá svojí upřímností. Díky té na sebe čas od času strhla často negativní pozornost. Netajila se například podporou bývalého prezidenta Donalda Trumpa a své pronesla také k válce na Ukrajině. O té podle webu The US Sun prohlásila, že neví, co je pravda a co ne.

Tagy: